8 haftalık hamileyim ama bebegim 6 haftalık görünümünde ?

Zeymuran

20.07.2010 Aşkım dünyamda
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2009
729
0
44
Arkadaslar bugun doktora gittim ultrasyona girdim doktorun söylediğine göre 8 haftalık hamileymişim ama bebegimın buyuklugu 6 haftalık bebek görüntüsündeymiş . :KK43:

bunun sebeplerini sordum belki yumurtlamada gecikme vardır dedi ama adet duzensızlıgım hıc olmadı.. haftaya tekrar bakıcam en kotu ıhtımal hamılelık sonlanıcak dedı :KK43: suan yasadıgım mutsuzluğu anlatamam kızlar.. bu konuda bilgi sahıbı olan arkadaslardan yardım beklıyorum ...

canım seninle aynı dertten muzdarip o kadar kişi varki bu sitede bu konuyla eşdeğer çok konu açıldı

içini ferah tut kesinlikle yumurtlamadan kaynaklanıyodur
hani eskiler derya başında hamile kalmışım yada sonunda kalmışım filan diye seninkide sonunda olmuş sanırım
bizim bi arkadaşımla son regl tarihimiz aynıydı o 21. de ben 22sinde olmuşum ve aynı gün test yapıp öğrenmişiz hamile oldugumuzu ama o doktora gittiğinde doktor kan tahliline bakarak değerlerin çok düşük demiş büyük ihtimalle kanamayla atarsın bebeği hamileliğin sonlanır demiş ben mutlulu yaşarken o heran kaybetme korkusuyla sevinemiyodu bile
hatta kayınvaldesiyle birlikte yaşıyodu kadın nasılsa düşücek bebek diye hiç oralı bile olmamış yatsın istirahat etsin filan yok aynı eski rutin işlerine devam etmiş arkadaşım hani hamileyim diyince bi ilgi vardır o ilgi sıfırdı ona karşı
ama ne oldu bebeğin kalp atışlarını filan duyunca bebeğin sağlığının yerinde oldugunu duyunca mutluluktan havaya uçmuştu zavalım bebeğinemi üzülsün evdeki yaklaşımamı üzülsün
şuanda benden 1,5 hafta geride ben yarın 37. bitiricem oysa 35. içinde sanırım
buyüzden içini ferah tut birsonraki kontrolüne karşı kendine ve hareketlerine dikat et ve kesinlikle sağlıklı beslen

Son düzenleme:
Umarım dediğin gibi olur canımm AMİİİİNNN
cevap yazdıgın için ve destegın için saol.. ALLAHIM sanada hayırlı bebeğini kollarına almayı nasıp etsin .. AMİİİİnn

canım benım ılk hamılelıgımı ogrendıgımde bebek 4-5 haftalıktı mantık olarak cunku adetım 28 gunde bır olur ve 3 gunluk gecıkmeden sonra ogrenmıstım. kan degerım 40 tı doktora gıttık cok gerıden gelıyor tutunamaz bu sekılde 5 gun ıcınde dusurursun dedı. baska bı doktora gıttık. oda ıkı ıhtımal war ya gec dollenme oldu yada dusuk yapıcaksın dedı. su anda 11 haftalık hamıleyım rabbım bebegımı bana bagısladı. bu problemı yasayan,gec dollenme olan bı cok kısı war. burda da cok sık okuyoruz bunu. su asamada kendıne dıkkat et mumkun mertebe dınlenmeye calıs ayaklarını uzatıp yat fırsat buldukca. allah umarım bebegını sana bagıslar. o korkunun ne demek oldugunu ınan cok ıyı anlıyorum arkadasım. stres yapma bebegıne en cok boyle zarar verırsın. ıyı haberlerını beklıyoruz...

canim cok üzüldüm insallah bebisinn gelismeye baslar hic duymadim böle bisiy üzüldüm...cok saglikli beslen bakalim cok ye belkide besin alamiyodur dene

sakın üzülme arkadaşım.tamamen yumurtanın döllenmesininden kaynaklanıyor.ben tam 14 haftalıkken gıttım doktora 12+4 gıbı gorunuyor dedı.tamamen döllenmeden kaynaklanıyor dedi.tabı uzuldum çookk ama napcaksın işte.birde ben yemıyorum yemek yesemde istifar ediyorum ondanda olabılır dedım ama ????bilmiyorum olsun karnımdaya çok sukurr...

Canım üzülme inş.geç döllenmeden falandır.Bende öğrendiğmde değerim çok düşüktü doktor eğer artmazsa tekrar düşükle sonlanır dedi çok üzüldüm ama çok şükür 2 hafta önce bir sorun yok dedi .Rabbim evlatlarımızı bize bağışlasın inşAllah....

