Sevgilim ile başım dertte....

perikizii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2009
11
0
Merhaba bayanlar, aslında ben pek yeni sayılmam ama eski üyeliğimi kapatmam gerekti, yeniden üye oldum.

Pek çoğunuz ablam sayılırsınız, sizlerden fikir almak istiyorum. Aslında bakınca buradaki pek çok sorunun arasında benimki çok daha küçük görünebilir ama yine de yorumlarınıza ihtiyacım var.

Sevgilimle 1 buçuk senedir birlikteyiz (daha doğrusu birlikteydik:KK43: ). O bu sene mezun oldu ve çalışıyor, ben hala okuyorum ve ikimiz de ciddi düşünüyorduk, ben mezun olunca evlenmeyi falan... Yalnız aramızda ciddi bir güven sorunu var.

Benim sevgilim de pek çok erkek gibi çok kıskanç. Sıradan arkadaşlarımla bile görüşmeme laf eder, sırf onunla kavga etmemek için ilkokuldan, ortaokuldan tanıdığım ve eskiden çok samimi olduğum erkek arkadaşlarımla bile artık görüşmüyorum, ayda yılda bir msnde sohbet ediyoruz, o kadar. Buna rağmen o hep kuşkulanır, sanki her an onu aldatabilirmişim gibi davranır, okuldaki bir olayı anlatsam ismi geçen kişi eğer erkekse ondan etkilendiğimi falan zanneder... Kız arkadaşlarımla dışarıya çıkacağımız zaman defalarca isimlerini saydırır buna rağmen aralarında erkek olabilir diye içinde bir kuşku kalır falan... Herneyse. Ama biz birbirimize karşı da hep dürüst davranır-dık.

Birkaç ay önce kavga etmiş ve -birkaç günlüğüne- ayrılmıştık (genelde böyle tartıştığımızda en fazla birkaç gün sonra barışırız). O da ondan hala hoşlanan eski sevgilisini yeni bir msn adresi açıp oraya eklemiş, onunla konuşmuştu (barışınca yakaladım onu). Bana, kıza "seninle aramızda artık bir şey olamaz, ama eğer istersen arkadaş olarak konuşabiliriz bundan sonra" dediğini söylemişti. Ben yine de emin olmak için aslında kişiliğime pek uymayan bir şey yaptım ve sevgilimin adına bir msn adresi açıp kızı oraya ekleyip ağzını aradım... Sevgilim doğruyu söylemişti ama kız kendini çok uyanık zannediyor, sanki arkadaşıymış gibi davranıp onu tekrar elde etmek için bi taraflarını yırtıyordu. ( Aranızda melekler korusun dizisini izleyen varsa, Erkan'ın eski sevgilisi gibi olan tipleri bilirler). Herneyse, çok büyük bir kavganın ardından bir şekilde affettim onu ve konuyu kapattık ve birbirimize her zaman doğru söyleyeceğimize söz verdik. Bana asılan veya arayıp soran birisi olunca ona söylerdim, o da aynı şekilde.

