Orduevinde Dn

selam canım,öncelıkle hayırlı olsun...
benımde dugunum orduevınde oldu ama baska yerde...
kurallar lıstesı dıye bırsey davetıyede belırtmek sıze kalmıs bırsey cnm ama ykoymakla bıtmez kı... sakal,kılık kıyafet,turban..vs bıraz abest olur...
davetıye lıstesınıde dıgınden bırgun once bız bıraktık...kişi sayısı ve gelecek tum kısılerın ısımlerını alıyorlar canım nızamıyede ona göre sokuyorlar cnm.. tek tek tum davetlılerın ısımlerını yazıp verıyorsunuz...

benım dugunumde yemeklı olmadı cnm... yas pasta kur pasta ve ıcecek dagıtıldı,herkese ayrı servıs acıldı... yanı yemeksız yapabılırsın bıldıgım kadarıyla...

sen hangi orduevinde yaptin canim?? ne kadar ödediniz? bide kac kisilikti?? cok sordum yine ya :))))

ayy biz geçen eşimin devresinin düğününe gittik hayatımdaki en sıkıcı düğün oldu belki askeri ortamlardan nefret eder hale gelmemdendir..kapıda eşimin 1 günlük sakalı var diye giremezsiniz diye sorun yaptılar neyse girdik sonunda ama yuh artık dedim ya düğüne geldik bu ne...........bide kotla falanda girilmiyo düğüne biride dışarda kaldı bu yüzden her yerde böyledir sanırım ........bunlarıda bi sorun bakalım .....
fiyat konusuna gelince bizim düğün olacağı zaman sormuştuk bit kadar salona dünya para istemişlerdi salon tuttuk açık hava havuzlu vs. az bir farkla ..........bide düğün 11 dedimi bitiyo malesef...........yani her yönden düşün derim ............hayırlı olsun

hangi orduevinde gittiniz canim?
siz hangi salonu kaca tuttunuz sormasi ayip olmasin :))))

askeriyede 1.derece yakının olması şart, sonra düğüne tesettürlü ve top sakallı hatta sakallıları almıyorlar kapıdan ve kot pantolonlu almıyorlar, erkekler takım elbise giymek zorunda kadınlarında başı açık olmak zorunda., sonra masası ayrı bi fiyat sandalyesi ayrı,tabağı bardağı ayrı, süslemesi ayrı herşeye ayrı fiyat biçiyorlar. yemekli yapmasanda su için bardak koyuyorlşar ondada kırım parası diye bişey var 200 tl alıyorlar. yani bize söylenen 200dü orda nasıl olur bilemem. bize 2500 fiyat çıkardılar.bizde vazgeçtik. gittik 100tl ye salon tutuk. sonra orkestra düzgünmü değilmi bilemezsin hepsi asker.çok sıkıcı olur. başkada bilgim yok canım.

Son düzenleme:
askeriyede 1.derece yakının olması şart, sonra düğüne tesettürlü ve top sakallı hatta sakallıları almıyorlar kapıdan ve kot pantolonlu almıyorlar, erkekler takım elbise giymek zorunda kadınlarında başı açık olmak zorunda., sonra masası ayrı bi fiyat sandalyesi ayrı,tabağı bardağı ayrı, süslemesi ayrı herşeye ayrı fiyat biçiyorlar. yemekli yapmasanda su için bardak koyuyorlşar ondada kırım parası diye bişey var 200 tl alıyorlar. yani bize söylenen 200dü orda nasıl olur bilemem. bize 2500 fiyat çıkardılar.bizde vazgeçtik. gittik 100tl ye salon tutuk. sonra orkestra düzgünmü değilmi bilemezsin hepsi asker.çok sıkıcı olur. başkada bilgim yok canım.

