Saç Rengi ve Saç Boyama Sarı Saçlıların Paylaşım Alanı..

D

DrBune

Ziyaretçi
Merhaba arkdşlar, ben sarı saç hastalığından muzdarip olmuş birisiyimm..

Tümden açtırdım olmadı.. Balyaj attırdım olmadı.. Yanlş kişilerin eline düştüm, hiç araştırmadım.. Balyaj üstüne balyaj atılmayacağını dahi kuaförüm söylememişti bana...

Neyse, siz yani sarı saçlılar.. Hangi türlü kullanıyorsunuz saçınızı ?? tümden açtırıp da mı sarışın oldunuz, yoksa balyajla mı ?? Bi de mümkünse fotoğraflarınızı ekler misiniz...

Ya tümden açtırsam, dibi çıkıyor kalıp gibi oluyor, üst taraf kahve alt taraf sarı.. hoş diil
Balyaj attırsam, çizgi çizgi belli oluyorr.. O çizgiliği sevmiyorum.. Çizgi belli olmasın istiyorum...

Kimisi diyor ki, balyajı kalın kalın attırdır.. Seneler içinde oturur.. Şu tür saçları seviyorum ben.. Alt kısımlar komple sarı gibi, ama üstte balyaj yapılmş gibi çizgi çizgi.. Yani kalıp gibi durmuyor tüm boya gibi değil yani... Bu acaba zamanla mı oturuyor ??

İstediğim - aklımdaki sarı aynen aşağıda...

gzl.jpg

Yani zamanla oturması için de her sene veya 6 ayda bir balyaj attırmak lazım.. Ama balyaj üstüne balyaj gelince saçı yakmıyor mu ??

not: Arkdşlar, ben 2 ay önce balyaj attırmayı denedim, kuaförüm saçımı yaktı. Şuan anca toparlandı. Sizce ne zaman açtırsam saçımı ?

canım balyaj ustune balyaj sakın attırma derım benım nacızane fıkrım:) cunku bende gecen sene balyaj rofle gıbı bısey yaptırmıstım boyle uclara dogru.. aradan 6 ay falan gectı ıyıce asagıya ındı dıye gıttım bıdaha yaptırdım cunku rengıde durusuda cok hosuma gıtmıstı ılk kez bı kuafore boya konusunda ıkıncı kez guvenıp gıttım dusunun okadar begendım:KK70: neyse yaptırdım geldım o an bı sorun yok gıbı gozukuyodu ama eve gelıp yıkadıgımda bı baktımkı saçlarım resmen catır catır kurumş tabırı caızse kazık gıbı olmus:KK43:((( bı sure hanı verdıgım paranın hatrına kullandım ama zamanla yolunmus saç gıbı durmaya basladı ve en sonunda tum sarılarımdan kurtuldum kesıtırdım.. guzelım uzun saclarımdan oldum:KK43:( bılemıcem belkıde kalıtesız bı urun kullandı ama benım basıma gelen bu keske ustune ıkıncı kez yaptırmasaydım dıyorum sımdı

: (((( işte aynısı benim başıma da geldii kalçama kadardı saçımm.. Şimdi göğsümde.. :KK43:((( 2 karış saç gitti rsmen.. Ama sarıdan da geçemiyorummm :KK43:((

Kızlar saçıma en son 2 ay önce balyaj atıldı, sizce 15 ay beklesem sonra tümden açtırsam nolur ?? Yani yukarı aşağı 15 cm uzuycak saçım.. o zaman.. bişi olur mu ==??

valla bnm sacımda bunun aynısydı bulrsam resım yuklerım..6 sene yaptrdım röflee..açıla açıla oluyoo..sacım maf olduu..bende cok sewıom ama cok yıpratıo..şimdi bal köpüğü yaptım aklım hala sarıda ama tam dert sarı ya..ne dibi bitio ne röflesi çokta tuzlu..kendımde denedım 3 5 kere yok kendım yaptıkça iiice beter oldu valla..tonlar tutmuyo zamanla..:sinifsinif:

senın istedgın sac ucları işte dıpler geldıkçe iice sararıo..üstlerde öle çizgı çizgı oluyo..sık platın gıbı röfle attrman lazım balyaj degıl canım..uzadıkça uclar öle oluyo çunku o sac defalrca acılıo..:ecrin_bebek:

ben sık röfle yaptırmıştım diplerim çıkınca daha sık yaptırdım ama saçlarım çok yıprandı şimdi ki aklım olsa asla yaptırmazdım ,aranızda koparak dökülen varmı benim saç dökülmem bir yana birde koparak dökülmüştü bir ara.
geçen kuaföre gittim bir kızın saçına fön çekiyordu ama kızın saçlarından alamadım gözümü karamel saçın üzerinde sarı röfle atılmış ama o kadar canlı ki olamaz dedim röfleli saçlar hep yıpranık çünkü fönsüz özellikle.neyse kuaför ben yaptım dedi nasıl oluyor röfle saçta bu kadar canlı doğal duruyor dediğimde o röfle değil acıcı olsa bu saç böyle olmaz dedi senin saçın gibi olurdu dedi:KK43:(
neyse demek istemem benim akıllı kuaför sarı boyadan röfle yapmış boyayla açmış o saçı, ama bildiğiniz röfleden bin kat daha güsell canlı ahh dedim ahhh ben sana daha önce niye rast gelmedim.:çok üzgünüm:

ben sık röfle yaptırmıştım diplerim çıkınca daha sık yaptırdım ama saçlarım çok yıprandı şimdi ki aklım olsa asla yaptırmazdım ,aranızda koparak dökülen varmı benim saç dökülmem bir yana birde koparak dökülmüştü bir ara.
geçen kuaföre gittim bir kızın saçına fön çekiyordu ama kızın saçlarından alamadım gözümü karamel saçın üzerinde sarı röfle atılmış ama o kadar canlı ki olamaz dedim röfleli saçlar hep yıpranık çünkü fönsüz özellikle.neyse kuaför ben yaptım dedi nasıl oluyor röfle saçta bu kadar canlı doğal duruyor dediğimde o röfle değil acıcı olsa bu saç böyle olmaz dedi senin saçın gibi olurdu dedi:KK43:(
neyse demek istemem benim akıllı kuaför sarı boyadan röfle yapmış boyayla açmış o saçı, ama bildiğiniz röfleden bin kat daha güsell canlı ahh dedim ahhh ben sana daha önce niye rast gelmedim.:çok üzgünüm:

Canımm.. Çok üzüldümm.. Ben de senin gibiydim.. Saçım kopuyodu resmen, birkaç kere açınca.. Ama sarıdan da vazgeçemiyorumm.. mafoldumben

Canım saçını azcık kestir biraz da bakım yaparsan eski haline gelir.. benim 1 aydır saçım kendine geldi çok şükür, yaptığım bakımlarla.. Ama sana tavsiyem, saçın ıslakken sakın oynama, tarama bile.. Kuruyken tara.. Yokse lastik gibi sünüyorr..

Oofff offf.. Yok mu şöyle sarı yaptırıp da mutlu mesut kuaförden çıkan bi arkdş.. :ecrin_bebek:

sari sac her kuaforun yapacagi bir is degil...
ben ilk yaptirmaya kalktigimda kabus gibi bir sacla karsilasmistim..
sonra kestirmek zorunda kaldim up uzun saclarimi..cunku yandilar
sonra keramet unlulerin kuaforunde sanirim dedim..gittim
adamlar elime kremleri,bakim kurlerini tutusturdular..
onca para verdim o ise yaramaz kremlere..
neyse sonucta yazlik bi yerde siradan bi kuafor gozu kapali yapti istedigim platin rengini...
ve anladimki esas ustalik satafatli salonlarda deilmis...
tabi bu hale gelmek zaman aldi
umarim sende istedigin renge kavusursun
a.s.

31072008037.jpg

Merhaba arkdşlar, ben sarı saç hastalığından muzdarip olmuş birisiyimm..

Tümden açtırdım olmadı.. Balyaj attırdım olmadı.. Yanlş kişilerin eline düştüm, hiç araştırmadım.. Balyaj üstüne balyaj atılmayacağını dahi kuaförüm söylememişti bana...

Neyse, siz yani sarı saçlılar.. Hangi türlü kullanıyorsunuz saçınızı ?? tümden açtırıp da mı sarışın oldunuz, yoksa balyajla mı ?? Bi de mümkünse fotoğraflarınızı ekler misiniz...

Ya tümden açtırsam, dibi çıkıyor kalıp gibi oluyor, üst taraf kahve alt taraf sarı.. hoş diil
Balyaj attırsam, çizgi çizgi belli oluyorr.. O çizgiliği sevmiyorum.. Çizgi belli olmasın istiyorum...

