Yoğurdun Faydaları..

Harikaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008
43
0
Hastalıklarla savaşan yoğurt, aynı zamanda kırışıklıkları önlemede de faydalı...

Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, bir kase yoğurda iki kaşık bira mayası katılarak hazırlanan yoğurt maskesinin cilde parlaklık vermede ve kırışıklıkları önlemede çok faydalı olduğunu bildirdi.

Prof. Dr. Yorulmaz yaptığı açıklamada, ilk defa 10. yüzyılda Türkler tarafından bulunan yoğurdun, başka hiçbir besin maddesi ile karşılaştırılamayacak kadar çok yararlı özelliği bir arada bulundurduğunu söyledi. Bu besinden yeterince faydalanılmadığını öne süren Yorulmaz, ''Yoğurt sağlığı korumak ve daha sağlıklı olmak için çok önemli bir besin maddesidir'' dedi.

Yoğurdun sindiriminin kolay ve karbonhidrat, protein, yağ, vitamin, kalsiyum ve fosfordan oldukça zengin bir besin olduğunu belirten Yorulmaz, aynı zamanda kolayca vücutta sindirilen ve gerekli tüm besin maddelerini sağlayan bir besin olduğunu bildirdi.

Hepimiz hergün yoğurt yiyelim gerçekten çok faydalıymış kırışıklıkları falan herşeyi önlüyormuş yoğurdu sevmiyorsanız meyvelerle karıştırıp falan yiyebilirsiniz cokacimcoook

Özellikle öğle ve akşam yemeklerinin yanında yoğurt, ayran veya cacık vazgeçilmezimdir hihoyyyt . Çok da faydalıymış :dance:

Yoğurtsuz bir öğün düşünemem, bende alışkanlık oldu yoğurtsuz yemek yiyemem :)

yoğurt arkadaşlar aynı zamnda saçların sağlıklı olmasnı sağlıyor..daha gür ve parlak görünüyor..sevgiler

Yoğurt . ayran ... vs olmasa sanırım diyet yapamazdım kurtarıcım benim opuyorumnanaktan

yoğurdun hem kendisi çok faydalı hemde maskesi çok faydalı güneş yanıklarına bile çok iyi geliyor 2-3 günde bir yoğurt maskesi yaparsanız farkı görürsünüz ve hergün bi kase yoğurt yemek insanı hem rahatlatıyor hemde cildi güzelleştiriyor opuyorumnanaktan

Bende öğle araları ya şekerle yoğurdu karıştırıp yiyorum,ya da meyveli yoğurt yiyorum hem faydalı hem çok lezzetli yerimseniben

ben tam bi yoğurt hastasıyım, günde 2 kaseden fazla yiyorum ve o kadarı da zarar biliyorum ama vazgeçemiyorum.. Kilo da yapar dimi ?

ben tam bi yoğurt hastasıyım, günde 2 kaseden fazla yiyorum ve o kadarı da zarar biliyorum ama vazgeçemiyorum.. Kilo da yapar dimi ?

aksine yoğurt vücudu formda tutar şeker.korkma yani sen yoğurt yemeye devam et.
ayrıca ben de yoğurdu çok severim ve her gün mutlaka tüketirim

ben yogurdu sevmezdım megerse hazır yogurdu sevmıyormusum
annemın yaptıgı organık yogurt eksı oluyor ama yedıkce ınsanın yıyesı gelıyor helede ayranı eksı eksı cok guzel aynı kolanın yaptıgı rahatlamayı yapıyor asıtlı asıtlı oh olsada ızsem ama hazır satılan yogurt ne ayyrandan nefret edıyorum oyuzden yogurt mayasını annemden alıp gunluk sutle yogurt yapıyorum hem ucuz hem kolay cok basıııt ve lezzetlı tum saglıgına onem veren bayanlara tavsıye ederım

Yoğurt mu :?
ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy bayılırım yoğurda..

hele de çorbalarla birlikte yemeye..
hiç deneyen varmı bilmiyorum ama kes,inlikle tavsiye ederim..
çorbamı soğutmak için içine yoğurt koyunca keşfetmitim bu lezzeti.
çorbayı kaseye koyduktan sonra tam ortasına yoğurdun koyu kıvamlı yerinden bir yemek kaşığı tepeleme dolu yoğurt koyuyorum, ve kenarından kenarından kaşıkla koparıp çorbayla birlikte yiyorum. inanılmaz güzel bir tadı var. Herkese tavsiye ederim..

Yoğurdu bende çok severim çokta faydası var helede suyunun zemuszemus
Teşekkürler bilgi için :-)

yoğurt ve ayran vazgeçilmezimdirguclubacismile
hemen hemen her öğünde soframda olurkaydirigubbakcemile5
sadece çorba türü yemeklerin yanında yemem

Yoğurt mu :?
ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy bayılırım yoğurda..

hele de çorbalarla birlikte yemeye..
hiç deneyen varmı bilmiyorum ama kes,inlikle tavsiye ederim..
çorbamı soğutmak için içine yoğurt koyunca keşfetmitim bu lezzeti.
çorbayı kaseye koyduktan sonra tam ortasına yoğurdun koyu kıvamlı yerinden bir yemek kaşığı tepeleme dolu yoğurt koyuyorum, ve kenarından kenarından kaşıkla koparıp çorbayla birlikte yiyorum. inanılmaz güzel bir tadı var. Herkese tavsiye ederim..

Bencede çok hoş oluyor.Ruslar da çorbalarında yoğurda benzer smetana denen bişey olmadan yemezler.Tabi ki bizim yoğurdun lezzeti bambaşka.Keşke daha sık yesem ya da bazen maske falan yapsam ama hiç vaktim olmuyo ki ..

akşam yemeklerinin yanında yoğurt, ayran, cacık benimde vazgeçilmezimdir. cilde de çok faydalıa.s

X