Karaciğer biopsisi...

nisansu

Mahkum bir hayat...
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2007
473
0
Arkadaşlar bir yakınım karaciğer biopsisi olacaktı. Kanının yükslemesini bekledi doktorlar. Neyse yükseldi kanı ve doktor iğneyle k.ciğere giriş yaptı ama parça alamadı...Çok panik yapmış. o yapınca dr 'da panik olmuş ve alamamış. Şimdi başka dr a yaptıracaklar...

K.ciğer biopsisi ile ilgili bilgisi olan var mı??? Yardımcı olabilirmisiniz arkadaşalar???

Benim babam da bu kış karaciğer biyopsisi oldu.Başta bizde çok tedirgin olmuştuk ama çok basit bir işlemmiş korkulcak hiç bir yanı yok.o bölgeyi uyuşturdukları için hiç bir acı hissedilmiyor.en fazla 15 dak. sürer.kanama riskine karşı 4 yada 5 saat müşade altında tutarlar.ondan sonra günlük hayatınıza devam edersiniz..

Arkadaşlar bir yakınım karaciğer biopsisi olacaktı. Kanının yükslemesini bekledi doktorlar. Neyse yükseldi kanı ve doktor iğneyle k.ciğere giriş yaptı ama parça alamadı...Çok panik yapmış. o yapınca dr 'da panik olmuş ve alamamış. Şimdi başka dr a yaptıracaklar...

K.ciğer biopsisi ile ilgili bilgisi olan var mı??? Yardımcı olabilirmisiniz arkadaşalar???

Merhaba çok geçmiş olsun..Bende 2 gün önce karaciğer biyopsi oldum..Acılı bişey ama kısa sürüyo..Parça alınalı 2 gün oldu hatta şyan biraz ağrım oldu dinlenmediğim için sanırım uzandım..Yani biraz dinlenmekte gerekiyo sonrasında..Bende çok stres yaptım ama kısa süreli bişiy tamam acılı bişiy ama kısa sürdüğü için yaptırmaktan korkmasın..Çok geçmiş olsun..Umarım kötü bişiy yoktur ve sağlığına kavuşur..Biyopsi yapılduğı gün hastanede kaldım 1 gece..Kanama ihtimaline karşı tutuyorlar bide biraz ağrı olıyo serum ve ağrı kesici veriyorlar..Ama panik halinden çıksın yoksa yaptırmak zorlaşır biraz geren bi ortam oluyo çok haklı ama soğukkanlı olması için telkin ederseniz cesaretlendirebilirsiniz..Umarım benimde kötü bişiy çıkmaz yarın sonuçlarımı alıcam bende, hayırlısı Allah tan herkese acil şifalar diliyorum. .

X