Doğum Fotoğrafçısı

Merhaba Herkese,
Gereksiz seylere para harcamayi hic sevmem, onun icin dugunumde fotograflari gorumcem ceker diye dusunmustum. Kiz elinden geleni yapti ancak sonuclar cok da tatmin edici degil. Mesela gelen bircok konugun hic fotografi yok, toplu fotograf yok, bol bol yegenimizin yemek yerken fotolarini cekmis ama dugunle alakali fotografi yok gibi. Neyseki dugun benim icin cok da onemli degil. Zaten kucuk bir torendi ve ardindan yemek yendi.
Ancak dogum icin profesyonel bir fotografci ile anlasip isi sansa birakmamaya karar verdim. Bebegimin dogumunun ve bu arada esimin ve benim guzel fotograflarimizin olmasi benim icin cok onemli. Hele de basarili dogum fotograflarini gorunce cok ama cok ozeniyorum. Bunun icin iyi bir fotografci ariyorum. Diyeceksiniz ki bundan kolay ne var? Internette olan yuzlercesinden birini sec. Maalesef o kadar kolay degil, cunku Belcika'da yasiyorum. Burda ne yazikki doguma hastaneye gelen profesyonel bebek fotografcisi ben tanimiyorum. Eger varsa sizin bildiginiz birileri bana bildirebilir misiniz? Tek sartim fotografcinin bayan olmasi. Turk olmasini tercih ederim(dil ve kulturel hassasiyetlerimizi bilmesi acisindan) ama yabanci olmasi da problem degil benim icin. Profesyonel
fotografci da olmasi sart degil. "ben bu isi guzel yaparim" diyen birisi olmasi yeter.
sevgilerimle

Bende ankarada arıyorum arkadaslar bir tek elcin polattan fiyat aldım 500-650 arası .bildiginiz varsa cok sevinirim.

Kızlar merhabalar ben Egenin annesi 2010 Mayısta canım oğlum aramıza geldi :)... Gülden Çapkan fotograflarımı çekmişti ve çok memnun kaldım .Daha sonra diş buğdayımızda ve 1.yaş günümüzde de fotograflarımızı çekti.Sanırım artık tüm özel günlerimizde kendisiyle anlaşacağım

Fiyatları ise; dogum öncesi dogum anı ve dogum sonrası 350/400adet fotograf...40 adet fotograf baskısı..1 adet büyük boy özel bebek albumu 1 adet büyük boy çerçeverli fotograf...400tl idi sanırım k

Hepinize hayırlı doğumlar :) Sormak stediğiniz bir konu olursa herzaman yardım edebiliirm :)

Doğum heyecanını,dünyaya gelişi,ilk nefes anneyle ilk tanışma ,ilk emzirme gbi hayatın ilklerini fotoğraf karelerinde ölümsüzleştirmek ve
Geçmişten,Geleceğe hediye olarak "Fotoğraf" bırakmak istiyorsanız tüm detaylar için
xxxx' dan bana ulaşabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
bu konuyu ben çok iyi biliyorum. ben çok kez çektim. her soruya cevap verebilirim.. doğum fotoğrafı çeken tecrubeli biri çok farklı fotoğraflar çeker. doğumhaneye sıradan biri giremez. daha önce deneyimi olan girebilir. doktorlar fotoğraf için girmek isteyene izin veriyorlar. bu konudaki fiyatlar 400 ile 750 arasında değişiyor. genellikle sadece fotoğraf çekimi isteniyor. video bir yakını tarafından yapılıyor. hacer yılmaz

Kızlar bence doğum fotoğrafcısı hiç de lüzumsuz değil hatta verdiğin paraya da değer hatta ben çok pahalıda bulmuyorum araştırın derim çok güzel bir anı olur işini bilen birinin yaptığı işle bilmeyenin yaptığı iş hiç bir olur mu ?

merhabalar doğum fotografcisi olmak bir ayrıclık diye düşünüyorum o ana şahit olmayı kim istemezz ki ... bende mislinanın çektiği fotograciyle konuşmuştum . ok candan bir kıza benziyor bence fotograf çekmektirmek isteyen herkes konuşmalı .

