2008-2009 ekim anneleri beişlerimize hangi marka bez ,emzik,biberon ,kullanmalıyız??

seldus

♥ ♥ küçük paşam ♥ ♥
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2009
2.982
1
ben bez ve kozmetik dısında biçok eksiğini aldım bebeğimin ama hangi marka bez almalıyım emzik ve biberon seçimlerimiz nasıl olmalı paylasalım..ne de olsa vaktimiz az kaldı :))) :lepi:

ben doğduğundan beri prima kullanıyorum.emzik chicco almıştım ama oğlum emmedi biberonada 3 ay oldu başlayalı o da sadece suyunu içmek için wee almıştım.
allah sağlıkla dünyaya gelmeyi nasip etsin inşallah.

ben 1 paket bez aldım, prima tercih ettim. emzik olarak kauçuk chicco ve slikon nuk marka aldım. kauçuk daha sağlıklıymış. artık hangisini beğenirse kızım opuyorumnanaktan. 1 tane de chicco cam biberon aldım. avent, doktor brown vs. gibi çok albenili markalar var ama biberonda cam özellikle tavsiye ediliyor.umarım biberonu uzunca bir süre kullanmak zorunda kalmayız.

aynen ben de prima yeni doğan aldım,chicco emzik ve cam biberon aldım...bir de hani kaşıklar var ya onlardan aldım ilk zamanlar su vermek için :asigim: ama su vermeyi düşünen anneler kesinlikle kendi kullandığınız metal kaşıkları kullanmayın... çoğu doktor karşı olsada ben şahsen günde bir iki küçük kaşık kaynatılmış su vermeyi düşünüyorum. ayrıca ıslak mendilde ilk bir kaç ay kullanmayacağım sadece su ve pamuk kullanacağım... :kahve:

kesinlikle ıslak mendil konusunda haklısınız ben çok mecbur kalmadıkça kullanmadım en doğalı bir bezimiz ve leğenimiz var onu kullanıyoruz artık büyüdü gerçi sadece bazen büyük abdestini sulu yapınca doğru yıkanmaya.mendili çiş yapınca ve gezmeye gittiğimizde kullanıyoruz.özellikle kız bebek anneleri dikkat çok mecbur kalmadıkça ıslak mendil kullanmayın ve mutlaka marka olmasına dikkat edin.biz ilk doğduğumuzda chicconun vardı onu kullandık sonra can bebe pek memnun kalmadık şu anda baby star kullanıyoruz çokta memnunuz öneririm.

canım ben nuk un emziğini ve biberonunu aldım..kızımada çünkü bu markayı kullanmıştım ve hiç bir problem yaşamadım...ilk 6 ay silikon sonrasında kauçuk kullanmak gerekiyormuş kısımın dr. sölemiştiii ..şuanlık silikon aldım sonrasında kauçuk emzik alırımmmyerimseniben...
bezdede bence primaaa ....ve iki paket aldımm yenidoğanından 3-6 kilo....ıslak mendil nivea nın ki güzdel ama ben huggıes side çok beğendim ve huggıes aldım....ama ilk başlarda kesinliklle pamuk ve su.....kızımda pamuğu medikallerden alıyordum kocaman rulo şeklinde yine öle yapıcam..kocaman rulo pamuk 5 tl filan..ve baya uzun gidiyorrr...yerimseniben

Kauçuk mu yoksa silikon emzik mi?

Bebeklere emzik verilmeli mi yoksa verilmemeli mi sorusu tam olarak netleşmeden ortaya yeni bir iddia çıktı: Kauçuk Emziklerde Kanser Tehdidi Var. Bu son derece çarpıcı iddia bir basın organında yer aldı. 28 Eylül tarihli haberde şöyle deniyordu:

Kauçuk emziklerin bebek tükürüğüyle teması, N-nitrosamin denilen çok tehlikeli bir maddeyi ortaya çıkarıyor. Piyasadaki emziklere inceleme geliyor.

