Salata Tarifi Rulo Patates Pastası (Resimli)

çok güzel gözüküyor...ellerine sağlık,,ben zaten bayılırım patatese...

Herkes cok begenmis ama deneyenler az.
Hadi kizlar resimli denemelerinizi aktarin buraya, ben ancak hafta sonu yapacagim, hafta arasi yapamam.
Bakalim nasil olacak.
Cok tesekkürler canim bizimle paylastigin icin.

ramazanda yaptım sofra için patates canavarı olarak benim çok hoşuma gitmedi bilmiyorum eksik bişimi yaptım ama tekrar yapmayı düşünmüyorum

Ben bunu denedim ama hata yaptığım için çok kötü bir sonuç oldu o yüzden sizinle paylaşmak istedim.ben bunu 1 gece önceden hazırlayıp derindondurucuya koydum ertesi gün misafirlerime çıkardım 1 saat önceden falan ama yinde içi buzlu buzlu sulu sulu oldu çok hoş olmadı siz yapmayın sakın...

bende yapıyorum şuan.malzemeler hazır.patateslerin haşlanmasını bekliyorum ama kafama bişey takıldı...
patatesleri ezip streç filmin üzerine serdik. eee patatesler sıcak yoğurdu hemen dökersek ekşimez mi ?? yani 1 saatte patateslerin soğumasını beklemek gerekmiyor mu ??

çok güzel görünüyor yaaaa:KK56:
ellerine sağlık..ben de bugün için bir şeyler yapacağım,bir arkadaşım geldi..
vaktim olsa yapmak isterdim bundan:26: patates salatasına devammm

Harika bir ikram..
Çok basit ,leziz ve şık...
Çoğumuzun bildiği bir tarif aslında;ben sık sık yaptığım için fotoğrafını sizlerle paylaşmak istedim..
Kaynak:Fusunun mutfagı..
tşk.
yapım aşamaları blogtan alıntı

5-6 tane orta boy patates 1 küçük kavanoz garnitür
1 kase süzme yoğurt 3 yemek kaşığı mayonez 2 diş sarımsak,dereotu,tuz ,kimyon

Patatesleri soyup ,halka halka doğrayıp iki bardak suyla birlikte pşmeye bırakın.Patatesler yumuşayınca fazla soğutmadan çatalla iyice ezin.Tuzunu ,kimyonunu birazda zeytinyağını katıp iyice karıştırın.strec filmin üzerine bir santim kalınlığında dikdörtgen şeklinde elinizle basarak serin.Üzerine hazırladığınız yoğurtlu mayonezli sarımsaklı karışımın bir kısmını ayırarak serin.Yoğurdun üzerine dereotu ve garnitürü dökün ve strec film yardımıyla kaldırarak rulo pasta gibi sarın .Strecle her yerini sararak dolapta 1 saat kadar bekletin.Dinlendikten sonra ayırdığınız yoğurtlu karışımı patates rulosunun her yerine sürün.Üzerinide keyfinize göre süsleyin
mutlaka deneyin!

Merhabalar , kolay gelsin. Çok harika bir görübtüsü var. Bunu nasıl servis yapabiliriz peki

X