Limon Tuzu ve Çamaşır Sodası İkilisi Mükemmel Temizlik..Deneyin Ve Görün..

kolay gele canım benimmmm...opuyorumnanaktan

bu limon tuzu ve çamaşır sodası katı şeyler suda eriyormu peki? ayrıca limon tuzu ve kaya tuzu aynı şeylermi?

ya kızlar resimleri de paylaşsanızaa :1ninca: merak ettim nasıl çıkartıyo

bende denicem en yakın zamanda cnm sağol

bu limon tuzu ve çamaşır sodası katı şeyler suda eriyormu peki? ayrıca limon tuzu ve kaya tuzu aynı şeylermi?

hayır canım limon tuzu farklı.ben denedim.sonuç inanılmazzzzz.hem domestos gibi kimyasal ağır bir kokuya maruz kalmıyorsun.hemde ucuz ve pratik ve etkili bir yöntem.fayans aralarına dökün 10 dk. bekleyin fırçalayın.

bende denicem ama önce şunudeyin bakayım
doğru mu anlamışım
1,5 litrelik pet şişenin içine
1 çorba kaşığı limon tuzu
1 çorba kaçığı parça çamaşır sodası
yarısına kadar su ok ???
malum bayram önü temizliği..
ben bu eve taşınalı 1 seneyi yeni geçti.. girdiğimden beri çıkaramadım kirleri..
bu arada denerken eşim olmazsa fotosunu çekerim..
delirdinmi sen tuvaletin fotosunu niye çekiyorsun der bana kaydirigubbakcemile3

YA CANLAR..BıZDE LıMON TUZU DOLU.. AMA TOZ HALıNDE DEĞıL. küçük parçalar halinde.. ondan mı olucak :uhm: bugün çamaşır sodası da alıcam

Bende simdi geldim çarşıdan.. Kaç dükkan gezdim çamaşır sodası bulana kadar:) heryerde toz var en sonunda aktar baharatçı gibi bi dükkana sordum. Adam dediki; ama taş olanı var toz yok.. ayy tamam zaten öyle lazım dedimkaydirigubbakcemile2 limon tuzuda varmış aldım geldim ikisinide simdi öyle merak ediyorumki bu saatte denesemmi diyorum sonucları yazarımkaydirigubbakcemile3

YA CANLAR..BİZDE LİMON TUZU DOLU.. AMA TOZ HALİNDE DEĞİL. küçük parçalar halinde.. ondan mı olucak :uhm: bugün çamaşır sodası da alıcam

evet canım limon tuzu parça parça olacak toz halinde değil.uygundur.

bende denicem ama önce şunudeyin bakayım
doğru mu anlamışım
1,5 litrelik pet şişenin içine
1 çorba kaşığı limon tuzu
1 çorba kaçığı parça çamaşır sodası
yarısına kadar su ok ???
malum bayram önü temizliği..
ben bu eve taşınalı 1 seneyi yeni geçti.. girdiğimden beri çıkaramadım kirleri..
bu arada denerken eşim olmazsa fotosunu çekerim..
delirdinmi sen tuvaletin fotosunu niye çekiyorsun der bana kaydirigubbakcemile3

doğru bebem doğru:))))sen biraz daha fazla koy sodayla limon tuzunu

kızlar bugün yaptım ,bırakın 10 dakikayı ,1 saatten fazla beklettim hatta..hiç bi faydası olması :gitme: görüntü aynı duruyo.bizim fayans aralarında mı bi sorun var yoksa bende mi bilemedm

bende yaptım bayanlar şimdi cıktım banyodan ama ne yazıkki hiç işe yaramadı:gitme:eek: kadar heveslenmiştimki sırf o yüzden bu saatte banyo yıkama hevesi geldi ama döktüm cifi temizledim vallaa..

on 41 ve angel sizin taşların arası daha önceden boşalmış olabilir ağır kimyasallarla..:1no2:
yoksa işe yaramaması imkansız ..
ya da miktarı fazlalaştırın 1 kaşık koyduysanız 2 veya 3 yapın..
döktüdüğünüz zaman foşurdaması lazım...yerimseniben

hiç foşurdamadı canım... şişeye koyarken biraz foşurdadı ama döktüğümde normal su döküyomuşsun gibi hiç ses çıkmadı

tamam o halde biraz miktarı fazlalaştır dediğim gibi ..kaydirigubbakcemile5
ben ilk yaptığımda gözlerime inananmamıştım birde fırça ile biraz fırçala istersen.

fırçaladım canm ama en azından biraz etki etmesi gerekmez mi :uhm: neyse bi dah deniyim canm sağol..

bilemiyorum.. daha önce kireç çözücü yada porçöz gibi kimyasallar kullandın mı peki canım..

Son düzenleme:
Bende en sonunda buldum denedim, oturduğum ev çok eski ve fayans araları fosilleşmiş artık, işe yaradı ama bembeyaz olmadı siyah rengi koyu griye çevirebildim sadece eh buda bir şey bence :1closedeyes: , mutfakta da deneyeceğim elimi de diğer kireç çözücüler kadar yakmadı yine eldivenle kullanmak lazım tabi...
ayrıca sadece bu limon tuzu benim evimde sirke gibi olmazsa olmazım artık, çaydanlık kettle kireçlerine muslukları parlatmaya birebir buyrunnnnnnnnn

Bende en sonunda buldum denedim, oturduğum ev çok eski ve fayans araları fosilleşmiş artık, işe yaradı ama bembeyaz olmadı siyah rengi koyu griye çevirebildim sadece eh buda bir şey bence :1closedeyes: , mutfakta da deneyeceğim elimi de diğer kireç çözücüler kadar yakmadı yine eldivenle kullanmak lazım tabi...
ayrıca sadece bu limon tuzu benim evimde sirke gibi olmazsa olmazım artık, çaydanlık kettle kireçlerine muslukları parlatmaya birebir buyrunnnnnnnnn

canım bir daha ki sefere bembeyaz olur heralde..yerimseniben

bacılar yaa bulana kadar canım çıktı burayı yawww,
bişey denedim onu anlatacaktımm, şükür buldummm,
ben bu gün bu karışımı ütümde denedimmm,
sonuç süperrrrrrrrr kızlar o yüzden hemen size yetiştireyim dedim sayfayı bulana kadar canım çıktıı,
ütümü çok güzel açtııııııııııııııııııı,
tanklı ütüm vardı, daha öncede kireç çözücü döküp temizleme hatası yaptım zor kurtardım güzelim ütüyü.
bu gün ütü yaptım ütüm bittikten sonra bide bunu deneyim dedim, sonuçç inanılmazz buhar fışkırdı valla,
hemde zararsız , öyle sirkeyle ,kireç çözücüyle uğraşmadan hemde hiç kötü kokusu da olmadı, çok güzel açtı deneyinnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.

X