Göz Çevresi Bakımı Göz altı kırışıklılarım çok şükür ki geçti!!

TIFF

SAKARLAR KRALİÇESİ :)
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2009
2.316
62
Kızlar öncelikle burda kırşıklıklarla ilgili ilk mücadelemi anlattım;

http://www.kadinlarkulubu.com/goz-c...yemediginiz-hic-biseyi-yuzunuze-surmeyin.html

.... ve kiraz suyunu buldum. uzun bir süre idare etti fakat kiraz mevsimi de bitince yeni bir çare bulmak zorundaydım ki onu da buldum; :hooray:

• 1 çay kaşığı yaş maya
  • 1 çay kaşığı süt (Haftada 3 gün) sengözlerimebaksanab
  • 1 çay kaşığı bal

Hepsini bir güzel karıştırıp kötü kokulu bir kıvam elde ediyorsunuz.(Kokusu cidden çok kötü, fakat sonuç mükemmel!!) Yüzünüzün her yanına ve en önemlisi göz çevrenize, göz kapağı ve göz altı dahil sürüyorsunuz. Karışımı mimik yaparak sürmeyin çünkü ne yaparsanız yüzünüz o şekilde kalıyor diim ben size hahahhaa şaka şakaaaa :roflol: Bunu neden söyledim çünkü o kadar olmasa da cidden çok etkili bir karışım ve sürerken kırışıklı bölgeyi yanaklarınıza hatta kulaklarınıza doğru yumuşakça ittirerek sürün, ama sakın tahriş etmeyin, bastırmayın, zira malum göz çevresi çok hassastır. Sonra yatın uzanın anacım gözlerinizi kapatıp, 20 dk. hayal kurun..
20. dk. sonunda yüzünüzü güzelce yıkayın veee (bunu da ben buldum ve en az 2 hafta denemeden de açıklamak istemedim kimseyi yanlış yönlendirmeyeyim diye kendimi denek olarak sundum) ZEYTİNYAĞ kızlar! Yani deneyenler vardır mutlaka ama birkaç yerde yağ bezesi falan yapar sakın sürmeyin diye yazılmış, ben yerinmedim denedim valla sonuç mükemmel. Bir zeytinci kızı olarak zeytinyağından görmediğim fayda yoktu bir de bu eklendi. Biz Gemlikliler oramıza buramıza, heryerimize zeytinyağı süreriz zaten.. sırnaşık şey
Zeytinyağını göz çevrem hafif nemliyken sürdüm maskeden sonraki sonuca emin olun ki inanamayacaksınız. Fakat ben gün içinde birkaç defa zeytinyağ ile nemlendiriyorum göz çevremi çünkü namaz kılıyorum ve her abdest alışımda yeniden nemlendiriyorum. Siz de yatmadan önce yüzünüzü yıkayıp, temizleyip, göz çevrenize zeytinyağ sürün. En yoğun nemlendiriciden daha nemlendirici. Bu arada maske haftada 3 kere yapılacak 3 ten fazla yapmayın. Suna Dumankaya'nın maskesi valla ben accayip memnun kaldım ilk yaptığım anda botoks yaptırmışım gibi toparlandı göz çevrem hatta ilk seferde yok oldu kırışıklıklar. Fakat gene çıkmasınlar diye haftada 3 kere yapmaya devam edicem kızlar ben. Hadi bakalım sıvayın kolları, bir de bunu deneyin..
Sakın yüzünüze o kimyasal dolu kozmetikleri sürmeyin ve tanıyanlar bilir, benim felsefemdir;

Yemediğiniz hiç bir şeyi yüzünüze sürmeyin!!
sengözlerimebaksanab

Son düzenleme:
valla yazdıklarından etkilendim inan yapmak istiyorum ama yaş maya nasıl olucak.?biraz daha açıklasan

valla yazdıklarından etkilendim inan yapmak istiyorum ama yaş maya nasıl olucak.?biraz daha açıklasan

tatlım kibrit kutusu büyüklüğünde marketlerde satılıo tek tek. hamurların içine koyulan mayalar. market görevlilerine sorarsan yönlendirirler. içinden bir çay kaşığı alıyorum ben, paketi sarıp tekrar buzdolabına koyuyorum. 2 gün sonra yine alıyorum. dolaptan çıktığında maraş dondurması kıvamında oluyo, içine süt ve bal ekleyince anında yumuşuyo, krem kıvamına geliyo. karışımı yaptıktan sonra bekletmeden sürmelisin, çünkü bir keresinde 5 dk bekletince köpürerek mayalanmaya başladı maya. dene bakalım, sonucu bildir mutlaka. maske bittikten sonra da zeytinyağı sürmeyi unutma!
kolay gelsin.. a.s.

