Bu da onlara kapak olsun!!!

caycan

İbrahim Deniz'im
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2009
933
6
40
arkadaşlar bizzat benle ilgili değil ama benim çok çok sevdiğim bi arkadaşımla ilgili bi olay anlatacağım size.biraz önce aradı ve çok mutlu oldum...
arkadaşım üvey anne elinde büyümüş çok çekmiş,birazda yaşının küçüklüğüyle ozaman severek bi adamla kaçmış.daha 16 yaşındaymış.tam 6 sene sürdü evlilikler.ben son 2 senesine şahidim öncesinde onu tanımıyodum.ben tanıdığım günden beri hep mutsuzdu,başlarda bilmiyodum.sadece bebek yapmak için sürekli aşılama yaptırdığını ve tutmadığını biliyodum.ozamanlarda eşiyle problem oluyomuş çocuklarının olmayışı ama eşi işten çıkınca daha bi kötü oldu.son bi sene doğru düzgün çalışmadı kocası.kaynanası falan yardım ediyodu.aynı şehirde olmalarına rağmen geldiklerinde bir aydan az kalmıyolardı.kaynanası o kadar anlayışsız bi kadındı ki aşılamadan sonra uzanması gerekiyodu ama kaynanası bildiği halde çalıştırıyodu arkadaşımı.belkide ondan tutmuyodu bi türlü.dr aslında sizde bi sorun yok bi gün kendi kendine olur demişti ama kocası ve ailesi sorun yapıyodu.kızın kendi ailesi zaten konuşmuyodu onla.reddetmişlerdi kızlarını.ben önceleri eşinin dayak attığınıda bilmiyodum,meğer dövüyomuş kızı sürekli.çok ta kıskançtı adam.arkadaşım çok güzeldir,bebek gibi.adamda çirkin ve itici bi adamdı bana göre.soğuktu.biz ona oturmaya gittiğimizde bikaç kere çıkarken karşılaştık,hoşgeldiniz falan demedi,yüzümüze bile bakmadı.geçti içeriye.son zamanlarda herşeyi sorun ediyo ve kızı dövüyodu sürekli.bide son 3 ay kaynanası gelip kalmıtı.belki onunda etkisiyle iyice arttı kavgaları.olay bizde patladı.yani o gün bize gelmişlerdi bikaç arkadaş.oturduk ettik.akşama doğru aradı nerdesin diye sordu.sonra çık ben geliyom seni alacam dedi.aldı kızı götürdü.oysa biliyodu geleceğini.sen neden süslenip dışarı çıkıyosun gibi sözlerle üzerine yürümüş,yüzünü gözünü patlatmıştı.biz bi hafta haber alamadık.sonra abilerini arayıp babası evine döndüğünü öğrendik.önce kızmışlar ama sonra kabul etmişler arkadaşımı.tabii sahip çıkmışlar ve kız boşandı kocsından.boşanmalarının üzerinden 2 yıla yakın zaman geçti.yeni evliliğide 3 ay oldu arkadaşımın.şimdiki eşiyle çok mutlu,eşi bekar bi adamdı,sorun etmedi önceki evliliğini.ve bugün aradı arkadaşım HAMİLEYİM dedi.okadar mutlu oldumki anlatamam.belki size gereksiz gelebilir ama paylaşmak istedim.çünkü eski eşi mutlaka duyacak ve çocuk olmuyo diye kadına onca çektirdiklerinden belki pişman olacaklar.
allahım okadar büyükki,kötü insanlara zamanı geldiğinde cevabını çok güzel veriyo ve acı çekenler en sonunda hayal ettiklerine kavuşuyo..

canım çok sevindim arkadaşın adına allahın sopası yok işte!! :eek:klava:
burdan çıkarılıcak çok ders var, her işte bir hayır varmış mesela iyiki ilk eşinden çocuğu olmamış
ve en güzel intikam mutlulukmuş,

canım çok sevindim arkadaşın adına allahın sopası yok işte!! :eek:klava:
burdan çıkarılıcak çok ders var, her işte bir hayır varmış mesela iyiki ilk eşinden çocuğu olmamış
ve en güzel intikam mutlulukmuş,

kesinlikle öyle canım.çevremde çocuk yüzünden okadar çok boşanan aile varki.ama bu mutlu sonla bitti.. :teytey:

insanlarr çok fazla hata yapıyor ve de hatalarıyla büyüyüp olgunlaşıyor!
arkadaşına iyi ki ailesi sahip çıkmış ve de kurtarmışlar o adamdan!
çooookkk sevindimm umarım hep mutlu olur!!:içelim:

başta reddetmeyip affetselerdi belki bunlar hiç yaşanmayacaktı.ama şimdi mutluya o bile yetiyo..

başta reddetmeyip affetselerdi belki bunlar hiç yaşanmayacaktı.ama şimdi mutluya o bile yetiyo..
aile bence herzaman çocuğunun yanında olmalı!:1hug:
günahıyla sevabıyla evlat kendi evladın sonuçta!
sahipsiz sanıp daha çok ezerler yoksa!!!

okurken bile içime afakanlar bastı ya
Allah tan sonu hayırlı gelmiş sevindim onun adına
Rabbim herşeyin hayırlısını versin

daha 16 yaşında yapılmış bi evlilik.hata olduğunu sonradan anladı,yuvasını kurtarmak için çok şey yaptı olmadı.ama şimdi mutlu.eski kocası çalışmasına izin vermiyodu,şimdi çalışıyoda artık.zaten şimdiki eşiylede çalışırken tanışmışlardı. her yönden daha mutlu.aile kesinlikle sahip çıkmalı.ama benim arkadaşımda korktu onlara anlatmaktan.kendin ettin kendin buldun derler diye.iş son haddine ulaşınca aradı,sığındı onlara.başta sadece barışmak için ilk evlendiği yıllar aramış reddedilince bidaha aramamış.çok çekti çok..

