Doğum Fotoğrafçısı

green olive

Guru
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
891
7
39
Kızlar fotoğraf video vs.. benim için en önemli konulardan. Bu yüzden düğünümde de çalıştığım ajansla anlaştım. Doğumun gerçekleşeceği gün 1 fotoğrafçı ve 1 kameraman tüm gün boyunca benimle birlikte olacaklar.
Sizler o gün için ne düşündünüz? O günü ölümsüzleştirmek adına neler yapmayı düşünüyorsunuz?? Bu konuda fikir alışverişinde bulunursak o gün için daha renkli şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum.

:1hug:

ıNTERNETTE BULDUĞUM ÖRNEKLERı EKLıYORUM :)

sa_five.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar fotoğraf video vs.. benim için en önemli konulardan. Bu yüzden düğünümde de çalıştığım ajansla anlaştım. Doğumun gerçekleşeceği gün 1 fotoğrafçı ve 1 kameraman tüm gün boyunca benimle birlikte olacaklar.
Sizler o gün için ne düşündünüz? O günü ölümsüzleştirmek adına neler yapmayı düşünüyorsunuz?? Bu konuda fikir alışverişinde bulunursak o gün için daha renkli şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum.

:1hug:

hiç düşünmedım valla ben ...annem bayılır foto cekmeye ona cektırırım :roflol: görümcemınde profösyönel makınası var .video da var evde .daha ne olsunzemuszemus nebiliyim özellikle ajansa falan gerek yok bnce ..tabi bu bnm fikrim sositososito

Ben eşimin ailemin bebeği ilk gördüklerindeki bakışlarını heyecanlarını sevinçlerini kaydetmek istiyorum. Onlar çok özel anlar. Benim bebeğimle ilk buluşmamız ve bunun ardından eşimle bakışlarımız... Yani poz vermeden en güzel anların kaydedilmesini istiyorum.
Ve yakınlarımın bu hallerini çekebilecek yakınım olmayan birine ihtiyacım var :)

Nişanımda başıma geldi benim bu olay. Herkes eğlenmekten fotoğraf makinası çoluk cocuğun eline kalmış oda önüne gelen herkesi çekmiş. 2000 adet fotoğrafın içinden sadece 5 tanesi eşimle bana ait çıktı. ondada ağzım gözüm bi yanda çıkmıştı. O gün bana ders oldu. Düğünümde ajansla çalıştım. Hiç fotoğraf çekme çekilme derdim olmadı.

ben fotoğraf olayından hoşlanmıyorum çekmeyide çekinmeyide sevmem.hele kamera beni deli ediyo.düğünümde bile demiştim kamareman ayağın altına girmesin fotoğrafçıda olduk olmadık bakarmısınız muhabbeti yapmasın döverim diye.bu yüzden hastahanemizlede görüştük kalacağımız odaya küçük heryeri gören bir kaç küçük kamera yerleştiricez onuda yakın arkadaşlarımdan biri kamera sistemleri kuruyo biz doğumdayken o halledecek. ordan direk pc ye aktarım yapıcaz. eve gelincede gereksiz başkalarının görmemesi gereken yerleri keser cd haline getiririz.

bence fotoğrafçı tutmak gereksizzz..evde digitl var hem foto hem video illaki biri çeker hem fotoğrafçı gelse senn şaşkınlğını ilk anını çekemeski sana poz verdrcek o şeklde çekecek..herkesn kendi fikri ama genede güsel paylaşm

green olive böyle bir çekimin ortalama maliyeti ne oluyor?

İstediklerine göre , bulunduğun şehre göre fiyat değişiyor. Artık biçok fotoğrafçı bu işi yapıyor. İşini güzel yaptığına inandığın bir fotoğrafçıyla görüşebilirsin. Ben 750 Tl ye anlaştım.

ben fotoğraf olayından hoşlanmıyorum çekmeyide çekinmeyide sevmem.hele kamera beni deli ediyo.düğünümde bile demiştim kamareman ayağın altına girmesin fotoğrafçıda olduk olmadık bakarmısınız muhabbeti yapmasın döverim diye.bu yüzden hastahanemizlede görüştük kalacağımız odaya küçük heryeri gören bir kaç küçük kamera yerleştiricez onuda yakın arkadaşlarımdan biri kamera sistemleri kuruyo biz doğumdayken o halledecek. ordan direk pc ye aktarım yapıcaz. eve gelincede gereksiz başkalarının görmemesi gereken yerleri keser cd haline getiririz.

Canım bu çok güzel bir fikir. Hem bu sayede tek kamera değil birden fazla kamera ile görüntü alacaksınız. Aynı olayın farklı açılardan görüntülerini birleştirilmiş bir şekilde düşünemiyorum. Harika bişey olacak....

Ben ilk dogumda fotografci istiyordum ama o zaman Izmirde ögle bir hizmet bulmadim. Simdi artik Hastanenin anlasmali olan bir Ajans var. Video ve Fotograf cekim yapiyorlar. Ama bütün gün seninle degiler. Sadece istersen doguma giriyorlar, sonrasi bebek ile bulusma ve Aile ile ilk görüsme sonra gidiyorlar.