Şimdi yavaş yavaş asıl meseleye geçeyim. Benim 5-6 sene önce internetten tanıştığım yabancı bir çocuk vardı, yabancı dillerini geliştirmek isteyenlerin girdiği sitelerin birinden tanışmıştık. O zamanlar daha küçüktük, bir nevi sanal sevgilim sayılırdı ama aradan zaman geçti iyi birer arkadaş olarak kaldık. Annemle sorunlarım olduğunda moralim bozulduğunda teselli ederdi beni, o da bana dertlerini anlatırdı falan... Ben sevgilimle tanışınca bu kadar kıskanç olduğu için haliyle onla da iletişimi kesmek zorunda kaldım, zaten eskisi gibi samimi de değildik. Ama bu yabancı arkadaş yine de yılda bir-iki kez kart atardı bana, ayda yılda bir arardı ben de ona sevgilimin çok kıskanç olduğunu ve beni artık aramamasını söylerdim. Birkaç hafta önce yine aradı beni, bir Türk kız arkadaşı varmış, onunla görüşebilmek için yazın 1 haftalığına Türkiye'ye gelmiş, kızla Antalya'da buluşmuşlar, galiba fazlasıyla yakınlaşmışlar falan, sonra dönünce kız bunu terk etmiş. Eğer onu msnden konuşursam beni tekrar aramayacağına söz verdi. Eğer sevgilim onunla konuştuğumu görürse onu aldattığımı falan sanardı, bu yüzden başka bir msn açtım (onun da bir zamanlar yaptığı gibi) , ve sırf bu arkadaşa biraz moral ve taktik vermek için onunla birkaç kez konuştum. Ama konuşmalarımız tamamen arkadaşçaydı, zaten ben sevgilimi o kadar çok seviyorum ki değil elin ecnebi çocuğu dünyanın en yakışıklı adamı gelse bile umrumda olmaz. Ama sonunda korktuğum başıma geldi. Sevgilim açtığım diğer adresi öğrendi. Ben de ona her şeyi anlattım. Hatta posta kutumda kalan iletileri bile gösterdim (bu arkadaş Türk sevgilisiyle msn konuşmalarını yollamış, bana barışma ihtimalleri var mı diye soruyordu). Ama sevgilim şu anda onu aldattığımı, o adresten başkalarıyla da konuştuğumu falan sanıyor. İşin kötüsü bu olaylar olurken onun evindeydik ve çok fena kavga ettik, ben bilgisayarımı alıp gitmek isteyince kollarımdan tuttu beni, birisi bana güç uygulamaya kalkınca benim de nevrim döner, çığlık çığlığa bağırdım çekil önümden diye, komşular bile duydu:KK43: Kavga ettikten sonra da bana o kadar çirkin şeyler yakıştırdı ki o beni affetse bile ben onu affedebilir miyim bilmiyorum:KK43: Ama yine de onu hala seviyorum ve biliyorum ki çok kızgın olmasına rağmen o da hala beni seviyor.

Hem ondan bir şeyler sakladığım için çok pişmanım hem de arkadaşlarımla doğru düzgün konuşmama izin vermediği ve bu kadar kuşkucu olduğu için ona çok kızıyorum. Bana güvense başka msn adresi falan açmaz ona da her şeyi anlatırdım... Ne yapacağımı şaşırdım :KK43::KK43::KK43:

arkadaşım;bence ilişkine devam etmek sana zarar verecek;bugün bu tarz kıskançlıklar;kısıtlamalar ileride sonucu hoş olmayan olaylara dönebilir(buna benzer bir durum yaşamıştım) Unutma ki hayat senin hayatın;ve bu hayata bir kere geliyorsun;ya kafan önünde ömrünü bu insanla geçirmeyi kabul et ya da ayakları yere basan;başı dik;sosyal bir insan olmayı seçereh hayatına devam et derim ben.ılişkiindeki durumu aşkını yaşadığın sürece sabırla ayakta tutabilirsin belki am;bu yerini yalnızca alışkanlık/sevgiye bıraktığında sıkılacağından eminim...

böyle paranoyak bi insanla gelecek hayalleri kurma fikrini biraz daha düşün bence..sen onu eski kız arkadaşlıyla yazışmasını görüp affediyosun o böyle bi durumda(ki eski ekr.arkadaşaın değil) aldatıldığını düşünüyor..çok zor bi insan bence ve böyle bi adam insanın ömrünü yer bitirir..
ayrıca anlamadığım birbirinizin özelinin neden bu kadar içindesiniz..sevgili olmak karşındakinin inciğini cinciğini bilmek değilkii..

böyle paranoyak bi insanla gelecek hayalleri kurma fikrini biraz daha düşün bence..sen onu eski kız arkadaşlıyla yazışmasını görüp affediyosun o böyle bi durumda(ki eski ekr.arkadaşaın değil) aldatıldığını düşünüyor..çok zor bi insan bence ve böyle bi adam insanın ömrünü yer bitirir..
ayrıca anlamadığım birbirinizin özelinin neden bu kadar içindesiniz..sevgili olmak karşındakinin inciğini cinciğini bilmek değilkii..

