Kilo verdiren besinler..

BenBihter

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2007
764
3
Greyfurt: Greyfurt kapsülleri, greyfurt suları içmek ve greyfurt yemek kilo vermede çok etkili. Greyfurt içerisinde kanserle savaşan liminoids ve lycopene içerir. Kırmızı greyfurt da insan vücudundaki kolesterol oranını düşürmeye yardımcı olur. Bir greyfurdun yarısı sadece 39 kaloridir.

Sardalya: Sardalya protein yüklü bir besindir ve kan şekerini dengeleme özelliğine sahiptir. Tam ve yenilenmiş bir metabolizmaya sahip olmanızı sağlar. İkinci büyük deposu omega 3’ tür. Sadece kardiyovaküler bölgeyi güçlendirmekle kalmaz moral ve motivasyonunuzu yükseltmenizi sağlar.

Balkabağı: En iyi kilo verdirebilecek besinler arasındadır. Uzun süre konserve halinde saklanılmış balkabağında yüksek olanda lif vardır ve buna karşılık 40 kalori kadar düşük bir kalori oranına sahiptir. Uzun araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilere göre, lifler insan sağlığı için çok önemlidir ve kilo düzenlenmesinde de büyük yararları bulunur.

Sığır eti: İçerdiği protein metabolizmayı uyarır, daha uzun süre tok hissettirir ve iştahınızı azaltır. Ayrıca, sığır eti yüksek miktarda omega 3 içerir bu da size sağlıklı bir hayat kazandırır.

Yeşil çay: Besin değeri taşımayan bitki kilo vermenizi hızlandırır ve incelmemizde bize çok yardımcı olur. Yağ oksidasyonunu artırır. Bu şekilde kilo vermemizde bize yardımcı olur. Bazı araştırmalara göre günde 5 fincan yeşil çay kilo vermek için sihirli bir dokunuş, rahatlamak için iyi bir yoldur. zemuszemus

özellikle bitkilere karşı alerjiniz varsa,hamileyseniz ve bebek emziriyorsanız yeşil çay konusunda dikkatli olmak gerekiyor.

kalp-damar hastalıkları veya yüksek tansiyon,
böbrek hastalığı,
hipertiroid,
anksiyete veya sinir bozukluğu,
kanama ya da pıhtılaşma sorununuz varsa veya kan sulandırıcı bir ilaç kullanıyorsanız.
Yeşil çay yüksek oranda kafein içerdiğinden yukarıdaki rahatsızlıklara sahip kişiler tarafından kullanıldığında sorun yaratabiliyormuş. Dr, hiç yeşil çay içmemenizi yada günlük tavsiye edilen miktardan daha az tüketmenizi önerebilir.

Son düzenleme:
bir de salatalık arkadaşlar mesela her yemeğin yanında mutlaka en az 1 tane salatalık yiyin ve günde 4 tane en az. çünkü yağ yakıyormuş yemek yerken kaloriyi vücut ihtiyacından fazlasını attırıyormuş.çok araştırdım internette.

arkadaşlar
bana da dr. sabahları kalkınca içebileceğim sıcaklıkta su tavsiye etti
içine bişey konulmayacak ama (limon-şeker gibi)
özellikle bağırsak sorunu olanlara tavsiye ediyorum
bağırsakları temizliyor

arkadaşlar
bana da dr. sabahları kalkınca içebileceğim sıcaklıkta su tavsiye etti
içine bişey konulmayacak ama (limon-şeker gibi)
özellikle bağırsak sorunu olanlara tavsiye ediyorum
bağırsakları temizliyor

sıcak suyun faydası var mı,yok mu diye hep tartışılır, faydası vardır.kaydirigubbakcemile5

Bazılarına göre de soğuk su iyiymiş.Metabolizma suyu ısıtmak için hızlanırmış.En iyisi ılık mı içsek

X