Senin anlasma yaptigin Ajans doguma girebiliyor mu yoksa dogum sonra mi cekim yapicaklar? Cünkü her hastanede izin vermiyor böyle seylere. Kiminle anlastigini bana özel mesaj olarak gönderebilirmisin?

çok pahalı bence böyle bişşey biraz lükse kaçıyor benim doğum kameramanlarım hazır(kuzenlerim)meraklılar zaten gayet güzel resimler çıkar ortaya...ben arkdaşımın her anını çekmıştım profesyonel olmasamda herkes yapar bu işi...Ama yinede güzel fikir

benceede çok pahalı canım yaaa şahsen ben okadar parayı veremem benim evde profesyonel fotoğraf makinem var kamerada varr çekecek kişide çok varr..
ama güzel ....

bizim de düğün fotoğraflarımızı güzel sanatlar mezunu bir fotoğrafçı çekmişti. 8 yıl evvel diğer fotoğrafçılar albüm yapıyorken, biz 7 tane fotoğrafa aynı parayı vermiştik. ama değmişti.. lakin, şimdi durum biraz farklı.. malum bebişlerin masrafları.. ama eminim çok güzel olacaktır. senin adına sevindim. biz de buradan bakarız inşallah o güzel fotoğraflara.. yerimseniben

ben de profosyenel bir doğum fotoğrafçısı ile anlaştım. bence çok çok onemli.düğün resimlerini çektirdik,gelin damat fotoğrafı olmayan var mı aranızda? bu daha mı az önemli yani? bir daha asla tekrarı yaşanmayacak bir olay.. o gün kargaşadan resim çekmesi için görevlendirilen kimse bu işi beceremiyor bence. bi kere fotoğrafçı gözü,sanat farklı bişey. asla kıyaslamamak lazım. ayrıca eşleri doğumhaneye almayan hastaneler bile fotoğrafçıyı alıyor. ve bu insanlar oyle poz ver de çekiyim türünden değil. fotoğraflar çok ama çok doğal oluyor. evet katılıyorum pahalı ama böyle bir imkan varken kullanmayı kesinlikle istedim açıkcası. evdeki koşu bandını sattık,(zaten yer kaplamaktan başka bi işe yaramıyo,bebişin odası için de gitmesi gerekiyordu) o parayı aynen aktardım bu işe, üzerine de biraz eklemek gerekecek tabii..

kızlar merhaba..
Benım kardeŞımde bu ıŞı yapıyor ve cÜzı fıyatlara banada 750 cok geldı kardeŞım 300-400 ytl arası Çekım yapıyor
ısteyenlere duyrulur
.....

slm kızlar bende çok istiyorum dogum fotografçısını eşim gereksiz falan diyoda istiyorum valla eşimin kuzeninin dogumuna girmişti fotocu süper fotolar kimse öle çekemez şengül pallı çekmişti sitesine baktım 750 falan diyoda ben 250-300lük en fazla bütce ayırabilirim he buarada benim ne dijital foto. mak. nede kameram var olsada bizimkilerde o yetenek yok dügünden tecrübeliyim buarada ist. arkadaşlar hiroshima kimle anlaştın nekadara bide seren kardeşinin sitesi falan varmı inceleyelim

canım ben şengül pallı ile anlaştım. arkadaşlarım da ona çektirmişti. (ankara şubesine) resimler muhteşem. ama çok da araştırdım, istanbulda genelde aynı fiyatlar. bi de anlaştığın kişiye mutlaka sor doğuma girebiliyor mu diye.

bencede ajansa hiç gerek yok. Benim doğumumda hastaneye gitmeden evde hazırlıklarımızı eşim çekti sonra ben onu çektim oğlumu çektik kardeş gelcek heyecanlımısın diye. hastanedeki hallerimizi eve gelişimizi ilk anını hepsini kendimiz çektik hem foto hem video. bence çokta hoş oldu. Hem 750 tl uçuk. Ben geçen sene 600 tl sırf doğuma para verdim. İki kere doğururum ben o parayla :roflol:

tabiiki benim düşüncem şakkıdı Amma paylaşım güzel sositososito

Benim 750 tl nin içinde video çekimleride var. Sadece fotoğraf değil. Klip yapılacak sonra.
Şengül pallı bu işin ehli gerçekten. Ama benim ajansta ondan geri kalır yanı yok.
Düğün iiçin bu kadar para verildiyse çocuğum için haylı hayli veririm. Ben öyle çok zengin biride değilim. Bebeğimin oda takımını bile 650 tl ye aldım. Ama fotoğraflar için bırak 750 yi 1000 tl bile veririm.
Herşeyin üstünde bir olay doğum çünkü...

benim bunları okuyunca aklıma bişey geldi kızlar.akşam kocamı yanıma alcam oglumuz ıcın evdekı kameranın onune gecıp bır konusma hazırlıcaz.sonra kıyafetlerıni utulerken kısa bı cekim yaparız hatta hastane çantasını falan cekcem.bunları oglusuma yıllar sonra izletmek istiyorum.ilk dogum gununu falan herkez cekiyo ama bunları hep atlıyoruz.kamerası olmayanlar cep tel.bıle cekebılır bence.şu an saçma gelen bircok sey uzerınden zaman gecınce anlam kazanıyo.

X