''ayrıca anlamadığım birbirinizin özelinin neden bu kadar içindesiniz..sevgili olmak karşındakinin inciğini cinciğini bilmek değilkii.''
kesinlikle katılıyorum canım

Merhaba bayanlar, aslında ben pek yeni sayılmam ama eski üyeliğimi kapatmam gerekti, yeniden üye oldum.

Pek çoğunuz ablam sayılırsınız, sizlerden fikir almak istiyorum. Aslında bakınca buradaki pek çok sorunun arasında benimki çok daha küçük görünebilir ama yine de yorumlarınıza ihtiyacım var.

Sevgilimle 1 buçuk senedir birlikteyiz (daha doğrusu birlikteydik:KK43: ). O bu sene mezun oldu ve çalışıyor, ben hala okuyorum ve ikimiz de ciddi düşünüyorduk, ben mezun olunca evlenmeyi falan... Yalnız aramızda ciddi bir güven sorunu var.

Benim sevgilim de pek çok erkek gibi çok kıskanç. Sıradan arkadaşlarımla bile görüşmeme laf eder, sırf onunla kavga etmemek için ilkokuldan, ortaokuldan tanıdığım ve eskiden çok samimi olduğum erkek arkadaşlarımla bile artık görüşmüyorum, ayda yılda bir msnde sohbet ediyoruz, o kadar. Buna rağmen o hep kuşkulanır, sanki her an onu aldatabilirmişim gibi davranır, okuldaki bir olayı anlatsam ismi geçen kişi eğer erkekse ondan etkilendiğimi falan zanneder... Kız arkadaşlarımla dışarıya çıkacağımız zaman defalarca isimlerini saydırır buna rağmen aralarında erkek olabilir diye içinde bir kuşku kalır falan... Herneyse. Ama biz birbirimize karşı da hep dürüst davranır-dık.

Birkaç ay önce kavga etmiş ve -birkaç günlüğüne- ayrılmıştık (genelde böyle tartıştığımızda en fazla birkaç gün sonra barışırız). O da ondan hala hoşlanan eski sevgilisini yeni bir msn adresi açıp oraya eklemiş, onunla konuşmuştu (barışınca yakaladım onu). Bana, kıza "seninle aramızda artık bir şey olamaz, ama eğer istersen arkadaş olarak konuşabiliriz bundan sonra" dediğini söylemişti. Ben yine de emin olmak için aslında kişiliğime pek uymayan bir şey yaptım ve sevgilimin adına bir msn adresi açıp kızı oraya ekleyip ağzını aradım... Sevgilim doğruyu söylemişti ama kız kendini çok uyanık zannediyor, sanki arkadaşıymış gibi davranıp onu tekrar elde etmek için bi taraflarını yırtıyordu. ( Aranızda melekler korusun dizisini izleyen varsa, Erkan'ın eski sevgilisi gibi olan tipleri bilirler). Herneyse, çok büyük bir kavganın ardından bir şekilde affettim onu ve konuyu kapattık ve birbirimize her zaman doğru söyleyeceğimize söz verdik. Bana asılan veya arayıp soran birisi olunca ona söylerdim, o da aynı şekilde.

