Tek Kese İçinde İkiz Gebelik

tabi senin tercihin canım inşallah sağlıkla kucağına alırsın

bende karabükte oturuyorum ama bursada dogum yaptım özer bey di doktorum . hastanedende doktordanda memnun kalmıştım burda öyle doktorlar yok hemen sezeryana alıveriyorlar orda beya bi beklettiler bizi

Merhaba,
Ben de 20 haftalık tek yumurta ikizlerime hamileyim.Arada bir zar var monokaryonik-diamniyotik gebelik..ılk zamanlar risklerinden bende çok tedirgin oldum ama önemli olanın pozitif düşünmek olduğunu öğrendim..Pozitif düşünerek bebeklerimize gönderdiğimiz frekans bence çok manevi etkiler yapıyor..Allah ne derse o olur miniklerimiz Allah'a emanet..Kalbimizi ve gönlümüzü ferah tutmak en önemlisi..Bir diğer konu ise doktor...Çok iyi ve işin uzmanı bir dr bularak takiplerimizi düzenli yaptırmalıyız.
Allah yar ve yardımcımız olsun....

arkdaslar ben 9+3 gunluk hamıleyım.daha yenı doktorum tek gorunuyor dedı.bundan once hep bellı degıl dedı.ıkız oldugunu sonrdan ogrenen varmı?

tek kese icinde olmalari neden cokkkk tehlikeli ve riskli olsunki anlamadim? bas baya tek yumurta ikizleri:uhm: tamam beslenme acisindan cift yumurta ikizleri o yönden dahada iyi besin aliyor cunki kendi plesantalari keseleri kordonlari var ama yinede kg olarak cift yumurta ikizlerinden dahada tombis dogan tek yumurta ikizleride var. hayirlisi olsun insaallah. sagliklica ikizlerini kucagina alman dilegiyle.

arkdaslar ben 9+3 gunluk hamıleyım.daha yenı doktorum tek gorunuyor dedı.bundan once hep bellı degıl dedı.ıkız oldugunu sonrdan ogrenen varmı?

ben 12 haftamda ögrendim ikiz olduklarini ondan önce hic kontröle gitmemistim.. ama bildigime göre 6 haftadan sonra gözukuyor ultrasyonda keseler

arkadaşlar tek veya çift yumurta ikizi keselerine göre değil yumurtaların bölünme günlerine göre belirleniyor

arkadaslar tek kese varsa ve içinde iki bebiş varsa buna tek yumurta ikizi deniyor, ama bölünme günlerine göre durumları farklı isimlendiriliyor bir önceki sayfada doktor bir arkadas gayet net açıklamıs..
eger iki farklı kese varsa ayrı yumurta ikizleridir bu kadar basit...
ben tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım Allahıma şükürler olsun 6 hafta+4 günde kontrolum vardı, tek kese gördük ama içinde iki bebiş ve atan iki minik kalp vardı...:nazar::nazar:
Allah'ıma sonsuz şükürler..Allah isteyen herkese verdin

ben de tek kesede iki bebek taşıyorum... tam olarak muayene olmadım ama sanırım tek amniyon kesesi var dedi doktor... bu da riski daha çok artırıyormuş.. şuan tek derdim iyi bir doktor bulmak, iyi beslenmek, çok dinlenmek...
benim moralimi bozmayacak, cesaret verecek, ama gerektiğinde de gerçekçi olacak, anadolu yakasında bir doktor arıyorum da bulamıyorum...
Allah hepimizin yavrularını bağışlasın bize...
bir de bu durumda olanlar bu başlıktan yazışmaya devam edelim zira internette arıyorum o kadar az yerde var ki tek yumurta ikizi ile ilgili paylaşım... nadir görülen bir şey olduğundan pek bulamıyoruz internette... bizlerden daha tecribeli arkadaşlar beslenme, doktor, uyku, tetkikler, kullanılan ilaçlar, muayeneler vs dikkat etmemiz gereken konularda bizi bilgilendirirlerse çok seviniriz...
hepiniz Allaha emanet olun

canım sen Bülent beyle görüştün mü?
benim pazar günü kanamam oldu tüm gün hastanedeydim, bebekler sag dediler..
dünde tüp bebek tadavimi yapan dra gittim bebeklerden birisinin ense kalınlıgı 4mm hasta olma riski var, Rabbim esirgesin onları saglıcakla kucagımıa almayı nasp etsin

