Tek Kese İçinde İkiz Gebelik

hayırlı cumalarrrr
yaaa müthiş sevindim... istanbulda hem de kartalda üç kişiyiz tek yumurta ikizleri bekleyen... (gerçi ben maltepe cevizlideyim, ama işim kartalda doktorum da)
Allahım hem de aynı trimestırdayız.. hadi hayırlısı inşallah sağlıkla alırız kucağımıza...utkum bülent hocaya son kontrolde seni sordum biliyorum dedi... seniğ hastanede görmüş... onunla devam etmeni kesinlikle tavsiye ederim.. hem rastlaşırız belki güvende senle...
ense kalınlıklarına takılmamak lazım kızlar, daha doğrusu hiç bir şeye takılmamak lazım.. ben de çok pimpirikliyim.. tüp bebekle resmen mucize bi şekilde tek embriyo ile tek yumurta ikizlerine gebe kaldım, Allaha çok şükür.. Rabbim nasip ederse evlatlarımızı sağlıkla kucağımıza da alırız inşallah...
çok öpüyorum kızlar, kendinize ve bebişlerinize çok iyi bakın.. yerim ben onları yaaa
:emir_bebek::emir_bebek: :emir_bebek::emir_bebek: :emir_bebek::emir_bebek:

kontes canım ne güzel kendiliğinden olmus RABBıM sağlıkla kucagımıza almayı nasip etsin inş.
senin cinsiyetler belli mi? bizimkini bülent bey salı günü söyleyecek hayırlı, sağlıklı olsun yeter...
evet kartalda 3 anne adayı ve dünyaya gelmeyi bekleyen 6 bebiş..ben evden cıkmayı basarayım, bir bulusma yaparız kızlar:))

kontes canım ne güzel kendiliğinden olmus RABBİM sağlıkla kucagımıza almayı nasip etsin inş.
senin cinsiyetler belli mi? bizimkini bülent bey salı günü söyleyecek hayırlı, sağlıklı olsun yeter...
evet kartalda 3 anne adayı ve dünyaya gelmeyi bekleyen 6 bebiş..ben evden cıkmayı basarayım, bir bulusma yaparız kızlar:))

teşekkür ederim canım amin inşşş.en büyük duamız hepimizin bu olsa gerekk
bende yarın gidecem cinsiyet öğrenmeye kendi doktoruma gidecem ama bugün bülent beyden randevu alcam bakalım ne zamana verecek artık onla devam edecem bende
bende çok sevindimmm kartalda 3 kişi istesek bu kadar olmaz inş bigün buluşuruz belki bülent beye gittiğimizdede tanışabilirz inş.

kontescim utkum merhaba.. nasılsınız? inşallah doktordan hayırlı haberler aldınız... benim ikili testim sonuçlandı, çok şükür risk onbinde 1 çıktı.. allahım hayırlısıyla kucağımıza almayı da nasip etsin.. o kadar heyecanlıyım ki anlatamam... hep doğduklarını ve onlara neler neler alacağımı neler neler yapacağımı hayal ediyorum, içim içime sığmıyor.. Rabbim bozmasın ağzımızın tadını inşallah
öpüyorum sizleri, kendinize iyi bakın

kontescim utkum merhaba.. nasılsınız? inşallah doktordan hayırlı haberler aldınız... benim ikili testim sonuçlandı, çok şükür risk onbinde 1 çıktı.. allahım hayırlısıyla kucağımıza almayı da nasip etsin.. o kadar heyecanlıyım ki anlatamam... hep doğduklarını ve onlara neler neler alacağımı neler neler yapacağımı hayal ediyorum, içim içime sığmıyor.. Rabbim bozmasın ağzımızın tadını inşallah
öpüyorum sizleri, kendinize iyi bakın

merhaba canım çok sevindim adına
rabbim hepimizin yavrularını korusun
bende öğrendim cinsiyetleriii ikiside kız inşşş. kucağıma alacağım zamanıda görürüm

kontescim Allah bağışlasın sana ve eşine.. ne güzel minik prenseslerin olacak.. çok sevindim senin için, inşallah hepimiz sağlıkla alırız yavrularımız kucağımıza
canım ben yarın tam 14 haftalık olcam kısmetse, sen benden baya bi ilerdesin, sana bi sorum olacaktı.. bebeklerinin boyu ense kalınlığı falan hep milimi milimine aynı mı gitti şimdiye kadar.. benim kafamı kurcalıyor bu durum, doktor bişey demedi ama dönüp tek tek USGlere baktım, hep bir bebek diğerinden büyük, son ölçümde büyüklükler iyice farketmiş.. biri 78 mm diğeri 71 mm (CRL yani baş-popo mesafesi)
ense kalınlıkları da farklıydı, biri 1,9 biri 1,6 çıktı...
şimdi bunlar tek yumurta ikizi oldukalrından büyüklükleri hep aynı mı olmalı farklı olabilirmi merak ettim.. ödüm patlıyor şu tranfüzyon olayından :KK43:((
Allahım korusun, çok pimpirikliyim biliyorum :KK43:(

