Orduevinde Dn

mutsuz82

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Mart 2009
690
142
Arkadaşlar bende Allah kısmet ederse bu kışa yada bahara evlenicem belirli bişey yok malum maddi problemler yüzünden. Orduevleri hakkında bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi? Burada düğün yapabilmek için herhangi bir koşul arıyorlar mı? Bir de burda düğün yapmak ne kadara mal oluyor? Beni bu konularda bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:
Evet canım arkadasın dediği gbı 1.derece yakının olması gerekıyor ve tabıkı kırası daha uygun... Bazı orduevlerınde salon süsü gelın damat masası süslemelerı kıranın ıcınde ama kımısınde(benımkınde öle oldu) dısardan cıcek evıyle anlasmalı oluyorlar ve sen gıdıp cıcek evıyle görüşüyorsun canım yani onun fıyatı kıranın dısında oluyor... Yemeklı-yemeksız ne tercıh edersen bunlarda kıranın dısında canım...
Foto-vıdeo için anlasırsan dısardan kendınde ayarlayabılıyorsun, ıstersen oranında anlasmalı oldugu yer var zaten canım... Organızasyomda ıse mesela benımkınde sormlu kısı geldı nasıl bı gırıs apmak ıstedıgımızı gıdısatı sordu..Önce dans,takı,pasta kesme sırasını falan bıze bıraktı ıstedıgımz gıbıde oldu.. Ayrıca servıste gayet ıyı duzenlı ve planlı oluyor canım...
Hayırlı olsunnn

Senin düğünün hangi orduevinde oldu bide toplam ne kadar ödediniz canım? Bunları soruyorum çünkü bizim bütçemiz bayağı bi kısıtlı, nasıl yapıcaz bilmiyorum valla Allah yardımcımız olsun.

canım öncelikle mutluluklar.bunun için birinci derece yakının olması gerekiyor.fiyatları uygun dışarıya göre ama ne kadar uygun bilemem.bende düğünümü orduevinde yaptım.eşim asker.düğün yapma,nikah yapın,gelinlik giy,çok samimi olduklarına yemek ver.bir de bir sürü kuralı var.canım biz davetiyelere kurallar diye belirtmiştik.mesela baş örtülü ( çene altı bağlama hariç ), sakallı- bıyıklı,düzgün giyimsiz,yanında cep telefonu ve kamera getirenler alınmıyor mesela.biz uyardığımız halde, top sakallı yakınlarımız orada kestirmek zorunda kaldılar.

canım benımkı kocaelıde oldu.. Zaten il farklı dıye yapılan fıyat ayrımı olmaz bu salonun kapasıtesıyle alakalı bır durumdur canım.. Bızım salonumuz 500 kısılıktı...Artık toplam ne kadar oldugunu ben tam bılmıyorum... Ama sunu söyleyebılırım dısarıdan tabıkı cok cok uygun...Ha bırde sivil kişiler ıcın de nızamıyelere ısım lıstesı verıyorsun canım

bizde bundan 7 sene önce evlendik.bende asker esiyim.o dönemde arastırdığımızda dısardakinden cok cok pahalı gelmişti bize.ona vericeğimiz parayla hem izmirde hem de eşimin memleketi ankarada 2 kına 2 düğün yaptık..dısarılarıda iice bi arastırın derim ben.. ve tabiki sonsyz mutluluklar :))

canım benımkı kocaelıde oldu.. Zaten il farklı dıye yapılan fıyat ayrımı olmaz bu salonun kapasıtesıyle alakalı bır durumdur canım.. Bızım salonumuz 500 kısılıktı...Artık toplam ne kadar oldugunu ben tam bılmıyorum... Ama sunu söyleyebılırım dısarıdan tabıkı cok cok uygun...Ha bırde sivil kişiler ıcın de nızamıyelere ısım lıstesı verıyorsun canım

isim listesi + sakal uyarısı +bas örtüsü uyarısıda da davetiyelere iliştiriliyo yerimseniben

bizim düğünümüzde orduevinde oldu
1. dereceden asker yakınımız yoktu sadece komşumuz askerdi onunla gitmişti babam
yanlış hatırlamıyosam geçen yıl 1300 tl civarı idi
kurallar listesi veriyolar eline zaten
türbanlıları, sakallıları, kıyafeti düzgün olmayanları almıyolar

Verdiğiniz tüm bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. Bizimde sarıyer orduevinde bi tanıdık var onun vasıtasıyla yapmayı düşünüyoruz bakalım kısmet artık

merhaba kıslar aranızda maslak ordu evi havuz başında yapan varmı peki? bende ilgileniorum bu konuyla yakından yardımcı olursanız sevinirim

kızlar ordu evindeki fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı??güncel fiyatlar hakkında..

Ordu evı kıraları salonun kişi sayısına göre değişiyor cnm... Ama 1300 liradan baslıyor yanılmıyorsam... benımde gecen sene olmustu ama pastası vs daha fazla tutmustu...

bizim düğünümüzde orduevinde oldu
1. dereceden asker yakınımız yoktu sadece komşumuz askerdi onunla gitmişti babam
yanlış hatırlamıyosam geçen yıl 1300 tl civarı idi
kurallar listesi veriyolar eline zaten
türbanlıları, sakallıları, kıyafeti düzgün olmayanları almıyolar

bir yanlışlık var sanırım. hiçbir orduevinde çiftten birinin soyadı tutmazsa düğün yapamazsınız, hele komşu işi mümkün değil. belki siz küçük bir şehirde bir askeri tesiste düğün yapmışsınızdır bilemiyorum ama orduevlerinde bu konuda kurallar çok katı.

valla benim bildiğimde öyle komsu ,tanıdık işi falan olmuyor ama yinede kesin bir bilgi vermeyeyim

X