lohusa döneminde kocalarınız nasıl

aresim

prensesim ben !
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2008
362
3
40
kızlar sormak istediğim ve gercekten ögrenmek istediğim bir konu
lohusa döneminden etkilenen huyları değişen erkek varmı?

huyu değişmedide binevi oda benle loğhusaydı :))
annem bende olduğu için ve herşeye karıştığı için
eşimde buna tahammül edemedi lohusalık günlerim
bebattı çok tartıştık allaha şükürki geçti

annem bende 40 gün kaldı ve 40 gün bana zindan oldu annem bende diye eşim laf etti durdu kaynanam eşimi doldurdu hergün kavga hergün tartışma sanki onlar doğum yapmıştı hep ben idare ettim berbat günler geçiridm...
dahada bitti sayılmaz aslında...:çok üzgünüm:

ya benim ablam dogum yaptı 3.5 ay önce ve eşi annemlere hayatı zehir etti ve hala düzelmedi hiç kimseyi istemio evinde ( kendi ailesi hariç ) ablamda tutturmus lohusalıktan sonra oldu die çok sıkıntımız var

ya benim ablam dogum yaptı 3.5 ay önce ve eşi annemlere hayatı zehir etti ve hala düzelmedi hiç kimseyi istemio evinde ( kendi ailesi hariç ) ablamda tutturmus lohusalıktan sonra oldu die çok sıkıntımız var

sanırım bütün erkekler aynı ama düzeliyo canım üzülme bırakın boşver istemiyosa gitmeyin biraz yanlız kalsınlar bebek büyüdükçe herşey yerine oturuyor zaten

40 gün benim annemde kayınvalidemde yanımdaydı. Eşim sabah gidip akşam geliyordu zaten bütün gün çalışıyordu. birbiriyle bu kadar iyi geçinen dünür görmedim ben.o yüzden bende eşimde rahattık huzurumuz kaçmadı.Eşim sabırlı biridir lohusalığımda hamileliğimdeki gibi çok alıngandım eşim hep alttan alırdı.

benimde annem 35 gün kaldı yanımda kayınvalidem doğumumdan 10 gün önce gitmişti memleketlerine o yüzden o kalamamıştı..sağolsun annem eşimi benden daha çok sevdiği için hiç bir problem olmadı.hatta ikisi birlikte bana çok iyi baktılar..annem gündüz yoruluyor diye eşim onu gece diğer odada yatırıyordu bebekden rahatsız olmasın diye ve kendisi benim yanımda yatıyordu bebek ağlayınca beni kaldırmıyor kendi kalkıp bana veriyordu..yani çok şükür anlayışlı bir eşim var ve hem hamileliğimi hemde loğusalığımı çok güzel geçirmem için elinden geleni yaptı fazlasıyla..Allah ondan razı olsun...

bence erkekler sexten uzak bi dönem geçirdikleri için gergin ve stresli oluyolar....

benim eşimde sürekli bebeğimize bakıp bu bizimmi diye ağlayıp durdu biz yanımıza kimseyi almadık sadece görmeye geldiler ikimiz baktık zaten eşimede doğum izni vermişlerdi zor dönemi atlattık birlikte halada bikaç gün üstüstte uykusuz kaldığımda bigece beni komple uyutur ( sütümü sağar veririm)özel günlerimde çok agresif olduğum içinde gece 4ten işe gidene kadar o yedirir uyutur bakar..Ondan çok razıyım allahta ondan razı olsun ama onlarında psikolojisi çok bozuluyo özellikle ilk bebekte ..

ben dğum yaptıktan sonra annem ve kayınvaldemde geldi.Ama doğumdan sonra ne oldusa kayınvaldem çok değişti ve zaten 1o gün kaldı.o süre kötüydü.Allah annemden canım annemden razı olsun tam 40 gün yanımda kalıp bana baktı.eşim ise o benden daha kötü oldu zayıftı doğumdan sonra tam anlamıyla 5-6 kilo verdi ve halka kilo almaya çalışıyr. Onların durumu bizden daha kötü sanırım :))))

Benim esim de degisti ne Annem ne kayin validemn kaldi yanim da. kendim ve beebgin dertindenn onunla ilgilenmeyi ihmal ettim. o Allah cc razi olsun 2 tane cocukla ev alis veris vsv sv hep ilgilendi çalisiyor bir de ama ardik yiprandi saniirm. birde yaklasamayinca iyice sinir olmaya basladi her seye elinde olmadan. Allah sabir versin ins hepimize...

bence erkekler sexten uzak bi dönem geçirdikleri için gergin ve stresli oluyolar....

