Boşandıktan sonra...

Mathilda_

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
79
0
mrb,
Boşanan arkadaşlar,ayrıldıktan sonra nerde kalıyorsunuz?
Kendi ailenizle,annenizle anlasamıyorsanız nerde kalınabilir acaba?Sonuçta cocuk yok...
Lütfen bu durumda olanlar bu sorun nasıl çözülebilir acaba?

Son düzenleme:
ıçerik nedeniyle konunuz”ıilişkiler- duygular“ bölümüne taşınmıştır. Bilginize

Annemlerin karşı dairesinde kalıyorum..
Bekarken kaldığım yerde yani..:emir_bebek:
Ama günümün çoğunluğu kendi evimde geçiyor,evli olduğum zaman yaşadığım yer yani..
Ayyy benim durumum biraz karmaşık..:ecrin_bebek:

aile yapısı, sosyal çevre ve maddi imkanlar çerçevesinde kişiden kişiye değişecek bir durumdur bu....kimisi anne baba evine döner...kimisi evinde yaşamaya devam eder...kimisi başka bir eve taşınır...

ben evimde yani evliyken yaşadığım evimde yaşamaya devam etmiştim.

aile yapısı, sosyal çevre ve maddi imkanlar çerçevesinde kişiden kişiye değişecek bir durumdur bu....kimisi anne baba evine döner...kimisi evinde yaşamaya devam eder...kimisi başka bir eve taşınır...

ben evimde yani evliyken yaşadığım evimde yaşamaya devam etmiştim.

Peki eşya konusunu ne yaptın ve de kira?
Yani nasıl yaptın?Ne kadar süre yasadın ve cok zor oldu mu?
Biliyorum cok soru soruyorum ama biraz daha acık yazabilirmisin?Aile genelde bu durumda sorun cıkarıyor...
Sanırım yeniden evlenmişsin...Mutluluklar

Siz boşanmaya mı karar verdiniz arkadaşım...
yoksa boşandınız mı??

Son düzenleme:
boşanacak olsam kendim için ayrı bi evim olsun isterim ailemle kalmak ağır gelir çünkü.. o yüzden ekonomik özgürlük kazanılmalı işte

Annemlerin karşı dairesinde kalıyorum..
Bekarken kaldığım yerde yani..:emir_bebek:
Ama günümün çoğunluğu kendi evimde geçiyor,evli olduğum zaman yaşadığım yer yani..
Ayyy benim durumum biraz karmaşık..:ecrin_bebek:

Anladım canım..Sen bu konuda fazla sorun yaşamamışsın anladığım kadarıyla...
İşi olmayıp ailesiyle anlaşamayanlar boşanırken iki kat sorun yasıyorlar sanırım...

boşanacak olsam kendim için ayrı bi evim olsun isterim ailemle kalmak ağır gelir çünkü.. o yüzden ekonomik özgürlük kazanılmalı işte

Evet cok haklısın canım ama cocuk olmayınca özellikle aile de yanlız yaşamaya izin vermiyor :KK43:

canım bence ailenle yaşaman en iyisi çünkü ekonomik özgürlüğün olsa bile hayat o kadar zorki bence ailenle yaşamak, hayattla tek başına mücadele etmekten daha kolaydır.

ben ılk esımden ayrıldıgımda bıs ure annemlerle kaldım ama cok kavgalr ettık cok bırbırımıze gırdık hıc destek olmadılar bana en sonunda gerı donmemek uzere yanlarından ayrılıp kendıme ev acmıstım suan cok sevdıgım 2.esımle beraberım ama halen annemlele gorusmuyoruz bana yasattıklarından dolayı

ben ılk esımden ayrıldıgımda bıs ure annemlerle kaldım ama cok kavgalr ettık cok bırbırımıze gırdık hıc destek olmadılar bana en sonunda gerı donmemek uzere yanlarından ayrılıp kendıme ev acmıstım suan cok sevdıgım 2.esımle beraberım ama halen annemlele gorusmuyoruz bana yasattıklarından dolayı

Seni o kadar iyi anlıyorum ki..
Cok sükür 2. eşinle anlasabiliyorsun..İnsallah mutluluğun hiç bozulmaz..

Anladım canım..Sen bu konuda fazla sorun yaşamamışsın anladığım kadarıyla...
İşi olmayıp ailesiyle anlaşamayanlar boşanırken iki kat sorun yasıyorlar sanırım...

