İpek Ongun-->'günler akıp giderken'...

bence 20 li yaşlara hitap eder

böyle bi sınırlama yoktur tatlım,yazar yola çıkarken 15 yaşında başladı ama şu an evli barklı çocuklu 30 a merdiven dayamış bir kadın olarak devam ettiriyo.ki sende okudun zaten biliyosun,ama okumayanlar yorum yapmak için yapıyo sadece,ve çaktırmadan akıllara sıra küçümsüyo-tatlicadiarzu-

asla küçümsemedim.. aksine hoş bir kitap olduğunu söyledim. kaldı ki ipek ongun benim için çok özeldir. 12 13 yaşlarında bir genç kızın gizli defteri kendi ayakları üstünde vs zevkle okumuşumdur.. ozamanlarda çok hoşuma gitmişti, resmen bir ipek ongun furyası vardı.. o yaşlara hitap ediyor demem seni neden bu kadar kızdırdı? çok okudun sanırım diyorsun, evet çok okudum. benle alay etme hakkını nerden buluyosun, yaşta 14 mü falan diye? çok ayıp yaptığın.. ayrıca gerçekten de üslubu olsun seçtiği konular olsun tamamen 13 14 ve altı yaş grubu içindir.. bu yaştan sonra insana fazla bir şey katmaz ki ..

asla küçümsemedim.. aksine hoş bir kitap olduğunu söyledim. kaldı ki ipek ongun benim için çok özeldir. 12 13 yaşlarında bir genç kızın gizli defteri kendi ayakları üstünde vs zevkle okumuşumdur.. ozamanlarda çok hoşuma gitmişti, resmen bir ipek ongun furyası vardı.. o yaşlara hitap ediyor demem seni neden bu kadar kızdırdı? çok okudun sanırım diyorsun, evet çok okudum. benle alay etme hakkını nerden buluyosun, yaşta 14 mü falan diye? çok ayıp yaptığın.. ayrıca gerçekten de üslubu olsun seçtiği konular olsun tamamen 13 14 ve altı yaş grubu içindir.. bu yaştan sonra insana fazla bir şey katmaz ki ..

bu kitabı okudunmu peki?okuduysan eğer bu kitap 14-15yaşamı hitap ediyo?bu kitabı okuduysan evli ve çocuklu bir kadının hem ev işi hemde özel hayatını nasıl yürüttüğünü anlarsın
insana birşey katmaz diyosun hala..madem öyle neden hala bu kadar tutuluyo,nie herkez 4 gözle bekliyo..demek katıyo hala bişeyler dimişakkıdıeğer sana katmıyosa bilemiycem:nazar:
sen bu kitap 14-15 yaş grubu demenin sanırım alaycı bir yaklaşım olduğunun farkında değilsin!bu gün 30-40 yaşındaki insanlar bile bu kitabı okuyolar:kahve:

ASO m bana vercekti bu kitabı ama bundan öncekinide okumadım ben dayanamadım aldım ikisinide :kedi: saol ii yüreğin için ASOcummmm opuyorumnanaktan

hemen başladım kitaba...
hayat devam ediyora..
20 yaşındayım ama bu kitaptaki serra benden daha büyük..evli barklı..cocuguda olcak..
bana daha erken bile geldi :)) evli değilim..daha okyuroum..düşünün yani..
yaş sınırlaması kesinlikle yok bu kitapta..
ki kitap okumanın yaşıda yok..
cin ali değil ya bu