Şimdi yavaş yavaş asıl meseleye geçeyim. Benim 5-6 sene önce internetten tanıştığım yabancı bir çocuk vardı, yabancı dillerini geliştirmek isteyenlerin girdiği sitelerin birinden tanışmıştık. O zamanlar daha küçüktük, bir nevi sanal sevgilim sayılırdı ama aradan zaman geçti iyi birer arkadaş olarak kaldık. Annemle sorunlarım olduğunda moralim bozulduğunda teselli ederdi beni, o da bana dertlerini anlatırdı falan... Ben sevgilimle tanışınca bu kadar kıskanç olduğu için haliyle onla da iletişimi kesmek zorunda kaldım, zaten eskisi gibi samimi de değildik. Ama bu yabancı arkadaş yine de yılda bir-iki kez kart atardı bana, ayda yılda bir arardı ben de ona sevgilimin çok kıskanç olduğunu ve beni artık aramamasını söylerdim. Birkaç hafta önce yine aradı beni, bir Türk kız arkadaşı varmış, onunla görüşebilmek için yazın 1 haftalığına Türkiye'ye gelmiş, kızla Antalya'da buluşmuşlar, galiba fazlasıyla yakınlaşmışlar falan, sonra dönünce kız bunu terk etmiş. Eğer onu msnden konuşursam beni tekrar aramayacağına söz verdi. Eğer sevgilim onunla konuştuğumu görürse onu aldattığımı falan sanardı, bu yüzden başka bir msn açtım (onun da bir zamanlar yaptığı gibi) , ve sırf bu arkadaşa biraz moral ve taktik vermek için onunla birkaç kez konuştum. Ama konuşmalarımız tamamen arkadaşçaydı, zaten ben sevgilimi o kadar çok seviyorum ki değil elin ecnebi çocuğu dünyanın en yakışıklı adamı gelse bile umrumda olmaz. Ama sonunda korktuğum başıma geldi. Sevgilim açtığım diğer adresi öğrendi. Ben de ona her şeyi anlattım. Hatta posta kutumda kalan iletileri bile gösterdim (bu arkadaş Türk sevgilisiyle msn konuşmalarını yollamış, bana barışma ihtimalleri var mı diye soruyordu). Ama sevgilim şu anda onu aldattığımı, o adresten başkalarıyla da konuştuğumu falan sanıyor. ışin kötüsü bu olaylar olurken onun evindeydik ve çok fena kavga ettik, ben bilgisayarımı alıp gitmek isteyince kollarımdan tuttu beni, birisi bana güç uygulamaya kalkınca benim de nevrim döner, çığlık çığlığa bağırdım çekil önümden diye, komşular bile duydu:KK43: Kavga ettikten sonra da bana o kadar çirkin şeyler yakıştırdı ki o beni affetse bile ben onu affedebilir miyim bilmiyorum:KK43: Ama yine de onu hala seviyorum ve biliyorum ki çok kızgın olmasına rağmen o da hala beni seviyor.

Hem ondan bir şeyler sakladığım için çok pişmanım hem de arkadaşlarımla doğru düzgün konuşmama izin vermediği ve bu kadar kuşkucu olduğu için ona çok kızıyorum. Bana güvense başka msn adresi falan açmaz ona da her şeyi anlatırdım... Ne yapacağımı şaşırdım :KK43::KK43::KK43:

yani o eski sevgiliyle arkadaşça konuşabilir ama size gelince bu yasak. baksanıza bencilliğe. siz çocukluk arkadaşınızla, konuşunca saymadığını bırakmıyor ama o hemde eski sevgiliyle arkadaş kalabiliriz diye konuşabiliyor. ve de siz bunu kabul edebiliyorsunuz. o yapınca normal siz yapınca değil öyle mi??.
zaten hareketleri baskıları ,onun çokta normal bir tabiatı olmadığını gösteriyor...
evlenmeden bir erkek arkadaşınızın bukadar baskı yapmasına ne diye izin verirsiniz ki. nedir bu kadar özveri
size güvenmiyorsa bu sizin değil onun hatasıdır,rahatsızlığıdır..
valla böylesini hiç çekemezdim...

haklısınız ben de tıpkı sizin gibi düşünüyordum ve hep onun bu kıskançlıkları yüzünden kavga edip ayrılırdık. Her seferinde özür diler, bir daha yapmayacağını söyler, en fazla 1-2 ay normal gider sonra yine eskiye döner... Eskiden inatla benden msn şifremi falan isterdi ben kızardım sen bana güvenmiyor msuun diye, vermezdim, onunkini de istemezdim. Tam yavaş yavaş onu normala çeviriyorum derken bu olay oldu :KK43:

bu iş zor arkadaşım. bu kadar kıskançlığa paranoyaya insan daha ne kadar katlanabilir ki.. en güzel yıllarınızı birini aldatmadığınıza ikna etmeye çalışarak geçirmeyin bence..

