Orduevinde Dn

bende düğünümü orduevinde yapmak istiyorum..hatta büyükçekmece subay ordu evinde bi yakınımızın düğünü olmuştu çook güzeldi havuz basında falan..ama 1. dereceden akrabamız yok asker..

Benim kuzenimin düğünü Aksaray Ordu Evinde oldu.. Yalnız fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 6 ile 7 bin tl arasındaydı.. yemekli yapmışlardı.. envayi çeşit yemek harika sesli bi sanatçı çıkıp şarkılar söylemişti..
Yani burada yazılan gibi ufak rakamlara değildi... belki bulunduğu yer şehir falan tabii bariz yemekli olduğu için böyledir. Ama çok güzeldi.. Peri masalı gibiydi ah ahh keşke bende düğünümü orada yapabilsem ama nerdee.....

Canım bence orduevini hiç düşünme, biraz daha ucuz oluyor ama çok başını ağrıtıyolar.
Arkadaşım istanbulda orduevinde yaptı, sana izlenimlerimi anlatayım:
1.Sakallı ve başörtüleri almadılar, her ne kadar önceden bi süre sonra alırız girerler filan dendiyse de hiç bir şekilde içeri alınmadılar. Uzun yıllardır top sakalı filan olanlar kesmeyi reddettiği için içeri giremediler.Şehir dışından gelmiş olan başörtülüler vardı, düğünün sonuna kadar orduevinin girişindeki bir odada beklemek zorunda kaldılar gelen otobüsle geri dönmek için, düğünü uzaktam bile göremediler.
2.Düğün 23:00'da bitti, zaten başlaması 20:30u bulmuştu, nikah kıyıldı, yemekler pasta yendi yalandan iki üç şarkı çaldı hoop düğün bitti.
3. En önemlisi de bu bence: hepimiz o günden hatıramız olsun diye fotoğraf makinelerimizi yanımızda getirmiştik ama kapıda topladılar, içeri götürmek yasakmış, sadece içerdeki fotoğrafçıdan ücretli almak zorunda kaldık ve o kadar kşi arasında doğru düzgün sıra gelmedi bile fotoğraf çekilmeye.

Herşey bir yana, o gün sizin özel ve güzel gününüz, istediğiniz gibi hareket edip istediğinizi yapmalısınız bence, öyle asker disiplini kapıda kıyafet kontrolleri, makine toplamaları filan baştan itici hale getiriyor düğünü, bence gerekirse yemekten, çalgıdan vb kısın biraz daha masraf edin ve ordu evinden vazgeçin, herkes dilediğince rahat rahat gelsin eğlensin.

Evet orduevinin dezavantajı da disiplinli oluşu hem dediğin gibi oldu bittiye geldiyse de düğün yapmanın ne anlamı var ki o zaman yemek verilmesi daha iyi olur bari gönlünce rahat hareket edersin zaman sorunu da olmaz böylecebenim kankam yemekli nikah yaptı arnavutköy de müzikli bir yerde çok güzel eğlenilmişti düğünden farksızdı hemde ucuza mal etti ama galiba tanıdık sayesinde böyle oldu.

Ya insanın bütçesi 7 bin tl olduğunda başka yerde de yapılabilir ama tabi kişi sayısı fazla olabilir ona diycem yok tabi o zaman ama orduevinde bir düğün içinde biraz pahalı gibi geldi bana

ama canımcım orduevınde de olsa dısarda da olsa parayı ne kadar basarsan o kadar standartın ustunde düğün oluyor... Sonucta artık cogu orduevlerıde salon süsü olsun,yemeklerı olsun dısardan kendın fırmayla anlasıyorsun,yanı askerıyenın yaptıgı bellı bı fıyat olmuyo... Benım düğünümde sadece salon kırası verdık düşün dıerlerı hep dısarıyla anlasmalıydı dırek fırmayla baglantı kurmustuk... Uygun olan orduevlerıde kıranın ıcıne dahıl edıyo mesela salon susunu olsun vıdeo cekım olsun...

