Bakrky devlet hastanesi

tub_a

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2009
16
0
bakırköy devlet hastanesinde doğum yapan varmı aranızda arkadaşlar. Bana yardımcı olursanız sevinirim. doğuma giderken ne götürmek gerek.Doktorlar nasıl. Bende hamilelik şekeri çıktı özelde yapsam bebeği küvöze alıcaklarmış karsılayamam.ay cıldırcam .hadi yardım edin bana.

bakırköy devlet hastanesinde doğum yapan varmı aranızda arkadaşlar. Bana yardımcı olursanız sevinirim. doğuma giderken ne götürmek gerek.Doktorlar nasıl. Bende hamilelik şekeri çıktı özelde yapsam bebeği küvöze alıcaklarmış karsılayamam.ay cıldırcam .hadi yardım edin bana.

canım bunu yazıp yazmamakta çok kararsız kaldım ama bilmen gerek diye düşündüm. hemşire bir arkadasım orada egitimi sırasında gördüklerini anlatmıstı bana. normal dogum mu yapacaksın bilmiyorum ama, salon gibi bir yer varmıs, perdelerle bölünmüş sağlı sollu. çatalllar varmış 10 15 tane. hepsinde dogum pozisyonunda kadınlar, her şey ortada. tıp öğrencileri hemşireler doktorlar etrafta dogum izliyorlar. bagrıslar, çığırıslar, bagırdıkca bazı insanlıktan nasibini almamıs ebeler tarafından aşağılanmalar, yaparken de zevkten bagırıyordun, yaparken iyiydi de şimdi mi kötü gibi cümleler... arkadas fenalastım dayanamadım artık demişti ki kendisi çok metanetli biridir aslında. bilemiyorum, belki onun zamanında öyleydi, şimdi değişmiştir umarım ama anlatılan olay cok geçmişte kalmıs bir olay değil. bence sen git bir gör derim ortamı mutlaka.

bir de ssk nız varsa özel hastanede dogum yaparsan bebek kuvöze girdiğinde, aynı gün gidip nüfus cüzdanını cıkartıp, bebegi annenin ya da babanın ssk sına kaydettirirseniz(işlemler uzun sürmüyor) kuvöz için bir çok özel hastane para almıyor ya da çok cüzi rakkamlar alınıyor. durumun yoksa bile y. bosna nisa hastanesi falan ucuz diye biliyorum, bir oralara telefon aç araştır derim.

inşallah güzel ve sağlıklı bir dogum gerçekleştirirsin canım.

bencede canım araştır ucuz özel hastaneler var diye duymuştum.mesela ilgi,meltem gibi hastanelerde cüzi ücretler alınıyormuş.birde zburnu derman vardı diye biliyorum eğer sana çok uzak değilse tabiki

canım bunu yazıp yazmamakta çok kararsız kaldım ama bilmen gerek diye düşündüm. hemşire bir arkadasım orada egitimi sırasında gördüklerini anlatmıstı bana. normal dogum mu yapacaksın bilmiyorum ama, salon gibi bir yer varmıs, perdelerle bölünmüş sağlı sollu. çatalllar varmış 10 15 tane. hepsinde dogum pozisyonunda kadınlar, her şey ortada. tıp öğrencileri hemşireler doktorlar etrafta dogum izliyorlar. bagrıslar, çığırıslar, bagırdıkca bazı insanlıktan nasibini almamıs ebeler tarafından aşağılanmalar, yaparken de zevkten bagırıyordun, yaparken iyiydi de şimdi mi kötü gibi cümleler... arkadas fenalastım dayanamadım artık demişti ki kendisi çok metanetli biridir aslında. bilemiyorum, belki onun zamanında öyleydi, şimdi değişmiştir umarım ama anlatılan olay cok geçmişte kalmıs bir olay değil. bence sen git bir gör derim ortamı mutlaka.

bir de ssk nız varsa özel hastanede dogum yaparsan bebek kuvöze girdiğinde, aynı gün gidip nüfus cüzdanını cıkartıp, bebegi annenin ya da babanın ssk sına kaydettirirseniz(işlemler uzun sürmüyor) kuvöz için bir çok özel hastane para almıyor ya da çok cüzi rakkamlar alınıyor. durumun yoksa bile y. bosna nisa hastanesi falan ucuz diye biliyorum, bir oralara telefon aç araştır derim.

inşallah güzel ve sağlıklı bir dogum gerçekleştirirsin canım.
çok teşekkur ederim canım dediğin gibi gidip iyice araştırayım. ssk var aslında şeker çıkmasaydı özelde düşünüyordum ama şuan doktorum küvöze alailiriz diyor.Hayırlısı artık.tekrar tesekkur ederim.

bencede canım araştır ucuz özel hastaneler var diye duymuştum.mesela ilgi,meltem gibi hastanelerde cüzi ücretler alınıyormuş.birde zburnu derman vardı diye biliyorum eğer sana çok uzak değilse tabiki
canım sanada tesekkur ederim verdiğin bilgiler için.

Sevlet ve ssk hastanelerinde hiçbirşey değişmedi maalesef herşey Meraklı Misafirin yazdığı gibi maaaaaaleseffffffff. Ben tamı tamına aynı şeyleri yaşadım normal doğum yaparken. Hiç tavsiye etmem.

devlette çalışan bazı doktorlar ebeler bigün özele geçince insan olduklarını mı anlıyorlar??
neden böyleler?bizim güvencemiz ssk...ama bi devlet hastanesinde doğum yapmayı
gözümüz yemiyor..hastalarına zulum eden tüm sağlıkçılar Allahınızdan bulun...
hamile kalsam bi dert kalmasam bi dert gerdiniz iyice beni...

yazılanları okuyunca moralim bozuldu çünkü 2 haftaya doğum yapıcam ve en başından beri bakırköy doğum evinde istiyorum maddi imkanm olmasına rağmen özel hastanelere güvenemiyorum üstelik hertürlü imkanıda bu hastanennin mevcut yani bir müdahale gerekirse herşey hazır orda diye biliyorum doktorum yunus gedikbaşı özel muayenanesine gidiyorum oradada uzman doktor:KK59:kafam karıştı

arkadaşlar 6 hafta kaldı doğumuma ve bakırkoy yenımahallede doğum yapmayı dusunuyorum.özellerde kı tuzaklara guvenemıyorum faturayı şişirmek için herseyı yapıyoralar.aslında ozelı dusunuyordum ama babam oraya gıtmemı butun gereklı techizatların orada mevcut olduğunu soyledı neyse ılk kontrolume gıttım kadın dr'lar vardı terslerınden kalkmıslar sanırım bana bır bağırdı hıc ılgı alaka yok anneyı bılgılendırme yok sadece kendılerı arastırıyor.kılosu cınsıyetı boyu gıbı hıcbırsey demıyorlar anneye ama şunu beğendım gebe eğitimi verıyorlar emzırme,doğum,loğusa bakımı gıbı konular hakkında.doğumhaneyı goremedım tabı.arkadasın yazdıklaarını okuyunca cok korktum inş.boyle bırsey olmaz..hayırlıısı artık.

X