Son düzenleme:
Şimdi bana kızma ama, sen zamanında ona çok kızıp büyük kavgalar çıkartmana sebep olan hareketin aynısını ona yapmışsın.Şimdi elbette ki o kendini çok haklı görecek, ki bana sorarsan haklı da.

"........ ve birbirimize her zaman doğru söyleyeceğimize söz verdik."

O kavgaların ve bu sözün üzerine böyle davranman kırmıştır güvenini. Keşke söz verdiğin gibi dürüstçe söyleseydin ama olan olmuş artık. Kendini nasıl affettirirsin inan bilemiyorum, zamana bırakman lazım bence. Sinirleri biraz yatışınca belki daha mantıklı düşünebilir.

böyle bir erkekle ömür değil ilişki bile yürümüze be arkadaşım.. SENDE HERŞEYıN FARKINDASIN BıLE BıLE LADES DEME

Şu koskocaman Allah'ın arzını sana dar eden bu adamı sevmemelisin. Dünyaya bir kere geliyoruz. Yaşadıklarımız kadar varız burda. Seni en güzel yaşlarında kıpır kıpır olduğun dönemde seni adeta zindan hayatı misali yaşamaya zorlayan biriyle olmaz. Hiç bir şeyin önemi yoktur özgürlüğün olmadıktan sonra. Eğer ki senin iyiliğin için bir insan bazı şeyleri engellemeye çalışırsa bir nevi anlarım ama bu şahısın ki sırf keyfi için yapıyor Türkiye'deki bir çok erkekte olduğu gibi. Ha sen onun dediklerini yapınca değerin mi artıyor yok ne münasebet efendim. Aksine ilerleyen zamanlarda seni garanti görecek değerin düşmüş gibi olacak. Her zaman derim erkek kendiine güvenen kararlarını kendi başına alabilen kadını sever evet bazen önüne set çekmeye çalışır ama herhalükarda saygı duyar.

bu ne yavv erkek arkadaşın rahatsız galiba.. bence de yaptığı tam bi terbiyesizlik ve sana dediği o lafları tahmin edebiliyorum sana hakaret eden biriyle nasıl devam edeceksin?

hakaret ve saygisizlik varsa arkana bile bakmana gerek yok artik.
ask bu degil ya cidden bu degil
ask insanlarin hayatlarinin icine dalip kimle gorusup gorusmeyecegini sana soyleyecek bir karar mercii degil. sana hakaretler ettiren bir duygu degil.
sevgilin de cok suc goruyorum.. hickimse kusura da bakmasin..

Baskılara bak,bu adamlar kendini ne sanıyor anlamıyorum,padişah mı ? Sana hakaret etmiş bir adamın yüzüne bile bakmamalısın,böyle insan çekilir mi ? Devam edersen kendini yakarsın,henüz hiç birşeyinken bunları yapan adam evlilik cüzdanını görünce neler yapmaz..Ayrıca kendini uyanık zanneden eski kız arkadaş değil,sevgilinin ta kendisi..Hiç kimse eski sevgilisini arkadaşça görüşmek için eklemez,hayatta inanmam.Kızın ilgisini bildiği için yedekte tutmaya çalışmış belli,bu da ayrı bir iğrençlik..Yukarı da yazan arkadaşıma katılıyorum,aşk sevgi denilen şey bu değil..

Canım aynı sorunu ben de yaşadım. Tabii benim sorunumda msn falan yoktu. Sadece erkek arkadaşım benim görüştüğüm kişilere vs.. çok takılıyordu. Bir de bana görüşme, gezme diyip kendi fink fink geziyordu. En son maymun gözünü açtı. Ben de ağzıma geleni söyledim. "Ben senin kölen değilim. Benim yapmamı istemediğin şeyi sen de yapmamalısın. Cinsiyetimizin farklı olması bu durumu değiştirmez. Ya beni böyle kabul et ya git" dedim. Bence senin de rest çekme zamanın gelmiş. Arkadaşlarını bul ara sor, çevrenden asla ödün verme. Adama da ya beni böyle kabul et ya git de. Sen de göster ona önceki hatalarını. Ama bir arkadaş tavsiyesi erkek arkadaşının galiba psikolojik problemleri var. BU insanla daha çok zorlanırsın.

