Teflon Tencere Hangisi İyi?

busem33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
218
0
slm arkadaşlar kullananlardan yorum bekliyorum alacamda KORKMAZ mı KARACA mı ETERNİTİ mi TEFAL mi CEM mi iyi sizce kalın olmasımı iyi yoksa farketmiyormua.s.a.s.a.s.

tefal al arkadaşım.yeme-içme eşyalarını kaliteli ve güvenli bi marka al.
tefalin pilav tenceresi-kızartma tavası-sahan üçlüsü aldım. teflon olarak da başka bi tencereye gerek olmaz sanırım. tüm boylarını da almana gerek yok yani.

cnm kalın oluşu iyi olması anlamına geliyormuş ama tam olarak bilmiorum bende :)
mesela eternıty arkadaşıma aldık çok ağır ve kalın bi tencere...Aynı yaptığım yemeği eternıtyde yaptığımda daha lezzetli oluyo dio ama eternıty'de de söyle bi sorun var kulbu ,kapak tutacağı fln hemen çıktı kaç kez değiştirmek zorunda kaldı..

cnm kalın oluşu iyi olması anlamına geliyormuş ama tam olarak bilmiorum bende :)
mesela eternıty arkadaşıma aldık çok ağır ve kalın bi tencere...Aynı yaptığım yemeği eternıtyde yaptığımda daha lezzetli oluyo dio ama eternıty'de de söyle bi sorun var kulbu ,kapak tutacağı fln hemen çıktı kaç kez değiştirmek zorunda kaldı..

evet canım ya benim arkadaşda almış güzel ama heryeri dökülüyor

teflon deyince tefali tek geçerim 4 senedir kulklanıyorum tek vir çiziği bile yok

insan alırken çok para diyo ama kullanmaya başlayınca helal olsun verdiğim paraya diyo

bence tefal al ömürlük oluyooo kaydirigubbakcemile5

Tefal derim, tefallerde artık üstü kalksa bile sağlığa zararlı olmayan bi malzeme kullnılıyomuş, tavalar illaki bi süre sonra çiziliyor, sağlık önemli

benim tencerelerim tavalarım cem ve çok memnunum hiç çizilme olmadı üstelik dışında veya ateşe gelen tabanında bile ufacık bi yıpranma olmadı gayet sağlam

Bence kesinlikle "Tefal"...bildigim kadariyla sadece "Tefal" kursun karisimi kullanmiyormis teflon´da..!

tefal setler hakkında fiyat bilginiz var mı? yurtdısındayım internet sitelerinden bakıyorum set fiyatlarına fakat magaza fiyatları hakkında bilgim yok yardımcı olur musunuz?

Sizce döküm tencere olarak korkmaz mı yoksa falazin çift tabanlısı mı?

TEFAL derim .annemin evimde kullanmaya başladım ve kalitesini gördükten sonra düdüklüm dahil hepsi tefal çok memnunum.kesinlikle tavsiye ederim.birde hediye cem in bir tencersi gelmişti 1 yıl sonra atmak zorunda kaldım.pahalı gibiş gözüksede aslında kullanım süresine öre baya ucuza geliyor...

arkadaşlar bütün teflonlarda tefal dahil 200C den sonra sağlığa zararlı kansorojen madde açığa çıkıyor.
yani her yemek pişirdiğinizde yiyeceğe geçiyor.bu yüzden A.B.D ve avrupa ülkelerinde kullanımı yasaklanmış vede üretilmiyormuş.şuanda türkiyede sadece esse mağazalarında ve sanırım sanal ortamdada satılan bi yanmaz yapışmaz seramik cam karışımlı bi malzemeden yapılmış tavalar var.450c ye kadar sağlığa zararlı hiçbirşey oluşturmayan tavalar bunlar.(zaten 450 c yi evde geçmek imkansız)biz evimizdede bundanve demir döküm tava kullanıyoruz.kendimede bu tavadan alıcam.adı green peas gibi bir adı var.şiddetle tavsiye ederim.

eternity harika derim annem seneler önce bana çeyiz için almışdı evde teflon lazım olunca kullanalım onu dedik bana sonra alırız aman aman keşke çeyizime kaldıraymışız çok memnunuz hatta teflonu çok kaliteli çeyizimede eternity alıcam tavsiye ediyorum

teflon tencerede tefale güveniyorum.kullanan arkadaşlarım da memnun.almaya karar verdim ama hangi seriyi önerirsiniz?evidence mi?ellegance mi??

Canım ben tüm tava,tencere,küçük ev aletlerini Tefal den almıştım çok memnunum.
Annemde Eternity nin şu çiçekli olan takımından almış,çok cici görünüşü ancak çokkkkkkk ağır Tefal ler çok hafif.

SONUÇ;KESİNLİKLE TEFAL AL DERİM

X