fiyatını bilmem ama arkadaşının sanssızlıgı olmus biraz..bnm tanıdıgım orduevinde yaptı..ve ztn basörtülü olanlar diil türbanlı olanlar alınmıo..anneanne babaanne usulü baglayanları alıolar..bizde öyle olmustu ..ve ayrıca yine arkadaşının şanssızlıgı olmuş bizim 12ye kdr sürmüştü..ve gayette eğlenmiştik..yere göre değişio sanırım..

bizim düğünümüzde orduevinde oldu
1. Dereceden asker yakınımız yoktu sadece komşumuz askerdi onunla gitmişti babam
yanlış hatırlamıyosam geçen yıl 1300 tl civarı idi
kurallar listesi veriyolar eline zaten
türbanlıları, sakallıları, kıyafeti düzgün olmayanları almıyolar

canım melekcim senin iletin dikkatimi çekti,biraz geç oldu ama ben de orduevinde düşünüyorum bana her konuda yardımcı olur musunuz? Her konuda ama lütfen

bilmiyorumkismile
fiyatını bilmem ama arkadaşının sanssızlıgı olmus biraz..bnm tanıdıgım orduevinde yaptı..ve ztn basörtülü olanlar diil türbanlı olanlar alınmıo..anneanne babaanne usulü baglayanları alıolar..bizde öyle olmustu ..ve ayrıca yine arkadaşının şanssızlıgı olmuş bizim 12ye kdr sürmüştü..ve gayette eğlenmiştik..yere göre değişio sanırım..

canım sizin ki hangi orduevinde olmuştu ben çok kararsız kaldım arkadaşlar....

Canım orduevınde dusunuyorsanız neden orada yapmayasın ki... Kararsız kalma bence... Inan sende ustune düştükten sonra cok nezıh bır düğün cıkıyor ortaya...

herkes istediği yerde yapsın ve düğününde her şeyi gönlünce yapsın ..sonra bir daha o günler geri gelmiyor pişman olmayın ya.çünkü bu sizin düğününüz..ben yapmadığım için pişmanlık duymadım mesela.gerisi fıss :))

Canım orduevınde dusunuyorsanız neden orada yapmayasın ki... Kararsız kalma bence... Inan sende ustune düştükten sonra cok nezıh bır düğün cıkıyor ortaya...

Gerçekten öyle mi diyosun canım,ne biliyim çok olumsuz olarak değerlendirmişler,biz anlaştık gibi ama daha yeri görmedik bile maslak ordu evi nasıl acaba bir bilen yok mu

bu yazılanları okuyunca şok oldum ankara sıhhıye orduevinde kardeşimin düğünü oldu ama öyle baş örtüsünde,sakallılarda problem diye bişey görmedik biz annem baş örtülü ama çene altından bağla falan olmadı kimse dedem sakallı ama hiç kimse sesini çıkarmadı istiklal marşı okunmuş ne bu ya şaka mı küçük yer desek o değil merkezi bi orduevi yalnızca kapıda her iki anne babalar ve askerler bekliyo ve tanıdıklarından emin değilse davetiye istediler o da yoksa gelin damadın ad soyadını sordular kişi başı menüye göre fiyat veriyolar

Fenerbahce Ordu Evi ndeki dugune katılmıstık bizde.
Bası baglı hanımlar uyarılarak dugunden cıkarılıyor kesinlikle. Belirli bir yasdan sonraki kadınlar bası kapalı olarak girebiliyorlardı.
Davetıye ile alınıyor ıceri, listeden adınızı buluyorlardı vs.
Pek eglencelı gecmemisdi yani oldukca sakin bir ortamdı benim icin. Yemekli idi.
Fiyatı konusunda bir bilgim yoktur ama.
Evlenecek olan butun ciflere sonsuz mutluluklar buarada...

benim nişanım askeri gazinoda olacak.evet askeriyenin belli kuralları vardır.bu kural listesi size o günden önce verilir.okursunuz ve altına imza atıp verirsiniz.kapalı olup çene altından bağlayan tüm bayanlar içeri girebiliyor.herhangi bir yaş sınırlaması yok.sakal ise belirli bir siyasi görüşü temsil etmeyen şekilde olmalı.kirli sakal da kabul edilmiyor.davete gelecek kişilerin listesi de önceden teslim ediliyor.girişte zaten aileden birileri olursa sıkıntı çıkmaz.benim babam da tsk dan emekli.bu tarz ortamları ve kuralları bildiğimizden sıkıntı çıkmayacaktır.ama bu ortama uzak olan kişilere orduevinde düğün ya da nişanı tavsiye etmem.sıkıntı çıkabilecek durumlar olabilir.insanların kapıdan dönmesi de hoş olmaz.
yemek+pasta+fotoğraf+müzik ve salon kirası 70 kişi için toplamda 1200 tl ödeyeceğiz biz.