Kimisi diyor ki, balyajı kalın kalın attırdır.. Seneler içinde oturur.. Şu tür saçları seviyorum ben.. Alt kısımlar komple sarı gibi, ama üstte balyaj yapılmş gibi çizgi çizgi.. Yani kalıp gibi durmuyor tüm boya gibi değil yani... Bu acaba zamanla mı oturuyor ??

İstediğim - aklımdaki sarı aynen aşağıda...

gzl.jpg

Yani zamanla oturması için de her sene veya 6 ayda bir balyaj attırmak lazım.. Ama balyaj üstüne balyaj gelince saçı yakmıyor mu ??

not: Arkdşlar, ben 2 ay önce balyaj attırmayı denedim, kuaförüm saçımı yaktı. Şuan anca toparlandı. Sizce ne zaman açtırsam saçımı ?

canım ya, ben bilirim sarı saç hayranlığı nasıl bişeydir ama avatarındaki saç rengin o kadar yakışmış ki, yani sarı sana öyle gider mi valla bilmiyorum. yani nası sölesem, o foto boya kutularının üstüne konmayı hakedio yemin ederim:nazar::nazar::nazar:

ben nadir olan doğal sarışınlardanım.35 yaşındayım ve saçımı hiç boyatmadım

neyse sonucta yazlik bi yerde siradan bi kuafor gozu kapali yapti istedigim platin rengini...
a.s.

31072008037.jpg

canim cok guzel bi renk olmus dipleri koyu kalinca daha iyi duruo nasil yaptilar acaba ?top top mu aldilar boyadilar bide tek seferdemi bu rengi tutturdular canim

bende 5-6 senedir röfle yaptırıyorum yaptıra yaptıra saçlarım bebek sarısı dedikleri sarıdan oldu çok beğeniyorum sarımın tonunu .. ilk zamanlar röfleyi üstünede attırdım çünkü ilk attırdığın zamanlarda kyuydu saçlarım ama saç tam sarı olduğu zaman zaten saçı yakmamak adına kuaförde röfleye almıyo saçın o kısmını sadece dip yapıyor bende dip yaptırıyordum ama şuan saçım iyice açıldığı için palettenin yoğun açıcısıyla dip boyamı kendim yapıyorum çokta güzel oluyor.. hemde okadar para bayılmıyorum kuaföre hemde saçım yanmıyor yıpranmıyor röfledeki gibi saçıma bakımımıda kendşm yapıyorum saç bakım yağlarıyla..fakat sıkıldım artık sarıdan koyuya dönmek istiyorum pişmn olurum diye korkuyorum resim eklerim bi ara -tatlicadiarzu-

a.s.

31072008037.jpg
bayıldım renge nerde yaptırdın cnm bu saçı kaça yaptı

canim cok guzel bi renk olmus dipleri koyu kalinca daha iyi duruo nasil yaptilar acaba ?top top mu aldilar boyadilar bide tek seferdemi bu rengi tutturdular canim
hayir canm tek seferde degil...
daha once kalin roflelerle alt zemin olusmustu..
ama yaniklarda vardi uclarda..
renk turuncuya benziyordu...
6 ay sonra tamami sariy boyandi yine renk turuncuya benziyordu
4 ay sonrada uzerine platin kalin rofleler yapildi ve bu hali aldi

bayıldım renge nerde yaptırdın cnm bu saçı kaça yaptı

tskler...
bu sac onceki boyalari saymazsak en son 200 e yapildi..silivride naz kuaforde yapilmisti..
trye gider gitmez solugu yine orda alacagim..

tskler...
bu sac onceki boyalari saymazsak en son 200 e yapildi..silivride naz kuaforde yapilmisti..
peki canım herhangi bir yanma oldumu ıslakken lastikleşme falan benim saçım yanıkta

tskler...

canim benim renk cok guzel olmus su an gule gule kullan darisi basima insalla

kızlar ya röflesız sadece boyala bu tonları yakalayamazmıyız???boya cok alengırlı bu hafta boytcam sacımı ama cok kararsızım...hep sarydım hamılelkte ugrasamadım bal rengı yaptım ama 2 renk oldu dıpler koyu kaldı..yıne sarı istyıom ama rflele ugrasamam cocukla boya daha klay..evdede kendım dewam ederım barı gıdemedgm zaman kuaföre...ne enge byasam bılemıyommm yardımmmmmmmmmm:gitme:B]

X