Evimde kertenkele var!!!!

YasarkenYasamak

Guru
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2008
153
3
Merhaba kızlar;
Evmizi alalı 1 sene bile olmuyor.Evin her köşesinden değişik böcekler çıkardı.Raidin ilaçlarını alıp koyuyordum köşelere.Ancak geçen hafta kertenkele gördüm.Bardağı taşıran son damla oldu.Anneme taşındım.İlaçlama yaptırdık.KEsin çözüm dediler.Dün eve geldim.Bu sabah evde yavru bir kertenkele daha gördüm.Karşı komşum bizim evde akrepte var.Sorduk zehirsizmiş korkacak bir şey yok bas üstüne geç dedi.Herkes o kadar rahat karşılıyorki çıldırmak üzereyim.Burası 6.kat çatıda güvercinler var onlardan da olabilir dediler ma ben Yatamıyorum oturamıyorum sanki bir yerlerden üstüme atlayacakmış gibi geliyor.Bu sabah çığlık çığlığa bağırırken yeter artık bıktım bu nasıl ev böyle diye isyan ettim .Eşimde üzüldü.Onun üzülmesine bende üzüldüm.Fakat taşınmak istiyorum.Bu işin bir çaresi varmı.Evi de yeni aldık kredisi falan off ya .Benim kadar böcekten korkan birinin başına gelecek işmiydi bu?Eşim tamam istersen taşınırız dedi ama maddi olarak zor bir duruma gireceğiz o zaman .Ne olur bir yol gösterin. Evde bebişimde var.Bu hayvanlardan kurtulma imkanı varmı?

cnm ya sorma benim evdede karınca fılan var degişik böckelerde var komşulardan akrep fılanda oldugunu duydum..benim evimde şimdilik akrep fılan görmedim ama genede hep korkuyorum bigün karşılaşcam diye...hiç sevmem böcekli evleri çok korkarım bende.... ilaçlatmayı düşünüyorum...

Ben geçen hafta cumartesi ilaçlattım.Bu sabah tam evden çıkacakken gördüm.Deliye döndüm.1 haftadır temizlik yapıyordum.Evdeki herşeyi yıkamıştım.Günlerdir çamaşır kurutup ütü yapıyordum.Şimdi bu nerden çıktı .Alt kat komşum aa siz onun içinmi laçlama yaptırdınız dedi.Benmiyim anormal anlamadımki. Bu hayvandan nasıl kurtulurum ben yavruydu üstelik.Demekki devamı var.

Sineklik yeni gelecek olanı engeller ama şu an içeridekileri ne yapacağım.Bugün gördüğüm yavru idi googldan baktım bir seferde 5-6 yumurta bırakırlarmış.
Kızlar siz olsanız başka bir eve taşınırmıydınız.Zaten ben bu evi en baştan da hiç sevmemiştim eşim terası var diye bayılmıştı buraya.Şimdi sana 1 hafta mühdet ne istersen onu yapacağız dedi.Öyle kararsız kaldımki .

Ayrıca insanların dağınıklığı vs.dert oluyorda benim ödümü koparan evden anneme taşınma neden olan bu durum neden dert sayılmamış anlayamadım.Hiç bir başlığı olmayan bölüme taşınmış.Bu durum beni ayrıca üzdü.

canım seni öyle iyi anlıyorum ki
tam 3 kez çıktı bizdede
hatta birinde akşamdı evde yalnızdım tam yatmak üzereyim mutfakta su içiyorum
bi baktım kanepenin üzerinde kertenkele (yavru tabi)

öldürene kadar aklla karayı seçtim
asla uyuyamam onun evde gezdiğini bile bile

diğerinde evi süpürüken halıfileksin altından çıktı karşıma:bbo:
süpürgenin içine hoop çektimkaydirigubbakcemile3

en sonuncusuda eşim işten geldi kapıyıa açmamla farkettim içeri bişey daldı
halının altında eşime dedim kertenkele
alıştık nasıl olsa:))

benim eşimde ilaçladı ama yok canım nafile yine çıkıyolar,
anladığım kadarıyla bahçeli sanırım eviniz
bizde 2.kattayız ama nası geliyolar hayret
bi çözüm yolu bulursanız bende memnun olurum arkadaşlar
aynı dertten bende muzdaribim:KK43:

sana benim kızım pety gönderiyim (kedim olur kendisi) 10 dkk da heryer halolur kendisi bu konuda uzmandır kendinden küçük kımıldayan herşeyin icabına bakar kaydirigubbakcemile3

seherjik teşekkür ederim.Ancak biz evi terk ettik.Bugün içmimar geldi.Geniş çaplı bir proje başlayacak allahın izniyle.ış bittikten sonra tekrar görürsem neler olacak hiç bilmiyorum.Şuan evdeyim heran üzerime bir yerlerden atlayacakmış gibi geliyor.Ödüm kopuyor.