merhabalar bizde dün öğrendik cinsiyetlerini 2 minik prens geliyor bizim evede inşaallah..
canım benim bebekler arasında da hep fark var ve risk devam ediyor, malum birinin ense kalınlıgıda fazla oldugundan(4mm) korkuyoruz eger kanamam iterse 2 hafta sonra amniyo sentez yapılacak...büent bey dün gene bebeklerden birini semek zorunda kalabiliriz dedi artık kafama takmayacagım bu tür şeyleri...Hakkımda herşeyin hayırlısını Allah verecek...beni bi dahaki randevu 2 hafta sonrasına

kontescim Allah bağışlasın sana ve eşine.. ne güzel minik prenseslerin olacak.. çok sevindim senin için, inşallah hepimiz sağlıkla alırız yavrularımız kucağımıza
canım ben yarın tam 14 haftalık olcam kısmetse, sen benden baya bi ilerdesin, sana bi sorum olacaktı.. bebeklerinin boyu ense kalınlığı falan hep milimi milimine aynı mı gitti şimdiye kadar.. benim kafamı kurcalıyor bu durum, doktor bişey demedi ama dönüp tek tek USGlere baktım, hep bir bebek diğerinden büyük, son ölçümde büyüklükler iyice farketmiş.. biri 78 mm diğeri 71 mm (CRL yani baş-popo mesafesi)
ense kalınlıkları da farklıydı, biri 1,9 biri 1,6 çıktı...
şimdi bunlar tek yumurta ikizi oldukalrından büyüklükleri hep aynı mı olmalı farklı olabilirmi merak ettim.. ödüm patlıyor şu tranfüzyon olayından :KK43:((
Allahım korusun, çok pimpirikliyim biliyorum :KK43:(

canım sağolasın darısı sana inşş...
benim ense ölçümlerimm 1,90 ve 2,66 çıktı canım şuan başa baş gidiyorlar aynı gamdalar çok şükür ama o şimdiden belli olmuyomuş ense ölçümlerini yapan doktor bana 21.haftada görülebilir dedii
bende 24 mayısa randevu aldım devletten ayrıntılı ultrason için o gün belli olcak ne olduğuuu inş.. bişe çıkmaz şuan gayet iyiyiz çok şükür bende çok korkuyorum ama düşünmüyorum allah buıraktım rabbim korusun miniklerimizii inş.
bülent beyden randevu aldım anca 27 mayısa verdilerr aslında hastanedki randevumdan önce olsaydı daha ii olurdu ama bende sonuçlarımı alır giderim diyorummm

merhabalar bizde dün öğrendik cinsiyetlerini 2 minik prens geliyor bizim evede inşaallah..
canım benim bebekler arasında da hep fark var ve risk devam ediyor, malum birinin ense kalınlıgıda fazla oldugundan(4mm) korkuyoruz eger kanamam iterse 2 hafta sonra amniyo sentez yapılacak...büent bey dün gene bebeklerden birini semek zorunda kalabiliriz dedi artık kafama takmayacagım bu tür şeyleri...Hakkımda herşeyin hayırlısını Allah verecek...beni bi dahaki randevu 2 hafta sonrasına

canım gözün aydın prens ve presnsesleri sabırsızlıkla bekliyoz
sende canını sıkma rabbim en güzelini verir inş sende sağ salim alırsın kucağına yavrularınııı

kızlar merhaba.. prens ve prensesler sağlıkla gelir annelerini çooook mutlu ederler inşallah...
utkum canım herşey Allahtan derdi veren o dermanı da veren o.. hiç belli olmaz.. bak sen ne zorluklarla kavuştun o bebeklere... allahım bir mucizesini daha gönderir inşallah.. Allaha dua edeceğiz başka elimizden gelen hiç bir şey yok... Rabbim oğullarının ikisini de bağışlasın size canım...

ben de bugün Allahın izniyle 14 haftayı bitirdim, sizi geriden takip ediyorum ama maşallah bi göbek oldu ki ben de... sanırsınız 5 aylık sıpalarım :)
canlarım inşallah hepimiz sağıkla kucağımıza alacaz çocuklarımızı, birlikte oynatcaz onları.. hep o günleri düşünüp kendime moral vermeye çalışıyorum...