100 tl ye nerden salon tuttun kiz???

hangi orduevinde gittiniz canim?
siz hangi salonu kaca tuttunuz sormasi ayip olmasin :))))

1 ay önce kordon orduevine gittik canım izmir de........! 2700 demişlerdi Eskişehir de 3 yıl önce bizim düğün olacağı zaman çok küçüktü hem salon....biz düğün yaptığımız yere herşey dahil 4000 vermiştik harika olmuştu yani farka değdi hemde kasılmadı kimse..........tercih meselesi tabi her orduevinin salonu aynı büyüklükte değildir tabi ben beğenmemiştim gördüklerimi....bayanssulusmile

Bizde bi ara ordu evindemi yapsak acab diye düşündük
ama ben hemen vazgeçtim
insanların inançları ve tarzlarına karışamam

ınsanların ınanclarına ve tarzlarına karısma meselesı deıl kı cnm benım... sadece butce olayı :) malum dısarıda orduevlerınden cok masraflı cogu yerler... yoksa benım dugunumde de kapıdan dönen oldu ama buna saygı duyanlar kına geceme geldı dugunume gelemeyeceklerı ıcın...

ınsanların ınanclarına ve tarzlarına karısma meselesı deıl kı cnm benım... sadece butce olayı :) malum dısarıda orduevlerınden cok masraflı cogu yerler... yoksa benım dugunumde de kapıdan dönen oldu ama buna saygı duyanlar kına geceme geldı dugunume gelemeyeceklerı ıcın...

yok cnaım ben sana özel bişi demedim sadece fiyat olarak biraz daha uygun belki ama ben yinede tercih etmeyeceğimi söyledim

merhaba arkadaslar

bizde ordu evi arastırması yapmaya basladık. izmir konak ordu evi hakkında benimde fikrinize ihitiyacım var. burda dügünü olan veya dügüne gitmiş olan arkadasların fikirlerini rica ediyorum.

merhaba biz de izmir kordon orduevi düşünyoruz..daha önce orda düğünü olan ya da orda herhangi bir düğüne giden var mı? Bende henüz gidip bakmadım, merak ediyorum acıkcası, yeri manzarası çok güzel ama düğün ortamı nasıl olur acaba ?

kızlar bende temmuzun 16sında kına gecemı ordu evınde yapmak ıstıyordum dün gittik goruşmeye sorumlu astsubay mekan ortalama 150 kışı ıcın verılen ucret lstesı şu ;300 tl mekan+150tl kuruyemış 75 cola meyvasuyu,200tl cameraman fotograf çekımı toplam 725 tl fıyat çıkardık.. ama çok kararsızım saç sakal olmayacak tamam onu anladıkda bayanlarda 50 yaş ve altındakı kışıler açık olcak50 yaş ve ustu teyzelerde onden baglayabılır dedı...yanı aılede az da olsa turbanlılar var onlara nasıl ızah edılırkı bole bı durum sızce napayım.

kızlar bende temmuzun 16sında kına gecemı ordu evınde yapmak ıstıyordum dün gittik goruşmeye sorumlu astsubay mekan ortalama 150 kışı ıcın verılen ucret lstesı şu ;300 tl mekan+150tl kuruyemış 75 cola meyvasuyu,200tl cameraman fotograf çekımı toplam 725 tl fıyat çıkardık.. ama çok kararsızım saç sakal olmayacak tamam onu anladıkda bayanlarda 50 yaş ve altındakı kışıler açık olcak50 yaş ve ustu teyzelerde onden baglayabılır dedı...yanı aılede az da olsa turbanlılar var onlara nasıl ızah edılırkı bole bı durum sızce napayım.

Hayırlı olsun öncelikle...
Orduevinin kuralları bunlar zaten durumuda makul bir biçimde yakınlarınıza anlatmanız lazım türbanla gelen olursa kapıdan içeri almazlar zaten .
Artık bir kereliğine çene altı bağlamalrı gerekecek ...