arkadaşım seni çok iyi anlıyorum.böcekten ödüm poatlar ama kertenkele görünce olduğum yerde donup kalıyorum bende.kimseye anlatamıyorum,inandıramıyorum.korkuda değil değişik bir duygu.çok abarttığımı düşünüyolar ama değil.en son kayınvaldemde kaldığımızda odada kertenkele gördüm ve sabaha kadar oturdum.inan seni çok iyi anlıyorum.üzerimde onu düşünemiyorum bile.:bbo:

Evimin bütün camları sineklikle kaplı hiç böcek sinek görmedim bugüne kadar birtek örümceklerden kurtulamıyorum.. Am bna rağmen geçenlerde bende tuvalette yavru bir kertenkele gördüm Ödüm yarıldı yav sanki timsah görmüşüm gibi korktumkaydirigubbakcemile3

ayy bak şimdi ben çok korktum yaşadığım yer beylikdüzü etrafım hep yeşillik tarla falan sokakta çok fazlasıyla kertenkele var ve ben çok korkarım her türlü böcekten ama evimde allahıma şükür hiç görmedim allahım görsem kafayı yerim herhalde.bu arada gördüğün yavru ölümüydü canlımıydı canlıysa eğer ilaçlama işe yaramamıştır.bu arada bebeğin varmış allah korusun akrep falan diyorsun inş kurtulursun böceklerden ......

en iyisi kedi beslemek:dance:

benim kedim evdeki bütün börtü böcekleri yakalayıp bir lokmada yediği için artık böcek korkum kalmadı. yoksa bende çok tiksinirim böcekten.

sağolsun bizimki böcekkıran gibi çalışıyor

archimim kedimi adı bile kalp atışımı hızlandırıyor acayip derecede korkuyorum ve bana kaşıntı yapıyor yani kimse kusura bakmasın ama kediyi hiç sevmiyorumkötükedihüso
violette aynı bende senin gibiyim kediyi kertenkeleyi ve karaböceği görünce donup kalıyorum zaten o anda ne yaşadığımıda hatırlayamıyorum.

Kızlar herbirinize teşekkür ediyorum.Etrafımda korkumu anlatabildiğim bir tek annem var. Kayınvalidem ler psikolojik destek almam gerektiğini söylediler.Ne varmışki kertenkele dediğin hayvan insandan korkar zaten diyorlar. Ben o günden beri annemde kalıyorum bugün eve ayak bastım.yazılarınız okuyunca içime su serpildi ben doğalım demekki.Evden taşınmak istiyorum.Bakalım hayırlısı.Kedi fikri iyi hoşda o öocuklukta edinilmesi gereken bir sevgi veya alışkanlık. Biz evin içinde hayvan beslemeyen hatta beslenmesine şidettle karşı olan bir ailede büyüdüğümüzden her ne kadar besleyenleri anlasam da kendim yapamama. Bir de büyük sorumluluk başka bir canlıyı himayeye almak.

bence kayınvaliden pskolojik desteği kendisi alsın bunu normal karşıladığı için-tatlicadiarzu-
ne demek insandan korkar onlar!iyi o zaman alıyım koynumda yatırıyım onları ay zavallılarım:teselli:gamyoncuiremsu
yok hanımefendicim yok:eek:lmaz:siz gayet normalsiniz,bunu normal karşılayanlar anormal kanımca:nazar:eğer çıkma imkanınız varsa taşının hiç bu zahmete girmeyin nasıl başa çıkarım die..bu korku ile ne banyo yapılır,ne uyunur,ne evde yemek yenir..evde yaşanmazki bu stresle:sm_confused:

X