drarda Tortu...

ben de test yaparken dikkat ettim böyle beyaz şeyler uçuşuyo ama dibe çöküp çökmediğine dikkat etmedim test silik çıktı bakalım

ben bugün baktım öyle dibe çöken bir şey yok da idrarın içinde yüzen beyaz toz gibi bi şeyler vardı o yüzden merak ettim...bu tortu mu oluyo? ay umutlandım...hadi inşallah...

canım ben 3 hamilelik geçirdim. hepsinde de tortu vardı.
3 ünü de düşük yaptım. ama hamile olmadıgım zaman idrarıma hiç bakmadım ki :S
şimdi de tortu var ama normal zamanda oluyor mu olmuyor mu bilemiyorum dogrusu...

normal zamanda bakmıyoruz ki...burada bazı hamiş bacılar yazmış idrarımda tortu vardı diye...ben de merak ettim baktım...ama gördüklerim tortu mu bilemiyorum...hayırlıs inşallah...

kızlar kesin hamile olmayanlar bi bakıversinler. tortu varmı yokmu :)
meraklandım bak şimdi :)

KIZLAR BENİM BİLDİGİM İDRARDA TORTU HAFİF ENFEKSİYONLARDA OLUŞUR BAYANLARDADA ZATEN ENFEKTE OLMAK ÇOK KOLAYDIR.AYRıca enfeksiyon dediysem öyle agrı magrı duymasan bile enfeksiyon bulunabilir çünkü bayanlarda idrar yolları buna çok müsaittir.ümidinizi kırmak istemem ama hamilelikle pekte bir alakası yok olayın gibi geliyor bana

ben 2 ay önce kendimi hamile sandığım zaman bakmıştım idrarımda tortular vardı ve dibe çöküyordu aynı işlemi eşimde yaptı ondanda tortular vardı ve ben hamile değilim.

Demek ki idrarda tortu olması hamilelik belirtisi değilmiş...Yahu zaten bu belirtiler kişiden kişiye değişiyor...Kimi sular seller gibi akıntım var diyor, kimi kupkuruyum diyor...12.ciltlik ansiklopedi dolduracak çoklukta belirti sayanlar var...Kimisinde tık yok...Kafam karıştı valla...:sm_confused:

bende heveslenmiştim idrarımda ilk tortuyu gördüğümde ama tortular hep var nedense.

tortuya bakıp da güvenmeyin hamileyim diye. pek bir işe yaramıyorlar:sinifsinif:

X