haklısın canım onunda etkisi var tabi b,rde çoğu benim eşim gibi üçüncü kişiyi birden benimsemeyebiliyor benimki benden daha gergindi sürekli tartışıyorduk Allaha şükür hepsi unutulup gidiyor

benim eşimde allah razı olsun çok yardimci olsdu bana..benim annem çalıştıgı için ve uzak oldugu için gelemedi yanima..kayınvalidem 2 sokak arkamda olmasına ragmen hiç bi yardimini görmedim..anlamadigi için yardim edemedi bana.bebegi kucagina bile alamadi.1 tekcocuk büyütmüşoda kocam..ama hep kocam destek oldu bana en zor anlarımda agladıgımda hep o sakinleştirdi..beraber yıkadik bebeişimizi,giyidirdik,geceleri uykusuz kaldik beraber..şimdi düşünüyorum eger böyle bi kocam olmasa ne yapardim diye heralde gercek anlamda lohusalık depresyonunu yaşardim..

benimde annem 20 gün kaldı yanımda ve kayınvalidemde eşimde bana o dönemi zehir etti
kaynana annemi kıskandı eşimi doldurdu doldurdu gönderdi eşim dünyayı bana dar etti annecağızım kadın hepten rezil oldu, o dönemleri hatırlamak istemiyorum halada affedemiyorum eşimi ve kaynanamı :1no2:

benim eşimde o dönemde çok hassasdı duygusaldı çok ilgiliydi üstümüze titriyodu resmen

bi kabusta bende vardı resmen loulasalık piskolojisi yaşadı adam. hatta dahada beterdi. bir gün çocuğu bana bile vermemeye kalktı tutamazsın düşürürsün deyipte. takviyesi yapıyorduk mamayı yedirir gazını çıkarır sever koklar ben bile yaklaştımmı ellibin laf ederdi. sonunda evden kovduydum.aklın başına gelmeden gelme diye :)))

biz hastaneden ailelerle hep beraber geldik ve akşam olduğunda hepsi misafir gibi gitti.eşim,ben ve bebek kaldık mı üçümüz.bebek bize bakıyor,biz bebeğe.napcamızı şaşırdık.başımızda bir büyük kalmadı bize yardımcı olmadılar.normal doğum yaptım,dikişlerim çok fazlaydı.sazeryanlı bile 15 gün yatakta yatmaz ken ben yattım.biri bile büyük olarak gelip yardımcı olmadı.biz aksine gelmediklerine kızdık.yemekleri eşim yaptı.allah razı olsun yardımcı oldu.15 gün sonra bir pansuman ilacı aldı hastaneden dikişlerim bayağı geçti.şu anda loğusalıyım 31 günlük ve hala sadece bebek sevmeye geliyorlar.yardımcı olmadıkları gibi birde bebekle konuşup(bakamıyolar mı annem anneyle baba sana)diyorlar.bebek suyla büyür deyorlar ama yıkamaya bile gelmiyorlar.biz sanki 50 tane büyüttük ya.........başınızın çaresine bakın diyorlar.böyle ilgisizlik beni çıldırtıyor.bebek sevmeye geldiklerinde herşeye karışmasını biliyorlar.bakmaya geldi mi kaçıyolar. ilginçççççççç.

sen eve alma onları canım diyeceğm tövbe tövbe:::::::::::::::::::::::::::::KK43:bende de annem ilk gece hastahanede kaldı kayınvalidem cok iyidir ama 10 gün önceden geldi bebek 3 günlükken gitti..sezerynlydm ama cok sükür hemen ayaklanmıstım herseye kosuyrdm evin içinde dört dönüyrdm baktılar ben iyiyim herkes gündüz gelip yardımcı oldu gece kimse yok:KK43:ilk basta rabbime sonra hastahanenin yakın olusuna güvenyrdm...eğer esim olmasaydı bana destek ve yardımcı olmasaydı en ağır depresyonu yasardım ortam müsait cünkü...bebek uyuyunca bebeğe bakardı ben biraz dısarı cıkar hava alırdım ağlardım gelir sakinlestirirdi.yemek yapaar evi toplardı..canım iyiki vardı....

eşim her anlamda allah binkere raı olsun çok destek oldu bana
annem kaldı 15-20 gün yanımda ikisi iyi anlaşırlar hiç sorun yaşamadık.........
kayınvalidem..............onu s geçiyorum..............

eşim çok yardımcı oldu kızımın altını değiştirdi,yıkadı,sürekli beni dinlendirdi sen uyu ben bakarım dedi
eşim bu dünyada ki herşeyim elim kolum kanadım omzunda ağlayabileceğim tek insan
çok anlayışlı davrandı üzülmemem için elinden geleni yaptı

X