kitaptaki karakter evli ve çocuklu olunca hitap ettiği kitle değişiyor mu yani? ne kadar saçma bir mantık..
ben alaycı falan yaklaşmadım asla.. ama sen kendinle alay edilmiş gibi hissediyorsun. bu da ilginçtir. 30 40 yaşındakiler okuyor diyorsun, ee bu mümkün.. Ben 30 40 yaşındakiler okuyamaz diye kati bir şey söylemedim ki. neden bu kadar saldırgansın? bu sadece benim fikrimdir. ipek ongun kitaplarında kullandığı dili, seçtiği yüzeysel konuları ile daha genç kitleye hitap eder. Bir Elif Şafak, bir ılhan Eksen tarzında bir yazar değildir. Bak ıpek Ongun'u kötülemiyorum asla, aksine ben de okudum çok severek..
ama tarzını farklı buluyorum ve şu anda da okumuyorum. Şöyle örnek veriyim; meyvalı yoğurt genelde çocuklar için üretilir (reklamlarında bile çocuklar rol alır) ama neredeyse her yaştan insan yer.. Bu kitabı da 40 yaşında biri okumaktan zevk alıyorsa okur tabi.. ama arkadaşım daha önce de söylediğim gibi bence ipek ongun genç yaştaki insanlara hitap eder.. hatta bir çok insanda böyle düşünüyor. bu kadar kızıcak ne var ..( hem benim alaycı yaklaştığımı düşünerek kızıyorsun, ki asla alay ettiğimi falan kabul etmiyorum; haddim olamaz zaten, hem de sen açıktan açığa alay ediyorsun. kendinle çelişiyorsun resmen. Ben daha fazla tartışmak, kırmak kırılmak istemiyorum.)

ASO m bana vercekti bu kitabı ama bundan öncekinide okumadım ben dayanamadım aldım ikisinide :kedi: saol ii yüreğin için ASOcummmm opuyorumnanaktan

hemen başladım kitaba...
hayat devam ediyora..
20 yaşındayım ama bu kitaptaki serra benden daha büyük..evli barklı..cocuguda olcak..
bana daha erken bile geldi :)) evli değilim..daha okyuroum..düşünün yani..
yaş sınırlaması kesinlikle yok bu kitapta..
ki kitap okumanın yaşıda yok..
cin ali değil ya bu
ya bitanem böyle söyleyip utandırma lütfen:kedi:alt tarafı kitap nolcak hayatım,ama almışsın güle güle oku..gerçekten şımardım bi güzel sözlerin karşısında..ayrıca kitapta yaş sınırı yok tatlım dediğin gibi..kendini yakın hissettiğin kitabı okursunkaydirigubbakcemile5Şeniz
kitaptaki karakter evli ve çocuklu olunca hitap ettiği kitle değişiyor mu yani? ne kadar saçma bir mantık..
ben alaycı falan yaklaşmadım asla.. ama sen kendinle alay edilmiş gibi hissediyorsun. bu da ilginçtir. 30 40 yaşındakiler okuyor diyorsun, ee bu mümkün.. Ben 30 40 yaşındakiler okuyamaz diye kati bir şey söylemedim ki. neden bu kadar saldırgansın? bu sadece benim fikrimdir. ipek ongun kitaplarında kullandığı dili, seçtiği yüzeysel konuları ile daha genç kitleye hitap eder. Bir Elif Şafak, bir İlhan Eksen tarzında bir yazar değildir. Bak İpek Ongun'u kötülemiyorum asla, aksine ben de okudum çok severek..
ama tarzını farklı buluyorum ve şu anda da okumuyorum. Şöyle örnek veriyim; meyvalı yoğurt genelde çocuklar için üretilir (reklamlarında bile çocuklar rol alır) ama neredeyse her yaştan insan yer.. Bu kitabı da 40 yaşında biri okumaktan zevk alıyorsa okur tabi.. ama arkadaşım daha önce de söylediğim gibi bence ipek ongun genç yaştaki insanlara hitap eder.. hatta bir çok insanda böyle düşünüyor. bu kadar kızıcak ne var ..( hem benim alaycı yaklaştığımı düşünerek kızıyorsun, ki asla alay ettiğimi falan kabul etmiyorum; haddim olamaz zaten, hem de sen açıktan açığa alay ediyorsun. kendinle çelişiyorsun resmen. Ben daha fazla tartışmak, kırmak kırılmak istemiyorum.)

kendinle çelişiyosun gibi laflar sokmaya devam edersen bu konu zaten kapanmaz..kapatmak istiyosan laf sokma!
60 yaşındaki kadının bile içind bir çocuk vardır..ipek ongun içindeki çocuğu kaybetmeyen yazarlardan..o yüzden okurken insanı baymıyo,fenalıklar geçirtmiyo..açık,net ve eğlenceli..genç kesime hitap ettiği kitaplar başka bu başka..
fikrini söyliyebilirsin beğendim yada beğenmedim die,ama sen 14 yaşa göre bi kitap dersen bu kitap için o zaman bırakta alınıyım..çünkü bunun ne manaya geldiğini bilebilicek zekada oldunu tahmin ediyorum