İşin olsa da olmasa da aile ile yeniden yaşamak zor bence..
Bütün düzenin değişiyor,alışkanlıkları kenara koymak öyle zor ki..
Boşanmak zaten başlı başına zor bir süreç,bir de ailedekilerin sohbetleri hiç çekilmez oluyor o zamanlarda..
Ben şanslıyım çok şükür..Herkesi kendi dışımda tutmayı başardım,tabii bu dönemde ailemin özellikle babamın desteğini asla inkar edemem..
Sizin için hayırlı olur inşallah..
Allahım yardımcınız olsun inşallah

İşin olsa da olmasa da aile ile yeniden yaşamak zor bence..
Bütün düzenin değişiyor,alışkanlıkları kenara koymak öyle zor ki..
Boşanmak zaten başlı başına zor bir süreç,bir de ailedekilerin sohbetleri hiç çekilmez oluyor o zamanlarda..
Ben şanslıyım çok şükür..Herkesi kendi dışımda tutmayı başardım,tabii bu dönemde ailemin özellikle babamın desteğini asla inkar edemem..
Sizin için hayırlı olur inşallah..
Allahım yardımcınız olsun inşallah

Çok tesekkür ederim...Allah razı olsun..

bende boşanmak üzereyim ne yapacagımı iyice şaşırdım,benim iki tanede çocugum var ama artık bu evlilige katlanamıyorum kafam karma karışık:KK43:(

ben boşandıktan sonra ailemle birlikte yaşamaya başladım. ve bana karşı ne ailemden ne akrabalarımdan ne de komşularımdan bir söz bir hareket olmadı. hiç evlenmeden önceki durumumla şimdiki durumum arasındaki tek fark çocuğum. artık eskisi gibi iş çıkışı rahat olamıyorum yada hafta sonu dışarıya rahat çıkamıyorum. onunda ailemle yada boşanmış olmamla bir ilgisi yok. çocuğum henüz küçük olduğu için onu dışarıya çıkaramıyorum ben evde kalıyorum. aile yapınızı bilemiyorum ama aynı evde kalma imkanınız yoksa dahi en azından aynı apartmanda oturmanız iyi olur gibi geliyor.

ben bosandığımda tayin istemek durumunda kaldım.. annemler kendileriyle istanbulda oturmamı cok istemişlerdi. ama yapamıyacağımı düşünerekten kendi memleketimize tayin istedim. annemlerin evinde hiçbir eşya masrafına girişmeden 2 yıl boyunca oturdum.. aslında tamamen baska sehirde oturmayı cok istemiştim ama anneciğim masrafımın cok olacağını bir de maddi sıkıntı cekmenin zor olacağını hatırlatınca gayet iyi bir secim yaptım

bende boşanmak üzereyim mahkememiz war we ben şuan annemin ewindeyim asla ayrı ew tutmam çünkü annem yanlız babm öldü tek ewladıyım we anneme çok düşkünüm oda aynı şekilde kıyamaz bana meseleğim yok olsada bırakmam anacığımı allah herkese sabır wersin boşanmak çok zor bi durum çok zor günler geçirorum allah yüzümze güler inşallah

kızlar konuyu hortlatıyorum ama maddi durumumu toparladıktan sonra ayrı eve çıkmak istiyorum ama ailem buna çok karşı..

dul olma kavramı varya lanet olası kavram.. dul kadınsın yalnız yaşanmaz.. eksik eteksin sen gibi saçma sapan sözler.. etraf tarafından rahatsız edilirsin falan gibi imalar.

para biriktirmeye başladım. evimi tutabilmek iki oğlumla bir yuva kurabilmek için. mobilya beyaz eşya depozito vb gibi ihtiyaçları karşılama k için 1 yıl veriyorum kendime birikim yapmak için ama sonrasında nasıl karşılarına geçip ayrı yaşama isteğimi söyleyeceğim bilmiyorum

babamla değil ama annemle sıkıntımız var çamaşır asmamdan bulaşık yıkama tarzıma kadar karışıyor evet herkesin bir yoğurt yiyişi vardır. ama anneme bunu anlatmak gerçekten zor. küçük bir evde yaşıyoruz sığamıyoruz taşınmıyorlarda bir odam bile yok çocuklarında birinin odası var o da zaten o kadar küçükki yatak ile dolap anca sığıyor.

bu iş bu kadar imkansız mı kızlar bana bir akıl verin lütfen?

X