senin yaptıgında bir kotuluk yokda onun yaptıgında var senin ona guvenmemen lazım eski kız arkadasını ekleyen o sana yaptıgı haskızlık

Kızlar kavga ettiğimizden beri aralıklarla beni arıyor ve mesaj çekiyor. En son onun yaptığı baskılar yüzünden böyle bir şey yaptığımı anladığını, kendinde de hata olduğunu, benimle güzel güzel konuşmak istediğini, beni çok sevdiğini ve onu aldatmış bile olsam affedeceğini söyledi.

Aldatsam bile affetmek ne demek ya? Hala onu aldatabileceğimi düşünüyor...

Ama ben onu henüz affetmeye hazır değilim, affedeceğimden emin de değilim. Ben onunla konuşmadıkça ve o kendiyle baş başa kaldıkça birkaç gram kalmış olan mantığı yavaş yavaş devreye giriyor. En azından bir hafta onunla konuşmamayı düşünüyorum, daha sonra yoklama yapacağım düşünce yapısında bir değişme var mı diye, ne dersiniz...

Normalde benim bir dediğimi iki etmez, sürekli beni ne kadar sevdiğini gösterir, bu paranoyaklık huyunu bir kenara bırakmayı başardığı zamanlarda çok iyi biri oluyor, gel gör ki bu kuşkuculuğu kıskançlığı yüzünden ikimizi de sürekli üzüyor. Eğer değişmezse belki de sizin dediğiniz gibi ayrılmalıyız. Ama insanoğlu bu, değişse bile ne kadar değişebilir ki...

Sevgılın senden habersız msn almıs eskı sevgılısıyle konusmus.Yok senle olamaz bılmem ne demıs onu demıs bunu demıs.Ne korkusu varmıs da baska msn almıs bunları soylemıs ??? Sevgılının kıskanc oldugunu bılıyorsun canım,daha once ona kızmıssın ama sen onun yaptıgı gıbı neden baska msn alıp bunu yapıyorsun.Tatlım bence ya bu kıskanclık durumunu azaltın ya da ılıskınızı bıtırın.Bırbırınızı sureklı ırdeleyerek yurumez bu ıs.

Şu koskocaman Allah'ın arzını sana dar eden bu adamı sevmemelisin. Dünyaya bir kere geliyoruz. Yaşadıklarımız kadar varız burda. Seni en güzel yaşlarında kıpır kıpır olduğun dönemde seni adeta zindan hayatı misali yaşamaya zorlayan biriyle olmaz. Hiç bir şeyin önemi yoktur özgürlüğün olmadıktan sonra. Eğer ki senin iyiliğin için bir insan bazı şeyleri engellemeye çalışırsa bir nevi anlarım ama bu şahısın ki sırf keyfi için yapıyor Türkiye'deki bir çok erkekte olduğu gibi. Ha sen onun dediklerini yapınca değerin mi artıyor yok ne münasebet efendim. Aksine ilerleyen zamanlarda seni garanti görecek değerin düşmüş gibi olacak. Her zaman derim erkek kendiine güvenen kararlarını kendi başına alabilen kadını sever evet bazen önüne set çekmeye çalışır ama herhalükarda saygı duyar.

kesinlikle katiliyorum...yerimsenibenalkisalkisalkis

sana şu an saygı duymayan bir erkek ileride hiç saygı duymaz.
arada güven yoksa saygı da yok.
saygı yoksa bu ilişki kadını yıpratır.
haddimi aşmak istemem ama bnm görüşüm bu ilişkiden hayır gelmeyeceği yönunde.

sevgilim dediğin adamın snn hiçbir şeyine karışma hakkı yok; özellikle de arkadaşlarına...
ilişki dediğin sey iki yetişkin insan arasındaki saygı ve sevgidir.
ama sanırım sevgilin yetişkin biri gbi davranmaktan çok uzak.
üstelik işin içinde hakaret varsa devamı mutlaka gelir.:eek:lmaz:

X