valla bu sadece benim fikrim deil. en çok tıklanan itusozluk ya da grisozluk gibi sitelere gir bak.. ya da kitaplar hakkında bilgi alabileceğin sitelere girebilirsin. ipek ongunun genç yaştaki okuyucalara hitap ettiği gayet net. ama dilerse seksen yaşındaki de okur on yaşındaki de okur, bu konuda sıkıntı yok. iyi paylaşımlar

asocum canım benım.. :1hug: bıtanem sen nıye celallendın kı bu kadar fıstıgım.. Şeniz sen buraya yazmıssın fıkrını sunmussun.. herkes aynı fıkırde olamazkı.. mukakkak farklılıklar ılgınc degısık tezler cıkacak cok normal bu.. herkesın kendı fıkrı... o yuzden uzerınde durma canım benım.. :1hug: bende karsılastım bu tarz seylerle.. :nazar: harıka bı aksıyon fılmınde sırf gerceklık yok dıye begenmıyenlerı bılıyorum yaa.. a.s oyuzden takma kafaa tamam mı? kaydirigubbakcemile5 yer yutarım senı sora
... :jeyyar:

valla bu sadece benim fikrim deil. en çok tıklanan itusozluk ya da grisozluk gibi sitelere gir bak.. ya da kitaplar hakkında bilgi alabileceğin sitelere girebilirsin. ipek ongunun genç yaştaki okuyucalara hitap ettiği gayet net. ama dilerse seksen yaşındaki de okur on yaşındaki de okur, bu konuda sıkıntı yok. iyi paylaşımlar

her sözlüktekiler doğru olsa ohoo:nazar:ona bakarsan sözlükte kk nın sadece evde kalmış kezbanlardan ve eşiyle arası iyi olmayan kadınlardan falan oluştuğu yazıyo..ama bu doğrumu ASLA!herkez gayet kaliteli insanlardan oluşuyo.yani sözlük değildir beni bağlayanyerimseniben

benide sinirlendiren 13 - 14 yaşlara hitab ettiğini alaycı bir tavırla söylemesi sanki küçümser gibi bende katılmıyorum fikrine

azra yazdığımı okursan '13-14 yaşa yönelik hoş bir kitap' demiştim. bunda küçümsemek falan yok. artık yeter. kitap hakkında yorum yapcaksanız yapın, benim fikrimi neden tartışıyorsunuz.. nette kitaplar hakkında bilgi alacağın sitelere gir, ya da çevrendeki kütüphanelere ya da kitapçılara sor, gençlik serisi olarak ipek ongun gösterilir !!! her ne kadar kabul etmezseniz etmeyin, gerçekler sizin diretmelerinizle değişmez. 60 yaşındaki de okusa 160 yaşındaki de okusa bu kitaplar gençler için, hiç bir fakültede, bir üniversite öğrencisinin elinde ipek ongun kitabıyla dolaştığını gördünüz mü siz ya? ya da lise çağındaki bir gencin elinde ipek ongun olduğunu? şaka gibi yha.. dediğim gibi tartışılan kitaplar olsun, benim yorumum değil.

azra yazdığımı okursan '13-14 yaşa yönelik hoş bir kitap' demiştim. bunda küçümsemek falan yok. artık yeter. kitap hakkında yorum yapcaksanız yapın, benim fikrimi neden tartışıyorsunuz.. nette kitaplar hakkında bilgi alacağın sitelere gir, ya da çevrendeki kütüphanelere ya da kitapçılara sor, gençlik serisi olarak ipek ongun gösterilir !!! her ne kadar kabul etmezseniz etmeyin, gerçekler sizin diretmelerinizle değişmez. 60 yaşındaki de okusa 160 yaşındaki de okusa bu kitaplar gençler için, hiç bir fakültede, bir üniversite öğrencisinin elinde ipek ongun kitabıyla dolaştığını gördünüz mü siz ya? ya da lise çağındaki bir gencin elinde ipek ongun olduğunu? şaka gibi yha.. dediğim gibi tartışılan kitaplar olsun, benim yorumum değil.

millete laf yetiştirmede işine bakşakkıdı..ben üniversite öğrencisiyim bütün arkadaşlarımda bu kitabı okur fazla konuşma:nazar:

X