Göz Çevresi Bakımı Göz altı kırışıklılarım çok şükür ki geçti!!

yağ bezelerini boşaltmak gerekiyor,cildin atında sertleşmiş yağ.bir uzmana görün o çıkartsın.mayanın içinde yoğun b vitamini var o yüzden ii gelir, kuruyuncada gerilir elastikiyeti arttırır

bunu daha önce duymuştum ama deneyemedim hiç :KK43: kullanan birisinden bu kadar övgüyü öğrenince hemen deneyeceğim teşekkürler :)

Maya her cilt tipine uygunmudur.kuru ciltlere iyi gelir.ancak yaglı ciltte sorun olmazmı?

ben artık kolay yolunu buldum forever alluring eyes diye bi krem var göz altını besleyip nemini koruyo göz altı torbalarını indirio tesadüfen arkadaş vasıtasıyla öğrendim çok iyi de oldu arkadaşımın mailini verebilirim ....isterseniz

Ben yaaptım ama bir türlü maske kıvamını almadıı.. Öyle de olur muuu =(

Kızlar öncelikle burda kırşıklıklarla ilgili ilk mücadelemi anlattım;

http://www.kadinlarkulubu.com/goz-c...yemediginiz-hic-biseyi-yuzunuze-surmeyin.html

.... ve kiraz suyunu buldum. uzun bir süre idare etti fakat kiraz mevsimi de bitince yeni bir çare bulmak zorundaydım ki onu da buldum; :hooray:

• 1 çay kaşığı yaş maya
  • 1 çay kaşığı süt (Haftada 3 gün) sengözlerimebaksanab
  • 1 çay kaşığı bal

Hepsini bir güzel karıştırıp kötü kokulu bir kıvam elde ediyorsunuz.(Kokusu cidden çok kötü, fakat sonuç mükemmel!!) Yüzünüzün her yanına ve en önemlisi göz çevrenize, göz kapağı ve göz altı dahil sürüyorsunuz. Karışımı mimik yaparak sürmeyin çünkü ne yaparsanız yüzünüz o şekilde kalıyor diim ben size hahahhaa şaka şakaaaa :roflol: Bunu neden söyledim çünkü o kadar olmasa da cidden çok etkili bir karışım ve sürerken kırışıklı bölgeyi yanaklarınıza hatta kulaklarınıza doğru yumuşakça ittirerek sürün, ama sakın tahriş etmeyin, bastırmayın, zira malum göz çevresi çok hassastır. Sonra yatın uzanın anacım gözlerinizi kapatıp, 20 dk. hayal kurun..
20. dk. sonunda yüzünüzü güzelce yıkayın veee (bunu da ben buldum ve en az 2 hafta denemeden de açıklamak istemedim kimseyi yanlış yönlendirmeyeyim diye kendimi denek olarak sundum) ZEYTİNYAĞ kızlar! Yani deneyenler vardır mutlaka ama birkaç yerde yağ bezesi falan yapar sakın sürmeyin diye yazılmış, ben yerinmedim denedim valla sonuç mükemmel. Bir zeytinci kızı olarak zeytinyağından görmediğim fayda yoktu bir de bu eklendi. Biz Gemlikliler oramıza buramıza, heryerimize zeytinyağı süreriz zaten.. sırnaşık şey
Zeytinyağını göz çevrem hafif nemliyken sürdüm maskeden sonraki sonuca emin olun ki inanamayacaksınız. Fakat ben gün içinde birkaç defa zeytinyağ ile nemlendiriyorum göz çevremi çünkü namaz kılıyorum ve her abdest alışımda yeniden nemlendiriyorum. Siz de yatmadan önce yüzünüzü yıkayıp, temizleyip, göz çevrenize zeytinyağ sürün. En yoğun nemlendiriciden daha nemlendirici. Bu arada maske haftada 3 kere yapılacak 3 ten fazla yapmayın. Suna Dumankaya'nın maskesi valla ben accayip memnun kaldım ilk yaptığım anda botoks yaptırmışım gibi toparlandı göz çevrem hatta ilk seferde yok oldu kırışıklıklar. Fakat gene çıkmasınlar diye haftada 3 kere yapmaya devam edicem kızlar ben. Hadi bakalım sıvayın kolları, bir de bunu deneyin..
Sakın yüzünüze o kimyasal dolu kozmetikleri sürmeyin ve tanıyanlar bilir, benim felsefemdir;

Yemediğiniz hiç bir şeyi yüzünüze sürmeyin!!
sengözlerimebaksanab

Hala devam ediyor musun canım? Ben de hem eşime hem de kendime denemeyi düşünüyorum. Karma ciltler için süt mü kullanılacak? Benimki yağlı olduğu için su katıcam.eşimin cildi yer yer kuru ve yağlı.