Ben de Kasım ayında orduevinde düğün yapacağım. Kişi başı fiyatı her şey dahil 40-45 tl civarına geliyor hesaplamamıza göre

bizim düğünümüzde orduevinde oldu
1. dereceden asker yakınımız yoktu sadece komşumuz askerdi onunla gitmişti babam
yanlış hatırlamıyosam geçen yıl 1300 tl civarı idi
kurallar listesi veriyolar eline zaten
türbanlıları, sakallıları, kıyafeti düzgün olmayanları almıyolar
Arkadaşlar selamlar...ben de kısmetse 24 ekim de maslak orduevinde evleniyorum da benim sizlere acil sorum olacak,şimdi bu kurallar listesini davetiyede nasıl belirtmeliyim sizce,isim listesi dediğiniz davetiye kuralında nasıl oluyo anlamadım onu,birde kişi sayısını belirticez dimi davetiyeye,içeri girişlerde nasıl belirleniyo kişiler???

Arkadaşlar selamlar...ben de kısmetse 24 ekim de maslak orduevinde evleniyorum da benim sizlere acil sorum olacak,şimdi bu kurallar listesini davetiyede nasıl belirtmeliyim sizce,isim listesi dediğiniz davetiye kuralında nasıl oluyo anlamadım onu,birde kişi sayısını belirticez dimi davetiyeye,içeri girişlerde nasıl belirleniyo kişiler???

tatlim ya bana maslak orduevinden bikac bilgi verebilirmisin?
bizde düsünüyoruz orayi
kac kisilik ve kaca anlastiniz?
yemeksiz yapma sansimiz varmi?
birde mekan nasil benim gidip görme imkanim yok duydugum kadariyla havuzbasi kapali mekanida varmi???

ayy biz geçen eşimin devresinin düğününe gittik hayatımdaki en sıkıcı düğün oldu belki askeri ortamlardan nefret eder hale gelmemdendir..kapıda eşimin 1 günlük sakalı var diye giremezsiniz diye sorun yaptılar neyse girdik sonunda ama yuh artık dedim ya düğüne geldik bu ne...........bide kotla falanda girilmiyo düğüne biride dışarda kaldı bu yüzden her yerde böyledir sanırım ........bunlarıda bi sorun bakalım .....
fiyat konusuna gelince bizim düğün olacağı zaman sormuştuk bit kadar salona dünya para istemişlerdi salon tuttuk açık hava havuzlu vs. az bir farkla ..........bide düğün 11 dedimi bitiyo malesef...........yani her yönden düşün derim ............hayırlı olsun

selam canım,öncelıkle hayırlı olsun...
benımde dugunum orduevınde oldu ama baska yerde...
kurallar lıstesı dıye bırsey davetıyede belırtmek sıze kalmıs bırsey cnm ama ykoymakla bıtmez kı... sakal,kılık kıyafet,turban..vs bıraz abest olur...
davetıye lıstesınıde dıgınden bırgun once bız bıraktık...kişi sayısı ve gelecek tum kısılerın ısımlerını alıyorlar canım nızamıyede ona göre sokuyorlar cnm.. tek tek tum davetlılerın ısımlerını yazıp verıyorsunuz...
tatlim ya bana maslak orduevinden bikac bilgi verebilirmisin?
bizde düsünüyoruz orayi
kac kisilik ve kaca anlastiniz?
yemeksiz yapma sansimiz varmi?
birde mekan nasil benim gidip görme imkanim yok duydugum kadariyla havuzbasi kapali mekanida varmi???

benım dugunumde yemeklı olmadı cnm... yas pasta kur pasta ve ıcecek dagıtıldı,herkese ayrı servıs acıldı... yanı yemeksız yapabılırsın bıldıgım kadarıyla...

X