Eimin ailesi beni istemiyor ve arkamdan oyun eviriyorlar..

E

EU1

Ziyaretçi
arkadaşlar delırmek üzereyım bana yardım edın.ben istanbuldayım eşim askerde aileside memlekette ve köyde.ya 4 sene oldu hala kabullenemedıler benı,onların kültürüyle hiç uyuşmuyoruz,eşimde diretiyor askerden gelınce gidip 15 gün kalıcazdiye.beni istemıyolar nıye benı zorla kabul ettirmeye çalışıyosun dıyorum sonra kavga ediyoruz.dün yıne telde tartıştık bugünde aramadı,delircem ya zaten ilaç kullanıyorum depresyon tedavisi için bırakmak üzereydim,çok üstüme gelıyolar herkes bizim ayrılmamızı istiyo napıcam ya yardım edin..

dört senelik evlisin ve hala kabullenemedilermi?
valla keyifleri bilir canım,siz sonuçta evlisiniz,,,eşin gelince sakin bi şekilde anlatmaya çalış..

canm eşinde bu olanlrın farkında değil mi? neden ayrılmanzı istiyorlr bu kadar zamn sonra anlmdm bi sebebi vardr sanrm.

neden kabullenmemekte ısrar ediyorlar bi anlatır mısın kısaca?
ayrıca eşiniz askerde
konu ne kadar önemli olursa olsun onun orada kafası rahat olmak zorunda
bu tarz mevzulardan oturu kavga cıkarıp stresini, omuzlarındaki yükü 2ye katlamak egoistliktir
o gidicez dediginde iyi peki gideriz hayatım hele bi sen gel de dersiniz
geldiginde oturup adamakıllı konusur durumu izah edersiniz
ha illa gitmek mi istiyor, eşlik ediverin
çok sevdiginiz eşiniz bu fedakarlığa değmez mi?
askerden gelecek ve büyüklerinin elini opmesi adettir
sensiz oraya gitmesi ailesi ile aranda daha büyük ucurumlara neden olur
ve tabi bu da eşinin sana karşı tutumunu olumsuz yonde etkiler...
iyi düşün fevri hareket etme...

arkadaşm ben de sana katılıorm çok doğru solemişsn.. sewdiğimz için fedakarlk yapmak gerek bazen .. gün gelir o da bize yapar sevgi de zaten fedakarlk değilmidir ?

canim asker esin. arada kalmis. simdi sen hic uzme onu. hayatim soz vermiyorum gel konusalim, eger sartlarimi kabul edersen gideriz dersin.

arkandan ne tur oyunlar cevırıyolar bılemem ama!..
yuvana sahıp cık 4 senelık evlısın bırak ılac kullanma toparla sırekelen esın askerden gelene kadar once bı tamam canım gelınce gıderız de..
kızıcaksın bana belkı ama asker psıkolojısı ..
ve esının dusunme fırsatıda cok olcakdır bence once esın gelsın dıye dua et..
ailesı ıkıncı planda..

Hem ağlarım hem giderim hesabı,gidersin,çizgini bozmadan geri dönersin.
Eğer problem yaratırlarsa eşin herhalde duruma müdahale eder.Eğer etmezse o zaman dersin bir daha beni zorlama diye.Böylece net bir bahanen de olur..

Şimdiden eşinin kafasında olumsuz fikirlerle doldurma ki..
O da sana önyargılı yaklaşmasın..
Bu çocuk askerden gelecek ve ailesini görme hasret giderme hakkı var..
Askerden dönen eşini ailesi ve yakınları tek görünce daha çok hararetlenmeyecekler mi?
Madem seni istemediklerini düşünüyorsun..en azından meydanı boş bırakma..
Yapış kocana,,anca beraber kanca beraber..

En azından eşiniz için biraz fedakarlık yapmalısınız. Ne olacağı belli olmaz belki de bu gidişin yeni bir başlangıç olabilir.
Hala kabul etmezlerse keyifleri bilir. Ama bence en azından eşiniz için denemeye değer diye düşünüyorum.

gitmen gerek bence.böyle yaparsan dahada soğurlar senden.ne var eşin için 15 gün katlanamazmısın.hem belki onlar sana ısınır yada eşin onların yanlış tutumunu görüp sana destek çıkar. sen bilirsin ama git bence..

