Maske Tarifleri Doal bronzluk formul

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

sevval888888

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2009
264
0
44
1 yemek kaşığı ceviz yağı
2 yemek kaşığı susam yağı
1 yemek kaşıı havuç yağı

Arkadaşlar bu formul Ebru Şallıya aitmiş..ben hiç denemdim..aslında havuç yağını nasıl bulcaz merak ediyorum yanii :uhm:

evet bende bi yerde okumuştum bunu. ebru şallı solaryuma girmek yerine bunu yapın demiş. zaten havuçda karoten var doğru yani bronzlaştırır.

hatta içine kakao yağı da eklenebilir.

bu arada havuç yağı sprey halde heryerde satılıyo kolayca bulunabilir. bu formülü bronzluğu korumak için de kullanabiliriz.

iyi akşamlar herkese...

arkadaşlar ben bu yöntemi 2 kez denedim ama hiç işe yaramadı bunu sürüp güneşe mi çıkmamız gerekiyor :/

ben buna benzer yöntemi genelde güneşlenirken yapıyorum ve en fazla yarım saat güneşlenmeyle dehşet bir bronzlaşma sağlanıyor ama kendi kendine değil...

göz kararı ve eşit miktarlarda kullanıp spreyle sıktığınızda faydasını göreceksiniz
biraz havuç suyu (havucu blendrda çekip suyunu sıkmak en basit yöntem)
biraz kola
biraz saf zeytin yağı
3ünü eşit miktarlarda karıştırıp cildinize sürün ve sadece yarım saat güneşlenmeniz yetecektir ben yinede zarar görmemek açısından içine koruyucu güneş kremide koyuyorum...

not: hassas ciltler bunu yapmasınlar belki güneşe karşı alerjiniz vardır dikkatli olmanızda fayda vardır!

X