çok çok öpüyorum hem sizi hem pıtırcıkları kaydirigubbakcemile3

merhabalar bende 22 haftalık ikiz bebek bekliyorum. benim durumum hepinizden dahada riskli. monoamniyotik monokoryonik. doktorlar riskleri anlattı ama ben oğullarım kavuşacağıma inanıyorum. ilk bebeğimi 8 aylık doğumda kaybettim. rabbim tekrardan aynı acıyla sınamasın bizleri inşeallah. herşeyin hayırlısı. şuana kadar herşey yolunda. cmt kontrolüm var Recep has ta. bakalım ne diyecek.

nagehan oğullarını sana bağışlasın Rabbim.. inşallah bu noktaya kadar sorun olmadıysa sonra da bir şey olmaz... başka bi forumda senle aynı durumda olup çocuklarına kavuşan bir arkadaş görmüştüm.. o riskleri umursamamış, doktoru da hiç moralini bozmamış hatta bu arkadaşa "ya burda kimin eli kimin cebinde belli değil" demiş.. belki de herşeyi böyle şakaya almak en doğrusu kaydirigubbakcemile3

Allahım korusun hepimizin yavrularını

Arkadaslar Allah hepimizin yardımcısı olsun gerçekten imtihan dolu günleryaşıyoruz ama bende artık kafama takmıyorum, evde oldugun için eşim bana bir sürü güzel kitap almıs kendimi kitaplara verdim bu sıralar......:)öptğm hepinizi

işte insanın elinde değil.. ben ilk bebeğimide preeklemsiden kaybettim 8 aylık doğumda kurtaramadılar. rabbim bu bebeklerimide 1 sene sonra nasip etti. umarım bunları alırım kucağıma. ikinci kez aynı acıyı yaşatmaz rabbim. şu anda herşey yolunda gidiyor 7-8 hafta sonra doğum diyor doktorlar. sorunsuz geçirirm bu günleri inşeallah. herşeyin hayırlısı

Arkadaslar oğullarım melek olup cennete uçtular, çok zor 3 gün geçirdim
Rabbim kimselere yaşatmasın..

utkumm canım çok zor gerçekten.. Allahım onları sana şefaatçi kılsın inşallah... ve inşallah bu acıyı unutturacak evlatlar versin sana... bizim de ne olacağımız belli değil, hepimiz ama hepimiz allaha emanetiz aciziz, sadece Ondan isteyebiliyoruz... O verirse de alırsa da vardır bir hayır diyelim... kendine çok iyi bak canım, çok öpüyorum...

Arkadaslar oğullarım melek olup cennete uçtular, çok zor 3 gün geçirdim
Rabbim kimselere yaşatmasın..

canım allah sabır versin bişe demek gerçekten çok zor
hepimiz yüreğimiz ağzımızda geziyoruz rabbim herkesin yardımcısı olsun sana sağlıklı evlatlar nasip etsinn:teselli:

merhabalar bende 22 haftalık ikiz bebek bekliyorum. benim durumum hepinizden dahada riskli. monoamniyotik monokoryonik. doktorlar riskleri anlattı ama ben oğullarım kavuşacağıma inanıyorum. ilk bebeğimi 8 aylık doğumda kaybettim. rabbim tekrardan aynı acıyla sınamasın bizleri inşeallah. herşeyin hayırlısı. şuana kadar herşey yolunda. cmt kontrolüm var Recep has ta. bakalım ne diyecek.

merhaba arkadasim allah sag salim kucagina almayi nasip etsin benim bebeklerimde tek yumurta ikiziydi.ama tek yumurtaninda cesitleri varmis yeni ogrendim doktorada sormadim o zamanlar pek soru.tek dedigi riskli gebelikmis aralarinda ince zar varmis bide karnin birden buyurse gel demisti baslarda cunku birbirlerinin yemeklerini yerlerse cok tehlikeliymis demisti.ben nasil anlicam ikizlerimin nasil oldugunu simdi bilmiyorumkismile

merhaba arkadasim allah sag salim kucagina almayi nasip etsin benim bebeklerimde tek yumurta ikiziydi.ama tek yumurtaninda cesitleri varmis yeni ogrendim doktorada sormadim o zamanlar pek soru.tek dedigi riskli gebelikmis aralarinda ince zar varmis bide karnin birden buyurse gel demisti baslarda cunku birbirlerinin yemeklerini yerlerse cok tehlikeliymis demisti.ben nasil anlicam ikizlerimin nasil oldugunu simdi bilmiyorumkismile

merhaba acer hoşgeldin.. ben de monokoryonik diamniyotik ikizlere gebeyim.. 16 haftayı yarın bitiriyoruz Alalh izin verirse.. biz de hakikaten çok kokarak geçiriyoruz gebeliği... senin kaç haftalık oldular ?
herkes diyor, bu günlerin tadını çıkarın sonrası zor diye.. bunu diyenler çift yumurta ikizi ya da tek bebek bekliyorsa dinlemiyorum bile.. hergünümüz endişe içinde geçiyor, özleyeceğimi hiç sanmıyorum... :sinifsinif:
Allahım inşallah yavrularımızı bizlere bağışlar... şu 35 leri bi hayırlısıyla görürüz biz de inşallah

X