Bende ankarada arıyorum arkadaslar bir tek elcin polattan fiyat aldım 500-650 arası .bildiginiz varsa cok sevinirim.

Merhabalar Ankarada Doğum fotoğrafı çeken aslı aydoğan var.
Kendisi dediğiniz fiyat aralığında çalışıyor.
Daha önceki çekimlerine burdan ulaşabilirsiniz.

Merhabalar!

Annelerin dikkat etmesi gereken bi konu : Kesinlikle flaş kullanmasına izin vermeyin!
Maalesef her prof. fotografcı buna dikkat etmiyor, bi cok kez flas kullanıldıgına şahit oldum, prof. makinelerin flaş ışığının oldukça kuvvetli oluşu ve bebeğin göz yapısının henüz cok hassas oldugu icin lütfen buna dikkat edin ve özellikle "flaş" kullanmaması için fotografcınızı uyarın... :KK42:

bazı arkadaşlar kendimiz çekeriz fotoğrafları doğumda demişler ama, dayımın doğum fotoğrfçısı olmasına dayanarak bir uyarıda bulunmak istedim.

bebekler ilk doğduğu anda çok hassas olurlar. kamera ışığı yada flaş yanlışlıkla patlarsa bebeğin gözlerinde kalıcı hasar bırakabilir. buna dikkat edilmesi gerekir. bence bu işi profosyonellere bırakmak gerekir.

Ben de Ankara'da doğum fotoğrafçılığı yapıyorum çok uzun süredir. Yaşadıklarımı bir blogta paylaşıyorum, annelere de söz hakkı veriyorum blogumda. Bloga göz atmak isterseniz:...............

Ben kızımın doğumda Gaye Yön ile anlaştım. çok memnun kaldık, hem resimler çok kaliteli hem de çok duygusal çekmiş. hala bakıp duygulanıyorum.

Şimdi kız kardeşim doğum yapacak Ocak ayında, yine Gaye Yön'ü arıcaz. Bi de o zaman yenidoğan fotoğrafı önermişti bize, doğum fotoğrafı olsun sadece demiştik sonra çok pişman oldum. Keşke yenidoğanda çektirseymişiz. Yenidoğan fotoğrafları çoooook güzel:)

Kardeşim doğum fotoğrafını çektirecek bende doğum hediyesi olarak hem şeker yaptıracağım hemde yenidoğan fotoğrafını çektirteceğim.

Bende ilk doğum fotoğrafçısı konusunu ilk burda gördüm ve gereksiz biz çekeriz dedim. fakat fotoğrafları gördükten sonra bu işin bizi aştığını gerçek bir ustalık gerektirdiğini çok iyi anladım ve araştırmalara başladım. Fiyat vermeyen büütün fotoğrafçıları bile tek tek aradım. önce sadece cd alıyım ben albüm yaptırırım dedim fakat Gamze Canseven hanımın özenerek hazırladığı albümleri görince onu da yaptırmaya karar verdim. Araştırmalarım sonucu gerçekten mucize gibi fotolar çeken mucize atölyesi sahibesi Gamze hanıma fotoğrafları çektirmeye karar verdim. 200 den fazla resim içeren basklı cd+ 30*30 albüm+7 renkli 7 siyah beyaz fotoğraf+ internette size özel şifreli 10 resmin yayınlanması+ süpriz hediye sepeti+ gamze hanımın güler yüzü=550 tl sizce nasıl? fikirlerinizi bekliyorum:)

