sezeryanla doğum yapanlar ne zaman hamile kalmayı düşünüyorsunuz yada kalanlar

hanifta

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2008
120
0
sezeryanla doğum yapanlar ne zaman hamile kalmayı düşünüyorsunuz yada kalanlar ne zaman kaldılar.merak etttim doktorlar iki ameliyat arasının 2 yıl olmasını söylüyorlar ama etrafımda 7 aylıkken hamile kalanlar var böle örnek olanlar varmı tehlikesi ne

bana da dr um 1 yil kesinlikle hamile kalmamami söyledi .zaten ben de 3-4 sene sonra dusunuyorum.
erken hamile kalininca deri gerilmesinden korkuyorlar.
sahsen ben cesaret edemem(büyük konusmayayim)hem daha bebegim kucuk hele bi okula baslasin.

Sezeryandan sonra en erken 2,5 ay sonra hamile kalıp bebeğini dünyaya getiren birini tanıyorum...Ayrıca 4 yada 6 ay sonra hamile kalıp bebeğini dünyaya getirenlerde var...Riski yeni gebelikte dikiş yerlerinin açılması...Bünyeye göre değişiyor galiba...Benim doktorum en erken 6 ay demişti...

Benim doktorumda en erken 1 sene sonra hamile kalmalısın dedi. Bende zaten 2 sene sonra falan düşünüyorum. Ama yengem sütünün koruduğunu zannederken doğumdan 2 ay sonra hamile kaldı. Doğumda yada sezaryen dikişinde bi sorun olmadı a.s.

diğer örnekler de yazsın lütfen bide şunu merak ediyorum sizce peşpeşe çocuk doğurmakmı insanı yaşlandırrı yoksa yaş geçtikçe ara ara doğurmakmı.annelerimize bakıyorumda karar veremiyorum.tam rahatladım bebeğim büyüdü dinlenme zamanı geldi dediğim zaman bi çocukmu zor olur yoksa zaten uğraşıyorum alıştım denilen zamanlardamı arasını çok uzatmamayı düşünüyorum bu açıdan ama yaşayanlar görenler varsa tabii çok yardımcı olur

eskiden riskli idi şimdi en fazla 1 yıl diye duymuştummm
ama ben 7 yıl sonra ikinci bebeğimi doğurdum

ben ctsi sezeryan sonrasi kontrole gittim, drum eskiden en az iki yil diyorduk, ama simdi istedigin zaman hamile kalabilirsin dedi, ama ben dusunmuyorum, bence iki cocuk arasi yas farki 3ten az 6dan cok olmamali

benımde kafamı sürekli aynı konu meşgul edip duruyor.üst üste doğurmakmı ara vermekmi bilemedim bebeğim bu sene kısmet olrsa ağostosta 2 yaşında olcak zaman ne gösterir bilmiyorum ama kararsızım ayrıca bebeğim çok hiperaktif kardeş iyi gelir diyorlar risk almak istemiyorum ama bilgisi olanda azsın lütfen:)bys.

Ben 24 martta doğum yaptım 6.gun bebeğimi kaybettim hiç bir şekilde yavrumu opemedim koklayamadim şimdi 2 ay oluyo doğum yapali tekrar hamile kalmak istiyorum böyle erken hamile kalıp sorun yaşayan var mı?

X