Eviniz de en çok ne ağırlıklı beslenilir? Eve en çok hangi sebze girer?

dertlisezen

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
2.317
11
cokacimcoook Evet arkadaslar,evınızde ne agırlıklı beslenıyoruz bakalım.

Ben nerdeyse vejeteryan olmak uzereyım.Ben genelde sebze agırlıklı beslenıyorum esım ıse etı cok sevıyor. Ama yıne de orta yolu buluyoruz.Ben cogu zaman sebze yemegı yapıyorum sanırım esım de sevmeye basladı,et yemeklerını de esım kendısı yapıyor(kokoreç,sote,mangal,şiş) vs. En cok gıren sebze patates ve domates. alkisalkisalkis :lepi: :içelim:

benim eşim de etçidir sağolsun.ama sayemde sebzeye fena alıştı ben de et-balığa :)) eşim çok güzel yemek yapar ben de öyle ama . et yemeklerini o yapar ,bense sebze yaparım.domates,roka,marul,maydonoz vs tüm sebzeler girer hemen hemen.

Patates
Beyaz peynir
Yumurta
Domatescokacimcoook
Acıktım galiba....:ecrin_bebek:

orta karar diyelim.
biz eti tercih ederiz ama şu sıralar sebze ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum.
ıspanak ve taze fasulye ağacı çıkacak yakında içimde.
ama evde en çok giden şey daima patates oluyor..

Bizde genelde sebze ağırlıklı besleniyoruz,beyaz et veya kırmızı eti sote olarak tercih ediyoruz,

Evimize en çok giren sebze ,domates,mevsim kış ise en çok brokoli alırız her akşam yapmaya çalışırım her yemeğin yanına çok yakışıyor ve de oldukça sağlıklı:lepi:

Bizde mevsimine göre değişir,yazın çok ağır,yağlı,etli yemekler yiyemiyoruz.
Daha hafif sebze yemekleri,yoğurtlu közlemeler oluyor veya ızgara balık,yeşil salata..
Kışın ise sebze seçeneği de çok,et de yeniyor,kışın % 50 diyebilirim..

yemeğine göre değişir canım mesela güveci etsiz asla yapmam...eti çok seviyorum ben...en çokta domates girer eve..

eşimde bende etçiliz eti çok seviyoruz ayrıca sebze bende mide bulantısı yapıyor psikolojikte olabilir ama annem bebekkende yediğin sebzeyi çıkartırdın der tabi hepte et yemiyoruz taze fasulye bamya mantar patates bezelye çok gidiyor bunlar benim evimde....

bızde et sebze vb.. gıbı bır ayrım yok.. :nazar: haftada 2 kere market alısverısıne cıkıyoruz ne var ne yoksa yanı evın ıhtıyacı.. baklıyat sebze meyve et urunlerı alıyoruz.. cokacimcoook

genelde sebze ağırlıklı besleniriz...haftanın belli günlerinde de en az haftada 11-2 gün kırmızı et ve tavuk
tüketilir ama bazen bu artıp azaladabiliyo duruma göre....
yazın sebzeler çok çeşitli olduğu için en çok domates,taze fasulye,bamya,patlıcan ve yeşillikler tüketilir...
kışın bakliyatlar tüketimimiz ve annemin yazdan derindorucuya koyduğu sebze tüketimimiz fazladır...
kışın domates,patlıcan,fasulye gibi sebzeleri almıyoruz...herşey mevsiminde güzel...

domates,fasulye,enginar,kabak,ıspanak,pazı,semiz otu,brokoli,bamya,bürüksel lahanası,pırasa,bakla.Sebze ağırlıklı besleniyoruz,ette yenir tabiiki ama şöyle diyeyim sebze yemeği o gün mutlaka olur et olsada .Haftada 1 balık yenir mutlaka,tavuk sık sık alınır,kırmızı ette alınır ama en çok et olarak tavuk seviyorum ben

benim de eşim et sever bense bütün sebze ve yeşilliklerin hastasıyım
onun için genelde sebze yeriz, et tavuk ve mutlaka balık da sık sık yeriz
meyve zaten demirbaştır

valla eşim et hastası
ben ette yerim ama sebzelerinde hepsini severim o nedenle bizim evde hepsi pişer
et,balık,tavuk ve tüm sebzeler

biz et delisiyiz walla:-) ama sebzeyide ihmal etmiyorum..sebze ve eti bir arada pişirmiyorum..eşim sevmiyor..bende öyle alıştım:-)

Daha çok sebze ağırlıklı besleniyoruz.Ben ve eşim İzmirli olduğumuzdan ot yemeklerini de bilir ve severiz.Et derseniz her ikimizinde çok arası yok.tercihimiz daha çok ızgara ve köfte.tavuk nadir.balık ise ben bayılırım ama eşim pek sevmez.evimize tüm sebzeler girer.enginar ve kereviz dahil hepsi pişer.nedense etle hiç bir zaman aram iyi olmamıştır.sakatat hiç yemiyoruz.daha çok sebze ve ege ot kavurmaları,zeytinyağlıları diyebilirim.cokacimcoook

X