hangi haftadan itibaren süt gelmeye başlar.

umutsuzbahar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2009
283
3
44
arkadaşlar bebeğimiz dünyaya gelmeden önce sütümüz gelmeye başlıyormuş sanırım. yani tam olarak süt değil ama yavaş yavaş bişeyler gelmeye başlıyormuş. bu kaıncı haftadan itibaren başlar . bir arkadaşım var benden 5 hafta daha küçük hamileliği ama gelmeye başlamış. ben 31 haftalık oldum ama henüz bişey yok . yani bu normalmi ? normali nedir bu işin ? erken gelmesi o annenin sütünün daha mı çok olacağını gösterir fisfisfis

Normal tabi canım.... Her bünye farklı .... Hormonlarla alakası varmış bu olayın... Benim 20.haftamdan bu yana hala geliyora.s... İlk başta çok korkmuştum noluyoo diye.... şimdi alıştım.:kedi:.. Öyle bir durum başına gelirse aklında bulunsun sıkılmaması gerekiyormuş.... Annenin sütünün çok gelip gelmemesi doğum öncesi süte benzer sıvı gelmesiyle alakası yokmuş.... Sağlıkla doğur bebişini :)

benimde 24. haftamdan bu yana geliyor önce şeffaf sıvı sorada sarı sıvı geldi hatta göğüs pedi bile kullandım bi süre sonra burdan bi kaç kişinin yanında söyledim onların hiç gelmemiş hatta süt yetmezliğinden mama yediriyolardı bebeklerine nazar ettiler beni bi anda kesildi ancak elimle oynarsam geliyodu
zaten akması iyi değil çünkü o ilk gelen sarı sıvı bebeğiimiz için antibiyotik en önemli süt o sarı sürttür
neyseki şimdilerde yine gelmeye başladı ama önceki kadar cok değil

ayrıca tavsiye ederim 7. aydan itibaren rezene çayına başlayın günde en az 2 lt su tüketin yanı sıra süt tabiki

son aydada humana veya milupanın sitll tea cayına başlayabilirsiniz ve şekersiz kayısı, incir kompostosu
bunlar süt yapıcı gıdalar kesinlikle tavsiye ederim

bende yarın 37. haftama giriyorum.. ama bende de tık yok henüz.. sitede okuyorum da çoğu kişi geliyo diyo.. ama benim göğüslerim bile büyümedi.. hala aynı iç çamaşırlarını kullanıyorum. bazen tedirgin oluyorum acaba sütüm olmayacakmı diye.. ama doğumdan sonra gelir diyolar..

Birde ben sağlık ocağındaki ebe ye sormuştum. SEZEN'inde dediği gibi ilk gelen süt kolostrum adı verilen süt sadece doğumdan sonra gelirmiş. Şuanda göğsümüzden akan süt ile alakası yokmuş. Doğumdan sonra gelen sütümüz bebişlerimizi koruyucu özelliğe sahip olacak.....

teşekkür ederim arkadaşlar bende telaşlanmıştım acaba sütüm olmayacakmı diye inşallah bol bol olurda bir sorun yaşamayız. bitki çayı içiyorum normalde seviyorum zaten . çay kahve sevmediğim için bitki çayı içerim hep ben . yeşil çay ve rezene severim. demek rezene süt yapıyormuş bundan sonra korkmadan içerim artık. suylada bi sorunum yok zaten bol bol içiyorum . zemuszemus

ben 18. haftamın basındayım daha bır kac gun once 2 gogsumden de cok az sarımsı renkte sut geldı.1 er defa bı daha gelmedı.yavas yavas baslıycak bende tahmınım..

ben 18. haftamın basındayım daha bır kac gun once 2 gogsumden de cok az sarımsı renkte sut geldı.1 er defa bı daha gelmedı.yavas yavas baslıycak bende tahmınım..
because of you because of you canim msj i begenerek gecmisde goturdun beni.
Ikinci cocugumda geldi mi gelmedi mi hatelamiyorum ama 3.cocugumda 31 haftaliktim geldi uzun bir sure surekli akmisti ve 32 de dogum yaptim.bu da diger cocuklarimdaki halim.

1 aylık olmuştu oğlum ozaman sütüm bormal bir şekilde gelmeye başladı gebelikte gelmesi bişey değiştirmiyor benim hamile iken göğsüm ıslanıyorsu aızıyordu arada doğumdan sonra çok uğraştık sütüm inmedi çok sık emzirerek çözdük bu aorunu ama pes etmemek lazım

because of you because of you canim msj i begenerek gecmisde goturdun beni.
Ikinci cocugumda geldi mi gelmedi mi hatelamiyorum ama 3.cocugumda 31 haftaliktim geldi uzun bir sure surekli akmisti ve 32 de dogum yaptim.bu da diger cocuklarimdaki halim.
Canım sorma seni burda görünce bilimkurgu filmlerinde olur ya gelecekten gelen tipler onlar gibi hissettim kendimi :)) kalabalık bi ortamda bi tanıdık dost görmek iyi geldi canısı.. Aslında ben süt en çok hangi aylarda bollaşır diye ararken buraya geldim sen kesin biliyosundur hadi onu da söyle bu acemi kardeşine :KK66:

Canım sorma seni burda görünce bilimkurgu filmlerinde olur ya gelecekten gelen tipler onlar gibi hissettim kendimi :)) kalabalık bi ortamda bi tanıdık dost görmek iyi geldi canısı.. Aslında ben süt en çok hangi aylarda bollaşır diye ararken buraya geldim sen kesin biliyosundur hadi onu da söyle bu acemi kardeşine :KK66:
Tamda sut sagarken yaziyorum mesaji :)))
En cok logusalik donemde sut fazla oluyor.bol sutu kaybetmemek icin cok sık emzirmek gerek yada emmedigi donemde saat basida olsa sagmak sutu.ne kadar meme bosalirsa o kadar sut artisi olur.yardimci olabiliyorsam ne mutlu.

X