İğneli Epilasyon Acısız iğneli epilasyon cihazı hangisi_?

mine81

Guru
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2007
144
0
En ii ve ACISIZ cihazın:

elektroliz(yavaş akım),
termoliz(hızlı akım),
blend(karma akım)

hangisi olduğunu :cihazın tür ve markasını yazabilecek olan var mı?

cihaz markasiyla alakasi yokmus makinalarin hepsi elektrik verdigi icin makina degil yapan kisinin uzman kisi olmasi önemliymis ayrica agrisiz bir epilasyon oldugunuda zannetmiyorum cünkü sonuca akimla epilasyon yapiliyor agrisiz epilasyon yapilir diyen kisilerede sakin inanmayin akimi düsük veriyorlardir hoscakalin

delura siz o zaman cok düsük akimla calisiyorsunuz buda dogal olarak aci hissini azaltir kusura bakmayin ama bana inandirici gelmiyor hic aci vermemesi belki daha az aci veriyordur ama hic aci vermemesi imkansiz

ağrısız acısız olup olmadığını anlamak istiyorsanız lütfen gelin deneyin ben acısız olduğunu garanti ediyorum ücretsiz deneme seansımız vardır.

Değerli meslektaşım iğneli epilasyon uygulamasında, uygulama anındaki acı hissinin ortadan kaldırılması ile ilgili belirtiklerinizi sitedeki tüm arkadaşlar gibi bende merak ettim. Gerçekten bu mümkünse iğneli epilasyon açısından bir devrim niteliği taşır ve lazer epilasyona nazaran büyük bir avantaj sağlar. Kullanmış olduğunuz cihazın markasını da belirtmişsiniz bu yüzden reklam olmasın diye yinelemeyeceğim ama bu konuda biraz daha detaylı bilgi verirseniz şüphelerin ortadan kalkmasına katkısı olacaktır. Acaba bu cihaz hangi yöntemle acı hissini ortadan kaldırıyor bizlerle paylaşırmısınız lütfen. Meslek sırrı demeyin sakın farklı bölgelerde faaliyet gösteriyoruz nasılsa:)

bende deluranin kullandigi makinayi arastirdim en yeni teknolojiyle calisan makinaymis bende mutlaka bu makinayla calisan birini bulup öncelikle denemek istiyorum arkadaslar bu makinayla tedavi olan var mi ve aci hissi dayanilacak gibi mi???

Arkadaslar merhaba
Ben de yillardir yuzumdeki tuylerden dertliyim. Ilk once lazer epilasyon yaptirdim ve tuyleri arttirdi. Ardindan Istanbul Besiktas Akatlar'da (Etiler) bir yere igneli epilasyon yaptirdim. Acisiz igneli epilasyon yapiyormus gibi; epilasyon oncesinde uyuşturucu igne yapiyordu ve 1 hafta tum yuzum sis olarak geziyordum. Bununla da birlikte iz kaldi. Ama bu forumda apilus markasini ve yazismalarinizi okuduktan sonra; internetten apilus markasiyla calisan epilasyon merkezi arastirdim. Ve istanbul Nisantasi Itır Sokak'da bir guzellik merkezi buldum. Ortalama 1-1.5 aydır gidiyorum. Kil yapisinda incelmeler basladi. Gercekten cok acimiyor. Kizariklik oluyor fakat iz kalacak sekilde degil. Bu merkezden cok memnunum tavsiye ederim. Igneli epilasyonda da aslinda yapan kisi makineden cok daha onemli. Eger aci esiginiz dusukse kesinlikle apilus'u tavsiye ederim.

Son düzenleme:
En ii ve ACISIZ cihazın:

elektroliz(yavaş akım),
termoliz(hızlı akım),
blend(karma akım)

minecim ben 2003 te flash(acısız) termoliz epilasyon die bişi yaptırmıştım çanakkale'de (Lazer epilasyonla yüz aldırma gibi bi yanlışı yapmadan önce)gerçekten acı yoktu,kızarma yoktu lekede yoktu ama bi faydasınıda görememiştim.Şu anda eski model bi makine ile canımda yanarak yaptırıyorum emla sürüp gittiğimde acı azalıo gerçi artık sürmesemde tüyler ince olduğundan canım pek acımıo:teytey:

Arkadaslar merhaba
Ben de yillardir yuzumdeki tuylerden dertliyim. Ilk once lazer epilasyon yaptirdim ve tuyleri arttirdi. Ardindan Istanbul Besiktas Akatlar'da (Etiler) bir yere igneli epilasyon yaptirdim. Acisiz igneli epilasyon yapiyormus gibi; epilasyon oncesinde uyuşturucu igne yapiyordu ve 1 hafta tum yuzum sis olarak geziyordum. Bununla da birlikte iz kaldi. Ama bu forumda apilus markasini ve yazismalarinizi okuduktan sonra; internetten apilus markasiyla calisan epilasyon merkezi arastirdim. Ve istanbul Nisantasi Itır Sokak'da bir guzellik merkezi buldum. Ortalama 1-1.5 aydır gidiyorum. Kil yapisinda incelmeler basladi. Gercekten cok acimiyor. Kizariklik oluyor fakat iz kalacak sekilde degil. Bu merkezden cok memnunum tavsiye ederim. Igneli epilasyonda da aslinda yapan kisi makineden cok daha onemli. Eger aci esiginiz dusukse kesinlikle apilus'u tavsiye ederim.

merhaba snitch,bende iğneli yaptırmayı düşüünüyorum yüzümee kabuk yapmayan bi makine istiyorum..senin durumun nedir yani memnun musun?ilerleme var mı yüzündekilerde?banada yardımcı olursan çok sevinirim cnm ben özelden atamıyoum yeri bana yollarsan çok mutlu olucamm..sevgiler..guclubacismile

bende deluranin kullandigi makinayi arastirdim en yeni teknolojiyle calisan makinaymis bende mutlaka bu makinayla calisan birini bulup öncelikle denemek istiyorum arkadaslar bu makinayla tedavi olan var mi ve aci hissi dayanilacak gibi mi???

Evet arkadaşlar iğneli epilasyon uzmanlık isteyen bir dal dır. ve biz ne kadar acısız dersek diiyelim bir miktar acı hissi olmakla birlikte bu kişiye göre değişkendir. Fakat fransa dan yeni getirttiğim yarı ışınlı epilasyon aleti sayesinde iğne ile kıl folikülüne inilmeden sadece kıl üzerinden akım verilerek epilasyon yapmaktayım. son derece konforlu yan etkisi olmayan bu sistemi bulunduğunuz şehirlerde taleb ediniz. DID DEPİLASYON olarak bilinen bu yöntem de kaş aldırırken duyduğunuz histen fazlası olmaması garantidir :)

En ii ve ACISIZ cihazın:

elektroliz(yavaş akım),
termoliz(hızlı akım),
blend(karma akım)

Sanirim hepsi ayni bnde igneli epilasyon yaotiriyirum feci halde canim aciyor :KK43:

Merhaba... ᴥ٭ Geçen gün fuarımız vardı.. Bir cihazın tanıtımında akımı hızlı olarak verdiğini bununda megaherz den kaynaklandığı ve acının az hissedildiği dile getirildi... Sonuç-Acı hissediliyor.. Üzerinde türlü tuşlar vesaire....

ᴥ٭ Kimi cihazda Termo yada Flash özellikliği vardır... Hangisi olduğunu hatırlamıyorum bile ama biri yeteri akımı vermediği için can fazla acımıyor idi ancak hiç bir sonuç almakda mümkün değildir Bunun adı depilasyondur...

ᴥ٭ İğneli epilasyon sonrasında kızarıklık yada kabuk oluşmama durumu da mümkün değildir.. Bünyeye bağlı olarak kimi kişilerde iyileşme süreleri farklı olabilir..

ᴥ٭ Cihaz dendiğinde manuel yada dijital olabilir.. Üzerinde sadece ve sadece iki düğmeye ihtiyaç vardır.. Oda akımı aşağı ve yukarıya çıkarabilmek adına...

ᴥ٭ Lokal,emla ve benzeri metotlar gerekli görüldüğü takdirde kullanılıp acı hissetmeden yada acı hissiyatını azamiye indirilerek belirli zaman da ve olanaklı bölgelerde kullanılabilinir ancak kesinlikle bilinmesi gereken şudur ki acısız iğneli epilasyon günümüzde mevcut değildir....

ᴥ٭ Kişilerin acı eşiği önemlidir... Acı eşiği yüksek kişilerde kolay çalışma sağlanabilir ancak bu kişiye özel bir durumdur...

ᴥ٭ İğneli epilasyonda bilinmesi gereken en önemli unsurlardan biride Makinanın özellikli oluşu değil yapan kişinin el tekniği önemlidir... Eski yada yeni cihaz fark etmez, yeterki iş görür durumda olsun...

ᴥ٭ Kıl soğanına inilip yeterli akım ile yakıldığı takdirde kıllar bir defada dahi geneli geriye çıkmazlar.. Bu çalışma yapan kişinin doğru metot ile çalışmasıyla bağlantılıdır..