Kauçuk emzik ve biberon uçlarının bebek tükürüğüyle teması sonucu ortaya çıkan kanserojen madde, Sağlık Bakanlığı'nı harekete geçirdi. Bakanlık, 'NNitrosamin' adı verilen bu maddenin analiz yöntemleri ve maksimum miktarını bir tebliğle il müdürlüklerine gönderdi. Bakanlık, piyasadan topladığı emzik ve biberon başlıklarını bebek tükürük çözeltilerinde analize tabi tutacak. AB'ye uyum kapsamında hazırlanan tebliğe göre bakanlık, numunelerde toplam N-nitrosamin miktarının kilogramda 0.01 mg'ın üzerine çıkmamasını istedi.

Haber ilgi çekici ve ürkütücü.Ancak bir noktanın altını çizmekte fayda var. Bu risk resmi ithalat yapılan firmalar için geçerli değil. Birlik Dış Ticaret A.Ş. Pazarlama Müdürü Süreyya Ortakose konuyla ilgili şunları söylüyor: “Yurtdışında üretilen emziklerin ithalatında Sağlık Bakanlığı zaten yıllardır bu testleri istemekte olup hassasiyetle takip etmektedir. Bakanlık tarafından istenilen testler sadece bununla kalmayıp tüm Dünya standartlarına uyan, hatta Dünya standartlarında üstünde sayılacak testlerdir. Ayrıca bu ürünlerin Türk standartlara ve EN 1400 e uygunlukları da denetlenmektedir. Sağlık Bakanlığı'nın piyasa denetimlerine konu olan ürünler sadece bu hususta gereken hassasiyeti göstermedikleri anlaşılan bazı yurtiçi üretimler ve özellikle kaçak olanlardır. Şirket olarak, Sağlık bakanlığı'nın piyasada var olan tüm emzikleri denetlemesini taktirle karşılıyor ve destekliyoruz.”

ışte bu noktada anne ve babaların dikkat etmesi gereken nokta güvenirliği kanıtlanmış markaları tercih etmek. International Etiler Polikliniği Çocuk sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Pınar Yılmazbaş şöyle diyor: “Son zamanlarda kauçuk emziklerdeki N-Nitrosamin denilen maddenin kanserojen olduğu haberleri çıktı. Elastomer ve kauçuktan yapılmış biberon başlığı ve emziklerde N-Nitrosamin ve N-Nitrosamin'e dönüşebilen maddeler var. Sağlık Bakanlığı emziklerdeki N-Nitrosamin miktarının 0,01 mg/kg'ı N-Nitrosamin'e dönüşebilen madde miktarının da 0,1 mg/kg'ı aşmaması gerektiğini belirtmiştir. Piyasadaki ürünlerin bu maddeleri ne kadar içerdiği incelenmektedir. Bu nedenle de anne ve babaların kontrollerden geçirilmiş ve onaylanmış markalı emzikleri almaları gerekmektedir.”

Emziğin Seçiminde ve Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Banu Sadıkoğlu ise kauçuk ya da silikon emzik tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle sıralıyor: “Emzikler kauçuk ve silikon olmak üzere iki maddeden yapılırlar. Kauçuk doğal bir maddedir, elastik ve dayanıklıdır. Özellikle diş çıkartan bebeklerde kauçuk emzik kullanmak uygun olur. Ancak kauçuk emzikler, suyu içlerine emdikleri için çabuk bozulur. Silikon da silisyumdan üretilir. Silikon emzikler kolay bozulmaz, ancak diş darbelerine karşı dayanıklı değillerdir. Bu yüzden silikon emzikler henüz diş çıkarmamış bebekler için daha uygundur.“

Yenidoğanlarda silikon diş çıkardıktan sonra ise kauçuk emzik kullanılması gerekiyor. Grup Baby’den Emre Büyükkuşoğlu yenidoğan bebekler açısından silikon emziğin avantajlarını şöyle sıralıyor:

• Silikonun tadı ve kokusu olmadığı için bebek emzik, anne göğsü veya biberon arasında kolayca geçiş yapabilir.
• Silikon emzikler şeffaf olduklarından temizlemesi daha kolaydır.
• Silikon çok yumuşaktır, pürüzsüz yüzeye sahiptir ve ısıya karşı dirençlidir.
• Silikon emzikler buharda steril edilebildikleri gibi kaynatmaya da dayanıklıdırlar. Bebeğimle Mutluyum