utkum canım çok geçmiş olsun.. inşallah ciddi bir sorun yoktur canım... bizim muayene iyiydi, çok şükür...mono değil diamniyotikmiş, bu biraz riski azaltıyor ama yine de sıkı takip gerekmiş bizde... doktor çok iyi gerçekten.. hastane iyi değil ama bülent beyin odası USG cihazı falan çok iyi.. çok bilgili bir doktor... içimi de rahatlattı baya... bizim de ense kalınlığına 4 mayısta bakılacak... canım ben doktora dedim ki bir PGT yaptırdık 21. kromozoma yani dovn sendromuna neden olan kromozoma da baktılar sorun yok dedi.. bana hem o testin %100 olmadığını söyledi.. bu biraz korkutsa da asıl olarak o testin sadece dovn testi olmadığını ense kalınlaşması olursa bebkelr arası kan geçişinden de şüphelenildiğini ama kesin olmadığını söyledi.. şimdi senin yapacağın da çok sıkı takibe girmek, herşeyden önce Allaha sığınmak, aklına güzel şeyler getirmek... bu tranfüzyon 16-24 haftalarda olabiliyromuş, özellikle bu haftalarda iyi bir kontrolden geçmek gerek... ben bülent beyle devam etme kararındayım.. sana da evine yakınsa tavsiye ederim.. biraz geç tarihe veriyorlar randevuyu telefondan alıyorsun.. sadece akşamları çalışıyor.. ama hocaya ulaşıp durumunu anlatabilirsen sana randevuda öncelik tanıyacağına eminim canım
Allah yardımcımız olsun, inşallah bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alır, seneye yazın sahilde-parkta buluşup severiz bebeklerimizi

Allahım sen koru Yarabbi.. mutluluğumuzu yarım bırakma
Aminnnn

canım tşekkür ederim bilgilendirmen için, son 1 haftadır bu bahsettiğin TTTS(ikizden ikize transfüzyon) rahatsızlıgın korkusu ile dolanıyorum, çarsambaya kadar raporluyum koryon biopsisi yapmayı uygun gördüler, bülent beyden gecn hafta randevu almıstım ctsi günü ama görüşemedik zaten pazar günüde kanamam olunca gene tedavimin yapıldıgı merkeze gittim Doktorumla görüştüm başka bir prof. daha muane oldum...
kafam allak bullak...
Allah'ım hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nsaip etsin...
seninde tüp bebek yöntemiylemi hamile kaldın?

utkum canım Allah yardımcın olsun..
benim de tüp bebekti... bizde PGD yani genetik tarama yapıldı.. bize de koryon ya da amniyosentez öneriyorlar testin güvenirliğini onaylamak için..
amniyosentez de koryon villusu da çok güvenilir testerdir.. PGD de çocuğun bir hücresine bakarak %97 doğruluk payı varken amniyon sıvısı ya da direkt kanına bakınca %99 doğruluk payı veriyor..
ama şu da bir gerçek ki bebeğin ikili üçlü testlerinde risk görülse bile nadiren bu çocuklarda dovn gibi sorunlar olabiliyor... çoğu kişini amniyo sonucu temiz çıkıyor... senin de temiz çıkacağına eminim.. ama senin doktor beklemek istememiş, hemen sonuç öğrenmek ve önlem almak açısından koryon villusu örneklemesi daha iyi... ama genelde koryon villüsü daha az yapılıyor... iyi bir yerde yaptır canım... kendine de çok dikkat et..

ben de tranfüzyon olayınından çok ama çok korkuyorum.. bu kadar zor gebe kaldık bu bebeklere.. ama sorunalr bitmiyor işte bunlar da birer sınav...
elbette Rabbimin emaneti onlar ama insan çok huzursuz oluyor.. Rabbim yavrularımızı bağışlasın... Hakkımızda hayırlısı olsun canım...
hep aklımdasın sen o günden beri... dualarımdasın... içini ferah tutmaya çalış, Allahım yüzünü güldürsün inşallah...

