6 aylık bebişlere haftada kaç adet muz verilmeli

beg

ARIM BALIM PETEĞİM
Kayıtlı Üye
27 Mart 2009
783
2
49
Arkadaşlar 10 şubat doğumlu benim fındık kurdum.Muz çok seviyor ve 1 günde büyük bir muz bitiriyor Muzun içinde fazla potasyum var biliyorum ayrıca kabız yapabileceğini.Fakat ben kayısı falanda verdiğim için kabız olmuyor.Acaba bunu dışında çok muz yemesinin başka bir zarar olabilirmi ne dersiniz?..
Sizler haftada kaç tane muz veriyorsunuz fikir lütfen.......Haydi kızlar bekliyorum..kaydirigubbakcemile3

benim kızım 2 gün sonra 5.5 aylık olucak ama ben hiç muz vermedim mama çorba yoğurt veriyorum ama muz vermedim verirsemde çok az veririm kabız ve alerji yaptığını duymuştum çünkü..

ben yarım veriyorum kabızlık bir durum olmadı çok şükür verdiğin sebze meyvede aşırıya kaçma bence canım bebişin sevebilir fakat ölçülü ver bence

normalde muzu doktorlar önermiyorlar ama bende yediği zaman veriyorum..
eğer o hafta yemesi düzgünse 3 muzu buluyor 1 haftada

aaa ben sakıncalı olduğunu hiç bilmiyordum benim oğluşda bayılıyor muza..

kızlar ben hiç vermedim henüz.zaten kabızlığı söz konusu :KK43: bide muz verirsem dahada kötü olabilir.bence dr sor ne kadar vermen konusunda.ölçüyü kaçırdınmı zararın olabilir.1 muzda 8 küp şeker var buda bebeğin için fazla olabilir.kızlar bide benim oğlan çok katı yani katı püre yiyemiyor.biraz sulandırıyorum açıkçası.mesela hazır kavonoz sebzelerin içine azcık ılık su koyuyorum

delikafaduldenKızlar hepinizin dediği doğrıu aslında ama fındığımın şap şap yemesine dayanamadım işte.Ama pembe panter arkadaşımın uyarısını dikkate almam gerekiyor sanırım.Ben 8 küp şeker olduğunu bilmiyordum vay beee ....valla her gün neler öğreniyoruz oldukça fazlacana şeker varmış hayret ettim doğrusu.
Birde ben cicibebe bisküvisi bile vermiyordum şekerli diye .Ama bundan sonra daha dikkatli olcam muz konusunda.Benimki fazla pütürlü yiyemediği için henüz ben önce muzu cam rendeden geçirip ya haşlanmış sebze suyuyla yada devam sütüyle kıvamını biraz yumuşatarak veriyorum.Birde benimki haşlanmış sebze suyu içmesini çok seviyor çok ilginç ama...delikafadulden

ben yarım muzun içine 1 tane kayısıyı da ezerek karıştırıp veriyorum, dengelesin diye, bir bitin muzu daha hiç vermedim, o da hafta da belki 2 -3 gün anca, o kadar< çok meyve var ki, sıra gelmiyor, armut elma şeftali erik derken hafta bitiveriyor zaten

doktor bize sakıncalı olduğunu söylemedi hiç. ben bir gün arayla yarım muz veriyorum, kabızlık ihtimaline karşı.

X