Doktorum biberon ve emzik tavsiye etmiyor. Bu yüzden almadım. Ama ileride bebeğin duruma göre emzik alabilirm belki bu konuda emin değilim. Ama 2 tane minik mama kaşığı aldım bebeğime. İlk günlerde mama gerekirse kaşığıyla vereceğim. Birde minicik suluk aldım onuda biberon gibi emzikli olanlarından almadım. markasıda yanlış hatırlamıyorsam wee.
Islak mendile gelince Huggies in kampanyası var marketlerde 3 lü paket halinde 8 tl. Onlardan aldım. ama bende ilk günlerde pamuklu su kullanacağım. dışarıdayken ıslak mendil kullanırım sadece.
Bebek bezinde prima almaya karar verdim. Bu ay marketten ticketlarımla alacağım.

Kozmetik ürünlerinde bende hala kararsızım. Sebamed almak istiyorum. Fakat onu herzaman alamayabilirim. İleride değiştirdiğimde bebek sorun yaşamasın istiyorum. Diğer markalarda içime sinmiyor. ne yapmalıyım bilmiyorum. CADIARZU Sanırım en sonunda yine sebamed alacağım gibi geliyor... Ama tavsiyeleriniz varsa dikkate alırım.

greencim ben nivea aldım kozmetik ürünlerini kızımada nivea almıştım...yerimsenibenama tabi sonra saçları kıvırcık olduğu için nivea saçlarını açmamaya başladı şimdi dalinin kremli şampuanını kullanıos artı dowe un saç kreminş kullanıos saçlarına yoksa taranmıooooooo:eek:lmaz:çoğu arkadaşlarım dalin yada janson aldılar ve sorun yaşadıklarını hiç duymadım..ama nivea nın pişik kremi süper...kızımda maşallah diim hiç pişik sorunu yaşamadıkkkyerimseniben

greencim ben nivea aldım kozmetik ürünlerini kızımada nivea almıştım...yerimsenibenama tabi sonra saçları kıvırcık olduğu için nivea saçlarını açmamaya başladı şimdi dalinin kremli şampuanını kullanıos artı dowe un saç kreminş kullanıos saçlarına yoksa taranmıooooooo:eek:lmaz:çoğu arkadaşlarım dalin yada janson aldılar ve sorun yaşadıklarını hiç duymadım..ama nivea nın pişik kremi süper...kızımda maşallah diim hiç pişik sorunu yaşamadıkkkyerimseniben

Dalini çocukken bende kullanırdım :) o yüzden o markaya karşı bir sempatim var ama bebeğime kullanmakta kararsızım. Birde çok fazla kozmetik ürünü kullanılmamalı die söylüyor doktorlar.
En güzeli alacaksın yeşil sabunu ohh mis gibi zeytin yağınıda süreceksin duştan sonra... kaydirigubbakcemile3
aslında şaka da değil. Fethiye taraflarında doğal yollarla çıkarılan zeytin yağları var. Birçok hastalığa iyi geliyor. Hiç bir kimyasalda karıştırılmıyor. onlardan 2 kilo sipariş verdim. Bebeğmi arada onunla yağlayacağım. Çok faydalıymış.

Dalini çocukken bende kullanırdım :) o yüzden o markaya karşı bir sempatim var ama bebeğime kullanmakta kararsızım. Birde çok fazla kozmetik ürünü kullanılmamalı die söylüyor doktorlar.
En güzeli alacaksın yeşil sabunu ohh mis gibi zeytin yağınıda süreceksin duştan sonra... kaydirigubbakcemile3
aslında şaka da değil. Fethiye taraflarında doğal yollarla çıkarılan zeytin yağları var. Birçok hastalığa iyi geliyor. Hiç bir kimyasalda karıştırılmıyor. onlardan 2 kilo sipariş verdim. Bebeğmi arada onunla yağlayacağım. Çok faydalıymış.

canım kesinliklede burda orjinalini bulmak çok zor..:çok üzgünüm:..
arkadaşımın bebişi çok küçük doğmuştu gününe göre..kayınvalidesi bebişi hergün hakiki zeytinyağıyla yağlıyordu vücudu güçlensin diye o bebiş bir ayda nasıl olmuştu varya tosuncukkkk...:1shok:gerçekten bak şok olmuştummm....teyse allah rahmet eylesin...vücut zeytinyağının içindeki vitaminleri emdiği için güçlendi derdiii....ama burda katkısız bulmak çok zorrrrr:çok üzgünüm:.