Bende ilk doğum fotoğrafçısı konusunu ilk burda gördüm ve gereksiz biz çekeriz dedim. fakat fotoğrafları gördükten sonra bu işin bizi aştığını gerçek bir ustalık gerektirdiğini çok iyi anladım ve araştırmalara başladım. Fiyat vermeyen büütün fotoğrafçıları bile tek tek aradım. önce sadece cd alıyım ben albüm yaptırırım dedim fakat Gamze Canseven hanımın özenerek hazırladığı albümleri görince onu da yaptırmaya karar verdim. Araştırmalarım sonucu gerçekten mucize gibi fotolar çeken mucize atölyesi sahibesi Gamze hanıma fotoğrafları çektirmeye karar verdim. 200 den fazla resim içeren basklı cd+ 30*30 albüm+7 renkli 7 siyah beyaz fotoğraf+ internette size özel şifreli 10 resmin yayınlanması+ süpriz hediye sepeti+ gamze hanımın güler yüzü=550 tl sizce nasıl? fikirlerinizi bekliyorum:)

bende doğum fotoğrafçısı düşünüyorum..şu anda araştırmalarım devam ediyor :) bu fiyat bence gayet uygun genelde 600 -1300 arasında değişiyor fiyatlar.bende çok açılmak istiyorum ama 650 gibi bir rakam düşünüyorum.ama hangisi daha iyi nasıl olur bilmiyorum.bu konuda bir kaç araştırmam oldu ama hala karar veremedim.syşe yılmaz ve esra altan var şimdilik kafama yatan ama gamze hanımın sitesini de bir inceleyeceğim.bu konuda gelişmelerden birbirimizi haberdar edersek daha güzel sonuçlar elde edebiliriz..

Ben de Trabzon'da bu işi yapıyorum. Uzun zamandır arkadaşlarıma çekerken meslek haline geldi. Çok keyifli amabir o kadar da meşakkatli bir iş,yeri geldiğinde 24 saat çalışmayı gerektiriyor. Fiyatlar da büyük şehir fiyatları kadar uç değil. Albümlerimiz ise onlarınkilerle aynı. İlgilenen arkadaşlar sitemi ziyaret edebilir veya *** grubumdan bana ulaşabilir.
Herkese güzel hikayeli doğumlar dilerim..

Düşünceniz çok güzel ve okurken biraz duygulandım. Çünkü benim sadece bir tane bebeklik resmim var ve o da artık yırtık pırtık. Bir şey olacak diye çok üzülüyorum. Profesyonel bi stüdyoya verip programlarla renklerini düzelttirip yeni basılmışını almam gerek. Hazine gibi bir şey benim için.

Şimdi ise her özel anın resmini çekmeye çalışıyorum. Hemen makineyi karşımdakine verip çekmesini rica ediyorum. Bu konuda profesyonelleşmek için makinemi de aldım ve fırsatını bulduğum an kurslarına da gitmeyi planlıyorum.

Sizin düşünceniz o kadar güzel ki. Doğum,büyüme aşaması,özel günler... Bunlar bir daha tekrarlanmayacak anılar. Her anının değeri farklı. Keşke benim annem de benim resimlerimi çektirseydi ben küçükken (maddi sorunlarımız yoktu. o sevmezmiş fotoğraf çektirmeyi) Çok güzel düşünmüşsünüz :) Tebrik ederim !

bende doğum fotoğrafçısı düşünüyorum..şu anda araştırmalarım devam ediyor :) bu fiyat bence gayet uygun genelde 600 -1300 arasında değişiyor fiyatlar.bende çok açılmak istiyorum ama 650 gibi bir rakam düşünüyorum.ama hangisi daha iyi nasıl olur bilmiyorum.bu konuda bir kaç araştırmam oldu ama hala karar veremedim.syşe yılmaz ve esra altan var şimdilik kafama yatan ama gamze hanımın sitesini de bir inceleyeceğim.bu konuda gelişmelerden birbirimizi haberdar edersek daha güzel sonuçlar elde edebiliriz..

ben bursada oturuyorum bursada var mı böyle doğum fotoğrafçısı bilen varsa söyleyebilirmi acaba

X