Su Çiçeği

serifekilci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2008
8
0
Merhaba bebeğim 13 aylık karşı komşumun kızı su çiçeği çıkartıyordu oğlumada bulaştı bu konuda bildiğiniz bilgileri ve yapmam gerekenleri paylaşırsanız sevinirim.

geçmiş olsun
pek yapılacak bişey yok
eczaneden kaşıntı için bi şurup yada melhem alırsanız kaşıntısı için iyi gelir..
kuluçka döenmi geçene kadar ondan sonra rahatlarsınız cnm tekrar geçmiş olsun

canım sakın banyo yaptırma geçene kadar su vücuduna değmesin birde tatlı şeyler yedir. Geçmiş olsun yiğenim de 4 aylıkken çıkartmıştı

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Farkettiğim an hemen doktora götürdüm. Bi doktor yıkayabilirsiniz bi doktor yıkamayın dedi. şurup ve kaşıntı için melhem yazdı. Birde Şekerli şeyler yedirmenin mantığı nedir? Bütün vücudunda çıktılar bugün 4.gün ama sönmeye başlamadılar.

benimde cocugum gecirdi fakat doktor banyo yaptirabilirsin dedi,sadece merhemle gecti cok sukur,,,bebeginede gecmis olsun,,,,,,,,,

CANIM GEÇMıŞ OLSUN
BENıM BEBEĞıMDE YENı SU ÇıÇEĞı GEÇıRDı
hala izleri duruyor onlarda zamanla geçecek inş.
canım bebeğine kaşıntı için kaşıntı önleyici şurup antihistaminik gurubundan birini kullan
su çiçekleri içinde fenistil jel doktorun önerisiydi bunlar
sakın kaşımasına izin verme
ellerini tutturabiliyorsan eldiven niyetine çorap falan geçirki kabukları yolmasın çukurluk olarak kalıcı izler bırakıyor
ben o kadar dikkat etmeme rağmen kızımın yanağında çukurluk kaldı malesef

banyo olayına gelince ovalamadan ellerinle yumuşak bir şekilde yıkayabilirsin
ben yıkadım ve kızım her yıkanıştan sonra daha bir rahatladı
dikkat edilmesi gereken başka bir konuda üşütmesine izin vermemek
zatürreye dönüşebiliyor bu hastalık

hatta bir int. sitesinde okuduğuma göre su çiçeği tüm bulaşıcı hastalıkların toplamından bile zor bir hastalıkmış

allah şifa versin canım.

bir kere geçirince ömür boyu bağışıklık kazandığını, lezyonları kaşıyınca iz bıraktığını, banyo yaptırıken sürtmeden durulama şeklinde yapılması gerektiğini, kesinlikle aspirin kullanılmayacağını,( ateş düşürücü şurup kaşıntı şurubu kremi kullanılabilir)birde aşısının olduğunu söyelmişti drumuz.
geçmiş olsun.

öncelikle geçmiş olsun diyorum.bu kış 2 kızımda su çiçeği geçirdi.önce büyük olan hastalandı 12 yaşında aşılı olmasına rağmen ateşli çok döküntülü ve kaşıntılı geçirdi.tam 21 gün sonra artık bulaşmamıştır dediğimde küçük kızım 8 aylıktı onda başladı.tabi o aşısızdı sadece benim sütüm korudu ben geçirdiğim için.çok hafif ateş ve 30-35 tane döküntü oldu.fazla kaşınmadı kolay atlattık.bende çok korkmuştum okuduklarımdan sonra.yıkamanın sakıncası yok liflemeden.sadece suyla tam tersi sakinleştiriyor çocukları.aspirin kullanmaları tehlikeli.doktor kaşıntı ilacı veriyor zaten.bir de su çiçeğinden 1 hafta 10 gün sonra hastalandılar burun akıntısı öksürük oldu.bu da bağışıklıkları zayıflıyormuş o yüzden olabilirmiş.ilaç kullandık.kızım şimdi 13 aylık su çiçeği aşısı yaptırmamıza gerek kalmadı:))umarım sizde kolay atlatmışsınızdır.

X