çok güzel bir konu açmışsın.diğer topiğini de takip ediyordum zaten.
çoook teşekkürler.+ rep
ben eşim için bakıyorum. en kısa zmanda ona deneyeceğim.

tamm canm çok saolasın mutluka deniycem 24 yaşındayım henüz ama yapmak gerekicek artık gibi:bbo:

çok güzel bir konu açmışsın.diğer topiğini de takip ediyordum zaten.
çoook teşekkürler.+ rep
ben eşim için bakıyorum. en kısa zmanda ona deneyeceğim.

rica ederim canımcım kaydirigubbakcemile5

tamm canm çok saolasın mutluka deniycem 24 yaşındayım henüz ama yapmak gerekicek artık gibi:bbo:

yaşla bir ilgisi yok tatlım, cilt tipin, genetik mirasın ve yaşam biçimin çok önemli..

haklısın tatlım yapıcam mutluka böyle şeylerde acayip takıntılıyım yaa:nazar:

efet gerçekten mükemmel bir maske bu bende aklıma esince yapıyorum sadece kırışıklıklara diil cildimede çok iyi geldi zeytinyağınıda denicem teşekkürler:lepi:

deneyeceğim canım, denenmiş ve tecrübe edilmiş bilgilerin için sağol ...a.s.

dün gece burayı okuduğum gibi annemi aradım evde maya varmış hemen yapmış anacığım.kırmaz beni .bugün resmini çektik bir kaç hafta sonra aradaki farkı anlarız inşallah iyi gelir .kadıncağızın fazla kırışığı yok ama gözlük takıyor derecesi yüksek olduğundan çok gibi görünüyor

çok teşekkürler verdiğin güzel bilgiler için=) yalnız burada söylenen süt yağlı mı-yağsız mı,günlük mü-uzun ömürlü mü?

deneyeceğim canım, denenmiş ve tecrübe edilmiş bilgilerin için sağol ...a.s.

rica ederim canım yerimseniben

bende deneyecem bunu ya acaba morluklarada iyi gelirmi acaba?
tatlım morluklara iyi gelir mi bilemiyorum ama zeytinyağı şişlikleri indiriyor yerimseniben

dün gece burayı okuduğum gibi annemi aradım evde maya varmış hemen yapmış anacığım.kırmaz beni .bugün resmini çektik bir kaç hafta sonra aradaki farkı anlarız inşallah iyi gelir .kadıncağızın fazla kırışığı yok ama gözlük takıyor derecesi yüksek olduğundan çok gibi görünüyor

hahahahaa süpersiniz valla ana-kız, hadi bakalım opuyorumnanaktan

çok teşekkürler verdiğin güzel bilgiler için=) yalnız burada söylenen süt yağlı mı-yağsız mı,günlük mü-uzun ömürlü mü?

canım süt yazıyordu bende süt koydum, yağlı yağsız pastorize hiç düşünmedim valla senin kadar. günlük süt vardı onu koydum bi sefer sokak sütü vardı onu koydum, pastörize koydum evde ne varsa yani. çok kastırma emi a.s.

Balsız şeklini biliyordum.
Bende deniycem. Ayrıca çok şirin anlatmışşın....Eline sağlık

ya ben bişey daha sorucam :kedi: sen tüm yüzüne mi yoksa sadece göz çevresine mi uyguluyorsun?ben tüm yüzüme uygulasam diyorum ama cildim kuru a.s.

Son düzenleme:
sağol canım deneyeyim bi gelişmeleri yazarım

dene bakalım hadi sositososito

Balsız şeklini biliyordum.
Bende deniycem. Ayrıca çok şirin anlatmışşın....Eline sağlık

Teşekkür ederim canım, inşallah bir faydam dokunur. gamyoncuiremsu

ya ben bişey daha sorucam :kedi: sen tüm yüzüne mi yoksa sadece göz çevresine mi uyguluyorsun?ben tüm yüzüme uygulasam diyorum ama cildim kuru a.s.

tüm yüzüne uygula tatlım, yazıyı tam okuyunca orda yazıyordu zaten. ben boynuma bile sürdüm, zira artıyor.. a.s

X