Dk nasl olur? Acil yardm

nihal1902

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2009
25
0
arkadaşlar tam olarak emin değilim ama sanırım düşük yaptım. düşen parça neye benzer lütfen yardımcı olun kafam çok karışık.

canım ya lekelenmen olur,ya kanaman ya da parça.hemen bir doktora git bence bekleme.

kanaman olursa ve parca gıtmesıdır..
hemen doktora gtmelısın sana zarar vermeye baslıya bılır..

canım 2hafta önce düşük yaptım..
düşük sadece et parçasının düşmesi değildir..
ayakta duramayacak kadar ağrı olur.. ama anlatılmaz yani duramıyorsun yerinde...
çıkanlarda pıhtılar..
yani ağrısız düşük olmaz.. kistsel bi sorun varsa o düşüyor olabilir..

ayakta duramayacak kadar ağrı olur.. ama anlatılmaz yani duramıyorsun yerinde...
çıkanlarda pıhtılar..

canım geçmiş olsun :çok üzgünüm::çok üzgünüm: bende burda bazen okuyorum aaa çarşıdan geldim baktım ki bir parça düşmüş düşük yapmışım doktor yok acı yok yani hiç inandırcı değil böyle yazanlar

konu sahibi arkadaşım ben daha önce böyle birşey yaşamadım ama yaşayan arkadaşlarım akrabalarım oldu acilen hasteneye gitmek zorunda kalacağın bir durum benim bildiğim öyle kendi kendine aaaa düşmüş denilecek kadar basit değil:1closedeyes:

canım bende 9 ay önce düşük yaptım 5 haftalıktı ve hiç ağrı çekmedim önce kahverengi leke daha sonra kan geldi oda fazla değildi bunu ancak doktor anlayabilir ve her kanama düşükte olmayabilir bi doktora görün derim ben

ya aslında hamile olup olmadığımdanda emin değildim daha öncede başıma öyle bir olay geldi dr gittim büyük ihtimal düşük dedi ama düşen parça etim
siydi.şimdiki ise pıhtılarla zara benzer bişey dr gitmeye korkuyorum çünkü daha önceden 2 defa tüp bebek denemem oldu tutmadı. daha sonrasındada 2. kere başıma geliyor bu olay. bilgilerinize ihtiyacım var arkadaşlar

çıkanlarda pıhtılar..

bendede tam tarif ettiğin gibi çok ağrı oldu ve o acayip parçadan sonra ağrı hemen kesildi canım sanada çok çok çok geçmiş olsun inşallah yakın zamanda kavuşursun yavruna

sağol canım..
doğru bak işte o parça gittikten sonra ağrıda bitiyor..
ben tüp bebek tedavisi ile ikizlere hamile kaldım.. ikiside bırakıp gitti..
RABBıM sağlıklı-hayırlı olanı nasip etsin hepimize inş..

canım benimkiler hiç tutunamadı bazen öyle depresyona giriyorum ki iyiki sizler varsınız paylastıkça içi rahatlıyor insanın

çzok geçmiş olsun cnm ALLAH yardımcın olsun hemen bir doktora görünsen iyi olur

Ben de 10 gün önce düşük yaptım,6 haftalıktı.Önce küçük kahverengi lekelenmeler,sonra kırmızı damlalar,ve sonra da.....
Düşmeden önce ağrı oluyor,düştükten sonra biraz rahatlıyor insan.O zamanlar kendi canımın acısından bişe düşünemez haldeydim,ama hastaneden çıktıktan üzüntümün farkına vardım.İlk bebeğim olacaktı,nasip olmadı senağlama

çıkanlarda pıhtılar..

bazi durumlarda hic agri olmaz

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım sayılır ama üye olmadan önce de takip ediyordum. Buradan çok şey öğrendim, kimi zaman kendimi teselli ettim, kimi zaman da bazı şeylere kesin karar verip bir yargıya vardım. 2013 şubatta evlendim ve 2013 kasım sonu aralık başı gibi hamile kaldım. Bana yumurta rezervimin düşük olduğunu ve sağ tüpümün kapalı, sol taraftaki tüpümünde kapalı gibi birşey olduğunu bu yüzden de normal şekilde hamile kalamayacağımı söylediler. Tüp bebek önerdiler. Ben tüp bebek tedavisine başlayacaktım ki, parayı yatırmaya bir gün kala testte pozitif çıktı, yani hamileydim. Dünyalar benim oldu tabiki... 7 aralıkta idrar testlerinde pozitifti. İki gün sonra kanamam gelmeye başlayınca hastaneye koşturduk. Hastanede belki hormon seviyesi yüksek çıkmıştır, bu yüzden pozitif çıkıyordur dediler. İlk haftalarda aldı tabi bizi bir telaş. Bir iki gün sonra bir jinekoloğa göründüm ve karından tedavi ederek, bir iki de kan testinden sonra hamile olduğumu söyledi ama çok küçükmüş daha, sağlıklı mı, değil mi bilemeyiz, herhangibir şey söyleyemeyiz dediler. Yine beklemeye başladık. Belki her hafta vajinal ultrasonografiyle bebeğime baktılar ama hala birşey demiyorlardı. Bende bir ayı geçkin bir süreden sonra başka bir jinekoloğa gittim ve oradakilerde bebeğin gelişmediğini, kalbinin durduğunu söylediler. Beni ertesi gün bir hastaneye yolladılar, orada da gelişmiş ultrasonografi aracıyla baktılar. Doktor bebekte herhangi bir problem göremediğini ama bunun üzerine kalbinin atmadığını bu durumu anlayamadığını söyledi. Son çare bir hafta sonra tekrar inceleyelim dediler. Ama hastaneye gittiğim günden beri de ilk önce çok küçük lekelenmeler şeklinde başlayan kanamalar, şimdi ise resmen regl seviyesine ulaştı. Gün be gün kanamanın şiddeti fazlalaştı. Doktorla irtibata geçtim ve yaklaşık dört beş gündür beni oyalıyorlar, hastaneye göndermediler. Sürekli ağrın olursa haber ver diyorlar. Ara ara adet sancısı gibi hafif ağrılar oluyor. Bundan iki saat öncesinde de oldukça büyük ciğer gibi bir parça geldi. İnceledim bebeğe benzetemedim tabi ama, normal bir pıhtı gibi de değil. Çok büyük. Böyle birşey başından geçen var mı? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Sizce düşük mü yapıyorum? ve düşen bebek miydi acaba?

X