Erken Gebelik Belirtileri

zambakl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2009
272
3
Merhaba Arkadaşlar ,

Aranıza yeni katılıyorum.Umarım bu güzel paylaşımlarda ben de birilerine destek olabilirm.

Kendi soruma geçiyim, 13 Temmuzda en son regl oldum.Henüz reglim gecikmedi fakat birtakım belirtiler yaşıyorum onları sizinle paylaşıp görüşlerinizi rica edicem,

* Bir gün boyunca aralıklarla baş dönmeleri,
* ıdrarda renk koyuluğu ve beyaz kepekimsi tortular,
* Sürekli ama sürekli uyuma isteği,
* Göğüslerde yan taraflarda dokunduğunda acıma
* Karnımda bir haftadır şişkinlik
* Gaz
* Sol bacağımda sürekli bir ağrı
* Ara Ara kasık batması çok nadir

Birde şöyle bir durum varki ben roaccutane tedavimi 2 ay önce tamamladım,Gebe olmaktan korkuyorum bu sebeple,

Bu belirtiler sizce işaretmidir?
Adetime 1 hafta var,test yapsam evde yinede çıkar mı?

Şimdiden herkese teşekkürler hihoyyyt

Son düzenleme:
belirtilerin benziyo ama evde test yapsan çıkmaz diye biliyorum bence gene bekle sen bekle günün fln gecerse yaparsın

Merhaba Arkadaşlar ,

Aranıza yeni katılıyorum.Umarım bu güzel paylaşımlarda ben de birilerine destek olabilirm.

Kendi soruma geçiyim, 13 Temmuzda en son regl oldum.Henüz reglim gecikmedi fakat birtakım belirtiler yaşıyorum onları sizinle paylaşıp görüşlerinizi rica edicem,

* Bir gün boyunca aralıklarla baş dönmeleri,
* İdrarda renk koyuluğu ve beyaz kepekimsi tortular,
* Sürekli ama sürekli uyuma isteği,
* Göğüslerde yan taraflarda dokunduğunda acıma
* Karnımda bir haftadır şişkinlik
* Gaz
* Sol bacağımda sürekli bir ağrı
* Ara Ara kasık batması çok nadir

Birde şöyle bir durum varki ben roaccutane tedavimi 2 ay önce tamamladım,Gebe olmaktan korkuyorum bu sebeple,

Bu belirtiler sizce işaretmidir?
Adetime 1 hafta var,test yapsam evde yinede çıkar mı?

Şimdiden herkese teşekkürler hihoyyyt

Selam canım benim de son adet tarihim 13 temmuz guzelim, gunlerimiz aynı kader arkadasım kaydirigubbakcemile5

belirtilerinden birkacı bende de var bacagıma arada bir sancı giriyor, biraz gaz, arada idrarım biraz tortulu gibi bir de sanki migdem kazınıyor gibi bir sey yani karnım agrıyo ama regl gibi degil.. hakkımızda hayırlısı olsun canım:Saruboceq:

yalnız roaccutane meselesine gelelim, kesinlikle prospektusunu oku yada incele internetten cunku ben de senelerce kullanmıstım kullandıktan belirli bir sure hamile kalamıyordun ama kac ay unuttum, cocugun yag bezelerine zarar verebilrmis cunku...

bu arada sanırım test icin daha erken tatlım ben de yapmamakta direniyorum , bebiş gelir insallah :Saruboceq: gelmezse de canı sagolsun.. bir dahaki aya insallahh!!!

opuyorum seni...zemuszemus

Teşekkürler canım,

Roaccutane dan sonra bi ay yasak deniyor reçetede, 3 ay diyen yada 1 yıl diyen doktorlar var,

Eğer hamile isem çok stresli olacağım kesin acaba bişey olurmu diye..

Aslında benim için erken henüz 1 5 aylık evliyim ama yinede isiyor bir yanım,

Olsa üzülmem hatta sevinirim,
Olmasa üzülmem hatta rahatlarım:)

Senin için de hakkında en hayırlısı olsun inşallah Rabbim Yar ve Yardımcın Olurkaydirigubbakcemile5

Teşekkürler canım,

Roaccutane dan sonra bi ay yasak deniyor reçetede, 3 ay diyen yada 1 yıl diyen doktorlar var,

Eğer hamile isem çok stresli olacağım kesin acaba bişey olurmu diye..

Aslında benim için erken henüz 1 5 aylık evliyim ama yinede isiyor bir yanım,

Olsa üzülmem hatta sevinirim,
Olmasa üzülmem hatta rahatlarım:)

Senin için de hakkında en hayırlısı olsun inşallah Rabbim Yar ve Yardımcın Olurkaydirigubbakcemile5

Aminnnn canım aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn :Saruboceq::Saruboceq:

Bence daha yenisiniz ama yine de arayı cok acma, biz evliligimizin 2. senesi dolmadan basladık denemelere nisan ayından bu yana bu 4. denememiz bakalım hayırlısı olsun insallah..
O yuzden kafanda bir tarih belirle ama cok uzatma tatlım belki hemen tutar senin ilk seferde ama hemen tutmadigi cok asikar bu forumda da gordugun uzere zemuszemuszemuszemus

Opuyorum canım hakkımızda hayırlısı olsun insallahh..:Saruboceq:

Merhabalar bende aranıza yeni katıldım bende sisinle aynı kaderi paylaşıyorum benimde reglim 13 temmuz bakalım bu ay nasıl olacak aslında bizim bebek planımız yoktu bir tane kızımız zaten var şükür ama kızıma kardeş bu aralar düşünüyorum birde bu ay olabilme ihtimali var aynı zambakl deki belirtiler bende de var yanlız benim geçen ay adetim 10 gün geçti test yapa yapa mahvoldum 13 ünde oldu en son tabikide bu ay 12-13 ünde olmam gerek diye düşünüyorum.Düzenli gidiyordu.2-5-3 gibi bir anda 13 ünde oldum geçen ay bende şaşırdım bu ay şüphelerim var geçen ay hazırlık gibi bişey olabilirmi bilmiyorum anlamadım bakalım hayırlısı hakkımızda.Neticeleri bildirirseniz bizide aydınlatırsınız arkadaşlar.:)

Evet dün evde test yaptım ve negative çıktı,
Adetime 6 gün var fakat adet olacağımı hissetmeye başladım adet belirtilerini yaşıyorum çünkü :KK43:

zambak cnm adetien 6 gün varken yapmışssın çıkmaz cnm idrarda emin olmak için kanda baktır
idrar testleri hassas değil çünkü

benim kardeşimin eşinin 5 günü geçmişti idrar testine bile çıkmamıştı...meğerse 1 hafta geç döllenme olmuş...adetin geçeli 10 .günde idrarda çıktı...

bence umutsuzluğa kapılmayın hakkınızda ne hayırlı ise o olsun.

merhaba ben uzun süredir dışarıdan takip ediyorum yeni katıldım.
gebelik belirtileri herkeste farklıdır (bu kesin bence.) ve belirtilere gelince; baş dönmesi, göğüslerde hassasiyet,bel ağrısı, kasık ağrısı ama çok şiddetli değil, yaz sıcağında bile gece titreme olması(insanın içinin titremesi derler ya onun gibi) aslında daha önce yazacaktım ama olmadı aklımda erken belirti olarak bunlar kalmış. aklıma gelirse ekleme yaparım iyi akşamlar.

merhaba butun anne adaylarına.
benim aslında adet tarıhıme 2 gün var ama düzensiz bır adetım var önceede olabılıyorum sonrada.
ama benım ıki-üc gündür lekelenmelerim söz konusu pembe bazen koyu kahverengı akıntılarım var adet görecegım sanmıstım ama hala olmadım.bu sabah ellerimde inanılmaz bir titreme basladı mıde bulantısı ve baş ağrılarım(ıkı gündür) var onun harıcınde göğüslerimdede tuhaflık hıssedıyorum ama acıma yok sık ıdrara cıkıyorum süreklı birseyler yıyorum.hatta ıkı gündür jelibon yerken aynı anda cıpste yıyorum :)) sizce bunlar gebelık belırtısı olabılırmı test yapsam dogru sonuc alırmıyım ??

merhaba butun anne adaylarına.
benim aslında adet tarıhıme 2 gün var ama düzensiz bır adetım var önceede olabılıyorum sonrada.
ama benım ıki-üc gündür lekelenmelerim söz konusu pembe bazen koyu kahverengı akıntılarım var adet görecegım sanmıstım ama hala olmadım.bu sabah ellerimde inanılmaz bir titreme basladı mıde bulantısı ve baş ağrılarım(ıkı gündür) var onun harıcınde göğüslerimdede tuhaflık hıssedıyorum ama acıma yok sık ıdrara cıkıyorum süreklı birseyler yıyorum.hatta ıkı gündür jelibon yerken aynı anda cıpste yıyorum :)) sizce bunlar gebelık belırtısı olabılırmı test yapsam dogru sonuc alırmıyım ??

kan testi yaptırırsan sonuç çıkabilir, benim adetime 4 gün vardı ve geç döllenme olmasına rağmen öğrenmiştim.... yani bu belirtilri yaşıyosan beta hcg salgılanmaya başlamış demektir.... tabii bütün bu farklılıklar , psikolojik te olabilir:KK43:

slm arkadaşlar bende yeni katılanlardanım

inşallah hepimizin gönlüne göre verir allah bende de var bazı belirtiler en son 29 temmuzda adet oldum 1 haftadır kasık veya karın ağrısı gibi birşey bacağımda kasılmalar var doktora gittim normal kan testi yapmış beta hcg yoktu sonuçlarda bide iltihap düşündü heralde ki idrar testi yaptı bişeyin yok dedi gönderdi :-( iki gündür göğüslerimde özellikler dokununca çok acıyo sanırım adet belirtileri değil çünkü bu kadar erken belirtim hiç olmamıştı çünkü daha 6 gün var test yapsam çıkar mı acaba çok istiyorum acaba hamilelik belirtisi olabilirmi:KK14:

Son düzenleme:
merhaba ben uzun süredir dışarıdan takip ediyorum yeni katıldım.
gebelik belirtileri herkeste farklıdır (bu kesin bence.) ve belirtilere gelince; baş dönmesi, göğüslerde hassasiyet,bel ağrısı, kasık ağrısı ama çok şiddetli değil, yaz sıcağında bile gece titreme olması(insanın içinin titremesi derler ya onun gibi) aslında daha önce yazacaktım ama olmadı aklımda erken belirti olarak bunlar kalmış. aklıma gelirse ekleme yaparım iyi akşamlar.

verdiğin bilqi için kendi adıma tşk ederm bu belirtilerin çoğu var bende bu sıcaklarda gece yatıyorum elim yüzüm buz gibi oluyo bel ve kasık ağrısı var hafif ama dediğin gibi şiddetli ağrıtmıyo göğüslerdede ağrı yok damarlar belirginleşti bu belirtilere göre hamile olabilirmiyim yanii

X