Kızlar kesinlikle herşeyde nuku tercih edin çünkü nukun çinde üretimi yokmuş. Avent, chicco vb.satan satıcı eminönünde bize söylemişti. Çine gitmiş mal almaya 1 nukun fabrikası yok orda dedi. Almanyada üretimi varmış. Ben diş kaşıma dahil hepsini nuk aldım.

Ayrıca popo silme için nivea ıslak mendil parfümsüz ve tüm cilt ihtiyaçları için biodermanın ürünlerini aldım bizim oğlana:ecrin_bebek:

canım kesinliklede burda orjinalini bulmak çok zor..:çok üzgünüm:..
arkadaşımın bebişi çok küçük doğmuştu gününe göre..kayınvalidesi bebişi hergün hakiki zeytinyağıyla yağlıyordu vücudu güçlensin diye o bebiş bir ayda nasıl olmuştu varya tosuncukkkk...:1shok:gerçekten bak şok olmuştummm....teyse allah rahmet eylesin...vücut zeytinyağının içindeki vitaminleri emdiği için güçlendi derdiii....ama burda katkısız bulmak çok zorrrrr:çok üzgünüm:.

Bizim zeytin ağaçlarımız var fakat toplandıktan sonra yağ çıkarılması için bizde fabrikasına veriyoruz. Makinasız evde yapmak çok zor bir işmiş. Bulamasamda kendim çıkarmayı denerim artık. eğer yapabilirsem sanada gönderirim canım a.s.

ben bez olarak prima düşünüorum fakat 1 paket alıcam denizem bebeğe alerji yapcakmı herbebeğe her marka uymuomuşşş.biberon ve emzik olarak nuk tercih ettim..harika biberonları var emzkleride çok şeker.vede nıveanın çantalı setini aldm..

Bende nuk tavsiye ederim oğluma nuk kullandım biberonda yatış pozisyonlu hava almayan(yoksa gaz yapıyor)chıcoo biberon almıştım banada dr sakın metal değil tahta kaşık la ver demişti (balada metal kaşık sürüldüğünde vitamini kayboluyo bi çok şeyde)..Ben primadan memnun kalmadım ilk oğlumda en memnun kaldığım evy baby oldu koku yapmıyor sızmıyor...Bebişimede onunla devam edicem inşş..Islak mendıl nıvea alıcam memnundum ilkimde ama ilk 3 ay olabıldiğince pamukla temizlicem evler sıcak zatn yıkarım gerekince..

Kozmetik zaten bebeğin bi pisliği olmadığından şampuana bile gerek yok dıyor drlar ama ben yinede chıcco saç ve ve vucut şampuanını ve vücüt yağını tercih ettim bu sefer yine öyle yapıcam..

kıslar bencede kesnlkle nuku es geçmeyn ne chicco ne başka bişi..nuk 1 numara.

ben daha hiç baslamadım emzik grubuna..ıyı oldu.okuyup ına göre alacagım :)

peki kızlar bebek bezlerini yeni doğan mı almalı yoksa 3-6 kilomu almalı ?? siz nasıl almayı tercih ettiniz

slm kızlar burayı takip ediyorum ancak yazmıyorum

wee markası çinde üretiliyor aklınızda bulunsun o yüzden o markadan birşey almayı düşünmem bende nuku tercih ettim bir emzik birde minik biberon aldım ne olur ne olmas diye

bakım ürünü olarakda sebamed aldım
düşünenler ve istanbulda olanlar için eminönünde mısır çarşısının orda toptan kozmetikçiler var dışarıya göre çok uyguna geliyor
250 lik şampuan
bebek kremi
banyo köpüğü
bebek yağına 56 tl ödedim aklınızda bulunsun.

X