ᴥ٭ Çok akım kılı bitirir mantığı doğru değildir... Kılın kalınlılığına ve çalışılan bölgeye oranla yeteri kadar kullanılacak akım baz alınması gerekir ki uzman kişiler tarafından bu akım ayak pedalı yada prop düğmesi ile de kontrol edilebilinir Buda uzmanın tecrübesine dayalı püf noktalardır...​

Son düzenleme:
En acısızı flash sistemdir elektrik akımı anında iletilir acısı anlaşılmadan biter. Arkadaşım makyaj antalyada yaptırdı bende düşünüyorum valla :)

Bence makıne önemli benım gıttıgım yerde son cıkan makıne mevcut teknolojı ılerlıyor adamlar bunlar ıcın calısıyor uretıyor 15 sene oncekı hıcbır elektronık cıhaz suankınden dahamı ıyıkı ıgnelı cıhazıda ıyı olsun. herzaman en son cıkan teknolojı daha ıyıdır. alıyorlar eskı bır makıne acıyorlar dukkan varı yerler el ıscılıgı onemlı dıyorlar bence degıl. ben 1 haftada bır agda yaptırıyordum 3 seans yaptırdım henuz 20 gun oldu henuz cıkmadılar bıle ılk seansdan ıncelme oldu. herkes sonuçta kılın köküne batırıyor önemlı olan makınanın nasıl bır akım verdıgı ıgneyı sokan da degıl marıfet bence. Xcell Pure Syncro benım gıttıgım merkezde bu var resmını eklıyorum

Eklentiler

• 01-0605_________1-B.jpg
    01-0605_________1-B.jpg
    13,1 KB · Görüntüleme: 149
Merhaba... ᴥ٭ Geçen gün fuarımız vardı.. Bir cihazın tanıtımında akımı hızlı olarak verdiğini bununda megaherz den kaynaklandığı ve acının az hissedildiği dile getirildi... Sonuç-Acı hissediliyor.. Üzerinde türlü tuşlar vesaire....

ᴥ٭ Kimi cihazda Termo yada Flash özellikliği vardır... Hangisi olduğunu hatırlamıyorum bile ama biri yeteri akımı vermediği için can fazla acımıyor idi ancak hiç bir sonuç almakda mümkün değildir Bunun adı depilasyondur...

ᴥ٭ İğneli epilasyon sonrasında kızarıklık yada kabuk oluşmama durumu da mümkün değildir.. Bünyeye bağlı olarak kimi kişilerde iyileşme süreleri farklı olabilir..

ᴥ٭ Cihaz dendiğinde manuel yada dijital olabilir.. Üzerinde sadece ve sadece iki düğmeye ihtiyaç vardır.. Oda akımı aşağı ve yukarıya çıkarabilmek adına...

ᴥ٭ Lokal,emla ve benzeri metotlar gerekli görüldüğü takdirde kullanılıp acı hissetmeden yada acı hissiyatını azamiye indirilerek belirli zaman da ve olanaklı bölgelerde kullanılabilinir ancak kesinlikle bilinmesi gereken şudur ki acısız iğneli epilasyon günümüzde mevcut değildir....

ᴥ٭ Kişilerin acı eşiği önemlidir... Acı eşiği yüksek kişilerde kolay çalışma sağlanabilir ancak bu kişiye özel bir durumdur...

ᴥ٭ İğneli epilasyonda bilinmesi gereken en önemli unsurlardan biride Makinanın özellikli oluşu değil yapan kişinin el tekniği önemlidir... Eski yada yeni cihaz fark etmez, yeterki iş görür durumda olsun...

ᴥ٭ Kıl soğanına inilip yeterli akım ile yakıldığı takdirde kıllar bir defada dahi geneli geriye çıkmazlar.. Bu çalışma yapan kişinin doğru metot ile çalışmasıyla bağlantılıdır..

ᴥ٭ Çok akım kılı bitirir mantığı doğru değildir... Kılın kalınlılığına ve çalışılan bölgeye oranla yeteri kadar kullanılacak akım baz alınması gerekir ki uzman kişiler tarafından bu akım ayak pedalı yada prop düğmesi ile de kontrol edilebilinir Buda uzmanın tecrübesine dayalı püf noktalardır...​
Aslinda yapan kisi teknige gore kilin cikis yonune paralel olarak folikule girmelidir. Zaten dogru noktadan girerse aci olmaz. Aciyi yapan akim degil kil folikulune girmek yerine birkac milim yanina girilerek akim verilmesidir. Acı olduysa kil cikisina degil yaninda cilde girmistir ve cilt bariyerini delmeye calistigi icin aci olur. Pek cok kiside isin ehli olmayan kisi kil folikulu yerine cilde giris yaptigindan lekeler olusur.

X