Arkadaşlar merhaba, öncelikle çok güzel bir paylaşım hemen bu hafta deneyeceğim. Ben cildim karma, T bölgesi yağlı yanaklarım kuru ve hassas. Acaba yağsız süt ile mi yapsam su ile mi ne dersiniz? Cildi benzer arkadaşlarım yardımcı olabilir mi?

eğer yaşmayalı bu karışımı yapamıyorsanız şunu deneyebilirsinz..
kenidiminde ara ara yaptığım bi maskedir. mayalı maske gibi cildi toparlar ve botox etkisi yapar

1 yumurtanın sadece beyazını 1 kaba alın üzerine 1 çay kaşığı şeker dökün karıştırın.
sonra hbu karışımı yüzünüze sürün. yumurtanın beyazı cildi toparlarken şekerlerde peeling etkisi yapacaktır. ( ha bu arada şekerler erimiyo diye dert etmeyin erimemesi lazım zaten.)

canım ben bununla doğum lekelerinden kurtulmuştum rahmetli anneannemin tavsiyesiydi bu doğum lekeleri için birebir

http://www.kadinlarkulubu.com/goz-c...yemediginiz-hic-biseyi-yuzunuze-surmeyin.html

.... ve kiraz suyunu buldum. uzun bir süre idare etti fakat kiraz mevsimi de bitince yeni bir çare bulmak zorundaydım ki onu da buldum; :hooray:

• 1 çay kaşığı yaş maya
  • 1 çay kaşığı bal

Hepsini bir güzel karıştırıp kötü kokulu bir kıvam elde ediyorsunuz.(Kokusu cidden çok kötü, fakat sonuç mükemmel!!) Yüzünüzün her yanına ve en önemlisi göz çevrenize, göz kapağı ve göz altı dahil sürüyorsunuz. Karışımı mimik yaparak sürmeyin çünkü ne yaparsanız yüzünüz o şekilde kalıyor diim ben size hahahhaa şaka şakaaaa :roflol: Bunu neden söyledim çünkü o kadar olmasa da cidden çok etkili bir karışım ve sürerken kırışıklı bölgeyi yanaklarınıza hatta kulaklarınıza doğru yumuşakça ittirerek sürün, ama sakın tahriş etmeyin, bastırmayın, zira malum göz çevresi çok hassastır. Sonra yatın uzanın anacım gözlerinizi kapatıp, 20 dk. hayal kurun..
20. dk. sonunda yüzünüzü güzelce yıkayın veee (bunu da ben buldum ve en az 2 hafta denemeden de açıklamak istemedim kimseyi yanlış yönlendirmeyeyim diye kendimi denek olarak sundum) ZEYTİNYAĞ kızlar! Yani deneyenler vardır mutlaka ama birkaç yerde yağ bezesi falan yapar sakın sürmeyin diye yazılmış, ben yerinmedim denedim valla sonuç mükemmel. Bir zeytinci kızı olarak zeytinyağından görmediğim fayda yoktu bir de bu eklendi. Biz Gemlikliler oramıza buramıza, heryerimize zeytinyağı süreriz zaten.. sırnaşık şey
Zeytinyağını göz çevrem hafif nemliyken sürdüm maskeden sonraki sonuca emin olun ki inanamayacaksınız. Fakat ben gün içinde birkaç defa zeytinyağ ile nemlendiriyorum göz çevremi çünkü namaz kılıyorum ve her abdest alışımda yeniden nemlendiriyorum. Siz de yatmadan önce yüzünüzü yıkayıp, temizleyip, göz çevrenize zeytinyağ sürün. En yoğun nemlendiriciden daha nemlendirici. Bu arada maske haftada 3 kere yapılacak 3 ten fazla yapmayın. Suna Dumankaya'nın maskesi valla ben accayip memnun kaldım ilk yaptığım anda botoks yaptırmışım gibi toparlandı göz çevrem hatta ilk seferde yok oldu kırışıklıklar. Fakat gene çıkmasınlar diye haftada 3 kere yapmaya devam edicem kızlar ben. Hadi bakalım sıvayın kolları, bir de bunu deneyin..
Sakın yüzünüze o kimyasal dolu kozmetikleri sürmeyin ve tanıyanlar bilir, benim felsefemdir;

sengözlerimebaksanab
maya killar arttiriyor diyorlar dogru mu

Bu maske okuduğum kadarıyla gerçekten işe yarıyor :) annemde deneyecek bunu bende denemeyi düşünüyorum bir çok kozmetik ürününü çok fazla para harcanıyor ve istenilen sonuçta olmuyor inş bu işe yarar :)

• 1 çay kaşığı yaş maya
  • 1 çay kaşığı bal

sengözlerimebaksanab

Öncelikle teşekkürler. Bu Maya Maskesini Bende Uyguluyordum Gerçekten Yüze İyi Geliyor. Ama Hafta 3 Çok Değilmi ? Zararı olmaz Değil mi ? Ben 1 Kez yapıyordum haftada... Bal koymadan yapıyordum hatta kuru mayayla yapıyordum ama siz yaş maya ile yapıyorsunuz yazdıklarına göre..
Zeytinyağıda iyi fikirmiş bunu denicem mutlaka. :)

Rica ederim. Sevgiler..

Öncelikle teşekkürler. Bu Maya Maskesini Bende Uyguluyordum Gerçekten Yüze İyi Geliyor. Ama Hafta 3 Çok Değilmi ? Zararı olmaz Değil mi ? Ben 1 Kez yapıyordum haftada... Bal koymadan yapıyordum hatta kuru mayayla yapıyordum ama siz yaş maya ile yapıyorsunuz yazdıklarına göre..
Zeytinyağıda iyi fikirmiş bunu denicem mutlaka. :)

ben de bu maskeyi yapıyorum, yas maya ve yogurtla , balllara guvenmediğimden koymuyorum. Suna Dumankaya tv de maya ve yogurt ya da süt demişti. Cok memnunum hatta Zahide Yetiş e sana cok makyaj yapılıyor hergün dahi yapabişlirsin demişti.

MAya da b grubu vitaminler varmış, yagurt/süt ise protein zaten. olay bunda , benim de korkum yüzümdeki ayva tüylerini güçlendirmesi. Maskeden cok memnunum ama ya tüylerim azar da sakkalnırsam :KK43:(((((((((:-)52:

X