Hayırlı olsun öncelikle...
Orduevinin kuralları bunlar zaten durumuda makul bir biçimde yakınlarınıza anlatmanız lazım türbanla gelen olursa kapıdan içeri almazlar zaten .
Artık bir kereliğine çene altı bağlamalrı gerekecek ...

tatlım tşk ederm..oncelıkle 50 yaş ve ustu teyzelerm zaten çene altı baglıor fakat sorumlu astsubayın soledıgıne gore 50 yaş altı genç ınsanlar çeneden baglaasada gıremezler onlar kafalarını açcaklar dedı buna takıldım kımseden kafasını açmasını bekleyemem kı bıde yaşı 29 30 olan bırıne çene altı baglatmakda zoraki gibi bişi olmazmı bılmıyorum kafayı yıcem heralde duşunmekten.

merhaba arkadaşlar biz de eylulde dugunu mersın ordu evınde yapmak ıstıyoruz, baş örtusu sakal spor ayakkabı bır takım kuralları anladım da bu fotoğraf makınesı cep telefonu kullanmak yasak mı cıdden? bir de mersin ordu evınde yapanlar varsa yemekler muzık nasıl oluyor??

ya olur mu öle şey. ben çok düğüne nişana katıldım orduevlerinde. hayatım orduevlerinde geçti. subay çocuğuyum çünkü. hiçbirinde böle bişey olmadı. tamam bir takım kuralları var ama kesinlikle fotograf makinesi telefon falan yasak değil.

ayrıca madem orduevinde yapmaya karar verdiniz konulan kurallara uymak zorundasın. askeriye orası hatır gönül olmaz. orduevi dedin mi türban yok bunu herkes biliyor.sadece çene altı bağlandığında kabul ediliyor. oda baş örtü zaten. sakalıda alınmıyor. kot konusunda gelince akşam yemeğinde ( sadece erkeklerde yasak ) , düğün ve nişanlarda yasak.

bide orkestra askerden oluşmuyor çoğu zaman. dışardan anlaşmalı sanatçılar geliyor. bide herşey zamanında olur. gidip bu niye olmadı hani yemekler deme ihtimaliniz yok.

Son düzenleme:
ya olur mu öle şey. ben çok düğüne nişana katıldım orduevlerinde. hayatım orduevlerinde geçti. subay çocuğuyum çünkü. hiçbirinde böle bişey olmadı. tamam bir takım kuralları var ama kesinlikle fotograf makinesi telefon falan yasak değil.

ayrıca madem orduevinde yapmaya karar verdiniz konulan kurallara uymak zorundasın. askeriye orası hatır gönül olmaz. orduevi dedin mi türban yok bunu herkes biliyor.sadece çene altı bağlandığında kabul ediliyor. oda baş örtü zaten. sakalıda alınmıyor. kot konusunda gelince akşam yemeğinde ( sadece erkeklerde yasak ) , düğün ve nişanlarda yasak.

bide orkestra askerden oluşmuyor çoğu zaman. dışardan anlaşmalı sanatçılar geliyor. bide herşey zamanında olur. gidip bu niye olmadı hani yemekler deme ihtimaliniz yok.

teşekkür ederim c<anım, tabıkı kurallara uymak zorundayız ona bı ıtirazımız yok ama fotograf makınesı yasakmıs :KK43: ona uzuldumm ama saglık olsun dugun fotografcısı cekecek artık

Kızlar ya çok teleşlandım şimdimersin ordu evinde düğün yapmak kötü bi fikir mii sizler deneyimlerinizi yazmışsınız,ya sıkıcı mı olacak şimdii:18::18::18:

tatlım tşk ederm..oncelıkle 50 yaş ve ustu teyzelerm zaten çene altı baglıor fakat sorumlu astsubayın soledıgıne gore 50 yaş altı genç ınsanlar çeneden baglaasada gıremezler onlar kafalarını açcaklar dedı buna takıldım kımseden kafasını açmasını bekleyemem kı bıde yaşı 29 30 olan bırıne çene altı baglatmakda zoraki gibi bişi olmazmı bılmıyorum kafayı yıcem heralde duşunmekten.

Bizde orduevinde bir düğüne gitmiştik.Annem 50 yaşın altında ve çene altından bağlar eşarbını.Annemin başörtüsünü açtırmadan içeri almamışlardı.Yaşadığım olayı paylaşmak istedim sadece ama bizede gitmeden önce o şekilde bağlamanın sakıncası olmayacağı söylenmişti gidince öyle bir tepkiyle karşılaşmak hoş olmamıştı.

X