24 nisanda aşırı kanama ile dr.lütfi kırdar egt. araştırma hastanesine gittik önce düşük kanamasına benziyor dediler ama bebeklerin kalp atısı vardı,6 gün hastanede yattım... perşembe günü eve geldim
Rabbime sonsuz şükürler olsun...
koryon biopsisinden vazgeçtim hem kanama devam ederken olmasmıs hemde öyle bir durum olsa da kıyamam ben yavrularıma içim rahat Rabbimin izniyle hiçbişey olmayacak..hayırlısı ile dogarlarsa Allah onlara alacak nefes bagısladıysa bizimle kalacaklar aksi durumda melek olup cennette bizi bekleyecekler...

utkum canım benim çok geçmiş olsun.. haberim olsaydı da gelseydim keşke.. canım kartal eğitim araştırmaya taksiyle 5 dakika evim... şimdi iyisindir inşallah... kanamadan korkma canım, dinlen bol bol... izin işini de kafana takma heyet raporu alanlar var... doktorun yardımcı olur sana gerek görürse... işte de yorma kendini başlayınca hep ayaklarını bir yere uzatarak otur canım... Allahım korusun bebeklerini sana ve eşine bağışlasın... inşallah iyidirler...
ben de sorun olsa da ne amniyo ne kordonosentez yaptırmıycam... yarın ense kalınlığı ölçülecek.. çok korkuyorum çok da heyecanlıyım... ben bi de doktora önlem amaçlı serklaj yapmasını isteyeceğim.. bakalım yarın neler olacak... inşallah yarın hepimiz için güzel gelişmelerle dolar... başka bi forumdayım ben, orda bir ikiz gebe duydum tek yumurta ikizi.. bebeklerden birinin amniyon sıvısı tamemn boşalmış zaten o zamana kadar kanamalar falan da geçirmiş, ama doktorları dinlememiş aldırmamış bebekleri aralarında kilo farkı da varmış ama sapasağlam doğurmuş evde dinlenerek ve hep iyi şeyler düşünerek... kendimizi Allaha emanet etmekten başka yapacak bir şey yok, önlemini alk tevekkül et canım... çok öpüyorum

canım kesinlikle haklısın zaten inancımız olmasa hiç bir sıkıntı çekilmez sonsuz şükürler olsun Rabbim herşeyin bir kolaylıgını veriri inş. bizim yavrularımızda sapasağlam dogarlar..
Akıllı, sağlıklı bütün uzuvları tam olarak RABBİM büyük hepimize hayılı evlatlar versşin inş

merhaba arkadaşlarrr
bende tek yumurta ikizlerine hamileyimmm benim içinde 20.haftada ayrıntılı ultrasona bakılacak dediler sorun olabiliyomuş tek yumurta ikizlerinde ama doktor sen sakın düşünme dedi bende düşünmüyorum muhakkak zorlukları olcaktır rabbim inş yardımcımız olsunnn ilk öğredndiğimde ense ölçümlerini 3 ün üzerinde söylemişlerdi ikisi içinde bende kartalda oturuyorum kadıköyde bi tanı merkezine gittim herşeyin normal olduğunu söylediler bence hiç kimse bi doktorla kalmamalı
ben şuan kendi özel doktorum haricinde devlet hastanesindede takip ediliyorum inşşş rabbim meleklerimizi korusun

kontes hoşgeldin cnaım bende kartalda oturuyorum, sen kime gidiyorsun takiplerin için,ve hangi hastaneye gidiyorsun
kendiliginden mi hamile kaldın tedavi ile mi?
benim bebeklerden birisinin ense kalınlıgı 4mm digerininki 1.2mm çıkmıştı...
ben Bülent KARS ile devam edecegim, bakalım hayırlısı

kontes hoşgeldin cnaım bende kartalda oturuyorum, sen kime gidiyorsun takiplerin için,ve hangi hastaneye gidiyorsun

canım merhaba ben ilk başta umut hastanesinde başladım hamileliğimi öğrenince 13.haftamda ikiz olduğunu öğrendimm umutta ense ölçümleri 3 mm in üstünde çıktı kadıköyde fetus tanı merkezi diye bi yer var oraya gitti ordaki doktor doçentti herşey normal dedi sadece 20.haftalarda belli olan ikizler arası kan la ilgili bi problem oluyomuş ondan korkuyolar tabi şimdiden düşünme dedi
bende devlet hastanesinde riskli gebelik bölümüne gidiyorum şimdi mayıs 24 de ayrıntılı ultrason randevum var ordada kontrollerime devam ediyorummm
yalnız ben bu bülent beyin adını çok duydum nerde çalışıyo bu inş aynı kişidirde tahmin ettiğimle bende ona başlarım

canım ben doğal yolla hamile kaldım ikizlerime şans işte bi beklerken iki olduuu
3 seneyi aşkın korunuyorduk ilaçsız felan sonra bebk düşünmeye başladık üçüncü ayımda hamile kaldımmm

X