en iyi doğum kontrol hapı hangisi sizce

serçecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
1.710
21
6 ay önce doğum yaptım.ve 2 ay önce spiral taktırmıştım ancak aşırı derecede iltihaplanma olduğu için bugün çıkarttırmak zorunda kaldım..doktorumda "bebegın altı aylık olmusemzirmelerin azalmıstır ek gıdalara baslamıssın artık dogum kontrol hapı kullanabılrısın" dedı..daha önce 1 ay yasmin kullanmıştım ama en iyisi hangisi bilemıyorum..sizce en iyi dogum kontrol hapı hangisi..şimdiden teşekkürler arkadaşlar..

ne desem arkadaşım bende senden beterim eşim doğru düzgün korunamıyo bende doğum kontrol hapını kullanmak istemiyorum kilo yapar diye.zaten doğum kilom üzerimde sprialden acayip korkuyorum ne yapacağımı şaşırmış durumdayım bende.umarım tecrübeli birileri bizi aydınlatır.

evli degilim ben ama myrolan diye bir hap kullanıyor ablam memnun artı bende kist vardı doktor bu hapı vermişti tedavi etti beni iyi bi hap olmasından kaynaklanıyor sanırım

hapta yasmini de diane 35 i de kullandım.ama yasminin yan etkisi daha fazla.ilk spiralimde bende de kayma ve iltahaplanma olmuştu.uzman birinin takması lazım vücut yapına ve rahim büyüklüğüne uygun olmalı.ikinci spiralimde problemim olmadı.ama ben çıkarttırmıştım,hormon düzeni açısından hapa geçmiştim keşke yapmasaydım çok pişmanım.bugün spirale dönüyorum

Bildiğim kadarıyla yasmin , amerikada en güvenli en çok kullanılan hap diye duydum bende yasmin kullanıyorum hiç bi problem yok hatta göğüslerim büyüdü:kedi: ve cildimde güzelleşme var uzmana danış istersen yinede sevgilerropuyorumnanaktan

yasmin miii bnden uzak olsun 6 ay kullandım tam 8 kilo aldımmmm ayrıca bnde asırı sinir stres yaptııı...diane35 yan etkisi en az olanmış.ama bnce böyle kafamıza göre almamak lazım doktora gidip hormonlara baktrp ona göre yönlendirilmek en saglıklısı..cünkü her bünye farklı we bu ilaclar her bünyede farklı etki yapıyo :umursamaz:

ben adet düzensizligi için kullanmıştım we doktor wermişti zaten sadece bndeki olumsuz etkilerini paylastım kullanan arkadaslar dikkat etsin diye :1rolleyes:

bence bebegını emzırmeye devam etmelısın korunmanın baska yollarını deneyın derım ben bekarken polıkıstık over ıcın 6 ay yasmın kullanmıstım evlendıkten sonrada 3 ay devam ettım yasmının en az yan etkısını odugunu soylemıstı drum. bende de hıc bıır yan etkısı olamadı ama bence sen dr nun avsıye ettıgı ılacı kullan bana kalırsa dogum kontrol hapını ertele kolay gelsın gecmıs olsun....

yasmin miii bnden uzak olsun 6 ay kullandım tam 8 kilo aldımmmm ayrıca bnde asırı sinir stres yaptııı...diane35 yan etkisi en az olanmış.ama bnce böyle kafamıza göre almamak lazım doktora gidip hormonlara baktrp ona göre yönlendirilmek en saglıklısı..cünkü her bünye farklı we bu ilaclar her bünyede farklı etki yapıyo :umursamaz:

diane35 için bişey soracağım yeni kullandım biteli 2-3 gün oldu ilk defa d.kontrol hapı kullandım aslında ama söylenene göre ilk ay etkisi olmuyormuş koruyucu etkisi artı zaten diane35 d.kontrol hapı değil adet düzenleyici sivilce için veriliyormuş doğru değil diyin bana yaaaaaa

kesinlikle yasmin tamamen olmasada diğerlerine göre çok kaliteli artı doğal!

X