Cok saolun arkadaslr .. umut dolu sözleriniz için teşekkurler..
AlLLAHIM HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN...
Haftaya persembe konturolum var umarım herşey yolundadır.. umarım bu gergınlık gusel haberlerle son bulur..:Saruboceq:

ya aynı sorun benimde kafamı kurcalıyo ama doktorlarımın hiçbiri bunu sorun yapmadı

son adetim 1 haziran 9+6 hamile olmam lazım
ultrasonda 8+0 çıkıyo
iki doktorda bunu gördü ama sorun etmediler. geç döllenme olabilirmiş
benim sorunumsa bebeğimin kap atışını görememem hangi tarihe göre hareket edicem bilmiyorum ooofff

ya aynı sorun benimde kafamı kurcalıyo ama doktorlarımın hiçbiri bunu sorun yapmadı

son adetim 1 haziran 9+6 hamile olmam lazım
ultrasonda 8+0 çıkıyo
iki doktorda bunu gördü ama sorun etmediler. geç döllenme olabilirmiş
benim sorunumsa bebeğimin kap atışını görememem hangi tarihe göre hareket edicem bilmiyorum ooofff

Canım üzülmeeeee. Bak HERKES AYNI ŞEYİ SÖYLEMİŞ! Bende de aynı sorun var. 1 hafta geri görünüyor ama benim doktorum düşük olur falan demedi. Geç döllenmedir dedi. Düşününce anladım ben adet günümden 5 gün önce test yapmıştım hiç bişey çıkmamıştı. adet günümde çok silik bir çizgiyle görmüştüm. geç döllenme işte. sende canını sıkma artık bebişe yazık hisseder annesi. umutlu ol.

Arkadaslar bugun doktora gittim ultrasyona girdim doktorun söylediğine göre 8 haftalık hamileymişim ama bebegimın buyuklugu 6 haftalık bebek görüntüsündeymiş . :KK43:

zeymuran bende 8 haftalık hamileyim bebeğin kalp atışlarını duyamadık doktor 8 haftaya göre küçük dedi on gün beklicez tekrar bakıcaz dedi merak ediyorum doktora gittiginde bebek 8 haftalıkken kese kaç cm di benimki 2,24 cm kalp atışlarını duymak için kaçıncı haftaya kadar beklemek gerekir.

Bende de aynı sorun var, 2 hafta geriden takip ediyor HCG değerim ve geçen hafta dr.a gittiğimde ultrasonda görünmedi kese (SAT'a göre 6. haftaydı geçen hafta), şimdi haftaya tekrar gideceğim dr.a heyecanlı bi bekleyiş içerisindeyim. Dr. çok büyük ihtimalle geç yumurtlama olmuş dedi, buradan okuyunca ne kadar çok insanın başına aynı şey gelmiş dedim kendi kendime şimdi... ıyi o zaman her şey normal diyebilirm bende. yerimseniben

cok,cok uzuldum ınan arkadasım. allah sabır versın. tez zamanda evınızı bebek seslerıyle doldursun ınsalah...

Bebegimi kaybettim

canim cok uzuldum benim de bebegim geriden geliyordu bir hafta kadar, sorun yok demislerdi kalp atisi vardi gelisiyordu ama bende 10 haftada kaybettim onbucuk olmam gerekirken dokuz arti 2 ydi, bir gunde kaybettim bebegimi. acin cok buyuk biliyorum...ilk gunler artik yasamam sandim; hala iyi sayilmam ama zaman biraz iyi geliyor. Insallah sen de birkac haftaya daha iyi hissedeceksin, 22 ay bekledikten sonra kaybettim Insallah sen daha kolay hamile kalabiliyorsundur da, yeni bir bebekle acin azalir. hicbirsey giden bebegimizin yerini doldurmayacak ama daha iyi olucaz, bebegimize sarilicaz, acilarimizi bebegimizle atlatacagiz. Allah beterinden korusun deyip sabredecegiz....

geçmiş olsun canım.allah sabır versin.inşallah en kısa zamanda yeniden hamile kalırsın ve bu ebeğin sağlıklı sıhhatli doğar.

Çok saolun kızlar.. ALLAHIM BİRDAHA BÖYLE BİR DURUMU YAŞATMASIN...
hiçç kimseyee.. ilk bebeğimdi ve kalbi durdu..
ALLAHIM hepinizi hepimizi sağlıklık mutlu bebeğimizi kucagımıza almayı nasip etsin.. gerçekten acı bir durum .. hayeller öylece kala kaldı.. RABBİM HAYIRLISIYLA tekrar nasip edeceği gunu beklicem..

meraba arkadaşlar ben tüp bebek ile hamile kaldım şu an 8 haftalık hamileyim dün dr gittim bebeği göremedi gelişmemiş dedi haftaya tekrar gideceğim kalp atışları duymayı çok itiyorum yoksa alacaklar bebğimi şu an çok kötüyüm sabaha kadar uyumadım benim gibi olupta sonra bebği büyüyen var mı acaba???

X