epidural sezeryan olanlar uyuşukluk ne kadar sürüyor

canım bende epidural anesteziyle sezeryan yaptım doğumdan 3te çıktım işte akşam 23 00da ayğa kaldırdılar işte yürüttüler ama uyuşuklukta ayağa kalktığım çok hafif hafif vardı hissediyordum hemen bi anda geçmiyor...ama çok rahatlatıyor vallahi insanı o uyuşukluk benim çok hoşuma gitmiştidelikafadulden gece uyurken yavaş yavaş artık epiduralin etkisi geçiyordu çok hafif bi tabiki yara sonuçta aciyordu hemşire hemen geldi tekrar zaten belinde katetr takılı olduğu için onun içinden iğneyle belime tekrar sıvı verdi acımasın diye ben yine uyuştum sabah oldu zaten geçmişti valla ben acı falan hissetmedim öyle çok taburcu oldum sonra yani abartılacak kadar acı yok..ama şunu biliyorum ki genel anestezide çok acı oluyormuş ayılma esnasında gördüm benden biraz sonra doğum yapan bayanı karnıııııım diye beğırıyorduu.ağrı kesici falanda vurdular ama benim kadar rahat değildi mesela o.........hihoyyyt

valla epidural sezeryan kadar rahat bi doğum biçimi yoktur diye düşünüyorum :roflol:

sabah 10:30 ta katater takıldı ve iğneler yapılmaya başladı saat 11 de doğum başladı 11:05 te de oğlum dünya ya geldi o ilk ağlayışını hiç unutmuyorum :1rolleyes:

saat 14:30 ta da uyuşukluk geçmeye başladı tabi bıçak yarası sonuçta uyşukluk geçince hafif ağrılarda başlıyo.. bi ağrı kesici yaptılar sonrasında da bir daha ağrım olmadı zaten hemşireler sürekli gelip gidiyolar 1 gün sonra da hastaneden çıkardılar herşey çok rahat ve çok güzeldi :teytey:

X