canım bazı zamanlar istemesekte eşimize uymak zorunda kalabiliyoruz
şu durumda olduğu gibi
çünkü eşinin sonuçta ailesi bunlar
atsa atamaz satsa satamaz hesabı
tatlım bak bizlerde evlat büyütüyoruz
onları görmemeye dayanabilir miyiz sence
eşinin ailesinin yaptığıda çocukça eşin kabul ediyorsa bence kimseyi takma
sonuçta onlarla değil eşinle birliktesin değil mi

yorumlar için çok sağolun.beni istememe sebepleri önce açık olmam ve istanbullu olmamdı.neyse ben evlenir evlenmez kapandım,ilk evlendiğimde yemek falan yapamıyodum bunu laf etti kaynanam,fındık toplancaktıtoplamadım buda laf oldu.eşim askere gitti yanlarında kalmadım diye bir kıyamet koptu anlatamam,kayınpeder üstüme yürüdü falan.neyse eşim askere gitti beni 1 defa bile aramadılar kızım napıyosun diye.ben aradım 2 defa soğuk konuştular.neyse eşim izinde yanlarına gitti işte yengesi,annesi babası falan birsürü lafla gönderdiler kocamı.genede bişi demedım,bide benım en büyük sorunum eşim pek babasına karşı gelemez ve eminim tercih yap deselerki dycekler heran beklıyorum,eşim ailesini seçer.bide çocuğum yok dıye hepten rahatlar of hangi birini anlatıym ne onlar benı sevdı nede ben onları...onlar kendılerıne gelın değıl hizmetçi arıyolar bunun farkına vardım çok soğudum.kocam onların yanında benım yanıma bile oturamaz düşünün.ben bıktım ya artık vallahi.tek sığınağım dua etmek.bu konuda kocam bana hiç taviz vermiyo illa gelceksin dıyo.ki son gidişimde 1 sene önce yani sinir krizi geçirdim ve kaynnanam bi su bile vermedi ne hastane ne bişi.biliyorum çok uzun oldu okuyan herkese teşekkür ederim.ve tabi yorumlarınız içinde..

arkadaşlar delırmek üzereyım bana yardım edın.ben istanbuldayım eşim askerde aileside memlekette ve köyde.ya 4 sene oldu hala kabullenemedıler benı,onların kültürüyle hiç uyuşmuyoruz,eşimde diretiyor askerden gelınce gidip 15 gün kalıcazdiye.beni istemıyolar nıye benı zorla kabul ettirmeye çalışıyosun dıyorum sonra kavga ediyoruz.dün yıne telde tartıştık bugünde aramadı,delircem ya zaten ilaç kullanıyorum depresyon tedavisi için bırakmak üzereydim,çok üstüme gelıyolar herkes bizim ayrılmamızı istiyo napıcam ya yardım edin..

Biraz sakin ol sıkma canını çok üstünde durmamaya çalış dicem ama seninde kendine göre haklı yönlerin var. Ama eşinin hatırı için dayan ve kendine eziyet etme...
Ailesinden de kaçma sana tavsiyem iyi olmaya çalış sevmeye çalış eğer bir kötülükleri varsa eşin zaten görürki sen onlarla ilgili eleştiri yapma eşine herşey daha bir sarpa sarar haklıyken haksız olursun..

oyun çeviriyolar derken,eşimin bi akrabasıyla zamanında kısa bi ilişkileri olmuş.o kız şimdievli bide çocuğu var.benım yok bu arada:KK43:neyse 4 sene oldu biz evleneli hala kaynanamlar diyomuşki bak zamanında almadın gittin istanbullu aldın yanımızda bile kalmadı falan yanı hep bi kıyaslama.beni sigara içmemi koz olarak kullanıyolar yaa böyle bi cahillik yok ya olamaz.sigara içen kadından hayır gelmez hesabı.

bence eşini oraya yanlız gönderirsen daha kötü olur,daha fazla doldururlar.kesinlikle yanında git derim ben..

hırçındeniz,ya haklısında.ben salakmıyım ya aileme laf söyledıler sesimi çıkarmadım,annemin başı açıkmış yok babamın nıye evi yokmuş birsürü şey.ama onlara gelınce eşim bana laf söyletmiyo.içime at at ilaçlara bağımlı yaşıyorum işte.

anladığım kadarıya zaten uzakta oturuyorlar
eşin için 15 gün git ve kulağına tıpa tak cnm
tekçaren bu

hemde o şimdi askerde dahada sinirlidir falan
bi daha aradığında tm gelirim seni yalnız bırakmam vs dersen daha ii olur bnce

lıfe cıty teşekkürler yani herkes ortak bi paydada birleşmiş,gitmem konusunda.kafamda biraz daha netleşmeye başladım herkes git dediğine göre bi bildiğiniz var demekki çok sağolun.

X