bursalı hanımlar yardım!ikili testinizi nerede yaptırdınız? ne zaman sonuçlrı aldınz?

limonnnnn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2009
2.025
0
42
ben 11 haftalık hamileyim. ikili test zamanım geldi. Ahmet Yılmaz'a gidiyorum. salı günü randevum var saat 20:30 da. o gün ense kalınlığına babacak bebeğin ve kan testi yapılacak. ben muayenehanesine gidiyorum. o saatten sonra nerede kan verip ikili test yaptırabilirim. yada yaptırabilirmiyim. sizler nasıl yaptırdınız? ense kalınlığının ölçüldüğü gün kan verilmesi gerkiyormuş diye duymuştum. nerede yaptırabilirm bu testi. ne zaman sonuçlarınızı aldınız ? ve ne kadar tuttu. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

ben 11 haftalık hamileyim. ikili test zamanım geldi. Ahmet Yılmaz'a gidiyorum. salı günü randevum var saat 20:30 da. o gün ense kalınlığına babacak bebeğin ve kan testi yapılacak. ben muayenehanesine gidiyorum. o saatten sonra nerede kan verip ikili test yaptırabilirim. yada yaptırabilirmiyim. sizler nasıl yaptırdınız? ense kalınlığının ölçüldüğü gün kan verilmesi gerkiyormuş diye duymuştum. nerede yaptırabilirm bu testi. ne zaman sonuçlarınızı aldınız ? ve ne kadar tuttu. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

doktorunun seni yonlendirmesi lazim. normalde kani alip kendileri yolluyorlar laboratuara. sanirim her doktorda anlastigi laba. gore degisik fiyat alabiliyorlar.

ben bursadayken kızılay tıp merkezinde yaptırmıştım. sanırım 3 günde çıkıyordu sonucu

kızılayda yaptırabılırsın sanırım ılk yaptırdıgın gun degıl ertesı gun verıyorlar sonucu ben yaptırdıgımda ertesı gunu verdıler

ahmet yılmaz medikalde değilmi zaten, orada yaptırırsın.
sigortayla anlaşması da var hastanenin. niye dışarda yaptırıp ekstra para vereceksin ki. ahmet bey hastanedeyken gidersin, istek formu verir lab.a hemen yaptırırsın. yani orada bu tahlil işleri kısa sürüyor. ben ahmet beye gebelik öncesi gittiğimde hormon testleri yapılmıştı. hemen bir istek kağıdı doldurdu, giriş yaptırıyorsun sekreterlere sonra da lab.a gidip kan veriyorsun. hemen her katta tahlil yapılıyor zaten yığılma yok yani. sonucu da aynı gün veya ertesi gün alabilirsin.
mesela ben 2 li test yaptırmamıştım. ense kalınlığı iyi çıkmıştı benim doktorum ( zübeydehanımdan dr özer kutlu) kanda ikili teste gerek yok dedi. eğer ense kalınlığı riskli çıksaydı yaptıracaktık. o yüzzden direk 3 lü test yaptırdık. o da temiz çıkmıştı.
umarım senin de sonuçların güzel çıkar ve sağlıkla kucağına alırsın inşallah yavrunu.

arkadaşım ahmet beye ama hastaneye gidiyor ama medikalde çok pahalı oyüzden kızılaya yönlerdirmişti onu ahmet bey sende orda yaptır diyecektir zaten durumun varsa medikalde yaptır.
ben jimere gidiyorum ve orda yaptırdım ertesi gün verdiler sonucumu şükür çok rahat oluyor testlerin aynı hastanede yapılmasının özellikle idrar kan oldumu 20 dk veriyolar sağolsuunlar süper oluyor :nazar:

X