çok güzel bir haber bu.. çok güzel ççoook sevindim.. iyi olmuş..

hiç bir iyi niyet karşılıksız kalmaz.

Aile desteği her zaman çok önemli.Hakettiği mutluluğu yakalamasına çok sevindim..Hiç kimse onurunun zedelenmesine izin vermemeli.Herkesin herşey gönlüne göre olsun.............:nazar:

yapmayın yahu gerçekten mi???

evet daha 2 yıl önce 2 komşumuz aynı sebebten ayrıldı.yani annemlerin komşusuydu.bikiside en az 20 yıllık evlidir.o çiftlerden bitanesini anlarım hem adam pislikti,hemde eğitimsizdi,ayrıca milletin karısına kızına bakardı akşamları balkona donla çıkıp.ama diğer çift eğitimli ve severek evlenen çiftlerdi.adam mühendis kadın öğretmendi.şimdi ayrılar ve adam başkasıyla evlendi.bide çocuğu oldu.mutlu görünüyo ama bilmiyorum.diğer pislik adamda evlevdi ama çocuğu olmadı.. çok vardır böyle örnekler.çok kötü ama gerçek..

çok sevindim tatlım....saglıkla bebegini kucagına alsın arkadaşınız...
bpşanmakla iyi yapmış....bebegi olmuyor diye yanlış davranışlar erkeklerin huyu olmuş artık...
son zamanlar pek duyar oldum...bebek olmuyor dıye dovsen kavga cıakrtsan kıme neye yarar yaaa
çocuk dogursun evi temizlesin diye evlenen erkeklerin zihniyeti....:eek:klava:

Allahın şanslı kullarındanım eşin gerçekten benim için dogru insan.....
bizimde bebek olmuyor 4 yıldır..bir kere bu konuda birbirimize ters konusmadık....

ayyyy canım benim yaaa, inanın gerçekten çok sevindim arkadaşınız adına

Rabbim çok büyük, yüzüne gülmüş

Mutlulukları ömürlük olsun inşallah :nazar:

allahın adaleti şaşmaz!

allah yeni yuvasında cok mutlu etsin arkadaşını inşallah cnm

çok sevindim tatlım....saglıkla bebegini kucagına alsın arkadaşınız...
bpşanmakla iyi yapmış....bebegi olmuyor diye yanlış davranışlar erkeklerin huyu olmuş artık...
son zamanlar pek duyar oldum...bebek olmuyor dıye dovsen kavga cıakrtsan kıme neye yarar yaaa
çocuk dogursun evi temizlesin diye evlenen erkeklerin zihniyeti....:eek:klava:

Allahın şanslı kullarındanım eşin gerçekten benim için dogru insan.....
bizimde bebek olmuyor 4 yıldır..bir kere bu konuda birbirimize ters konusmadık....

adamların çocuğu olmadığında kadın adamı boşamıyo ama herzamanki gibi erkek milleti.çok var böyle insan olmayan insanlar.allah gönlüne göre versin canım.önemli olan aşktır,ve allahında sopası yoktur.ben buna çok şahit oldum..

her serde bi hayir var derler ayni öyle olmus.....rabbim arkadsinin yüzüne gülmüs...
cook cekmis ama sonu cok iyi bitmis .....allah bidaha kötü gün göstermez insallahh...

ne güzel yüzü gülmüş sonunda arkadaşınızın...ilahi adalet işte er geç yerini buluyor...inşallah çocuklarıyla birlikte mutlulukları kat kat dahada artar...

Öncelikle öyle bir insanın pişman olacağını hiç sanmıyorum..mafoldumben
Ki olmasında zaten,olsada hiçbirşey farketmeyecek şu saatten sonra..yerimseniben
Allah'ım o kadar büyükki...arkadaşın önce cefa çekmiş şimdi sefa sürüyor..umarım hiç bozulmaz ve ömür boyu mutlu olur canım..şakkıdı
Senin ve arkadaşının adına çok sevindim...gamyoncuiremsu

ilahi adalet bi kez daha yerini bulmuş....okurken bi kez daha anladım ki yapılan her türlü kötülük ve
haksızlık eninde sonunda yerini buluyor...
arkadaşınızn da çok küçük yaşda yaptığı hatadan çok geç olmadan dönmesi mutluluğu kazanması ve bebeğinin olacağına sevindim...
Allah herşeyi herkesin kalbine göre versin...

X