doğumdan sonra iştahım sıfır yardım lütfen

dysania

İÇİNE ATIYON ATMA
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2009
2.156
2.794
arkadaşlar doğum yapalı 17 gün oldu
doğumdan bir hafta sonra 15 kılo verdım bugu tartıldım 3 kılo daha vermişim
kılo vermek iyi ama aşırı vermeye başladım iştahım sıfır hiçbirşey istemıyor canım sadece sıvı şeyler ve su içiyorum ilk zamanlar kılo verdiğime sevındım ama hiçbirşey yiyemıyorum çok can sıkıcı sürekli mide bulantısı çekiyorum
tecrübesi olan arkadaşlar lütfen paylaşın

ah canım ya bir hafta da 15 kilomu:1shok:
bence hemen doktora başvurmalısın a.s

evet ne yazıkkı bır haftada 15 kılo suan doğum yapalı 17 gün oldu toplam 18 kılo vermişim
sankı çöl de kalmış gibi su içiyorum habire şişelerce 1.5 litrelık şişe bana sankı bır bardak gibi geliyor
önceden bır bardak suyu bıle zorla içerdim iştahsızlıkta cabası bı anormallık var ama ne bilmiyorum:KK43:
insan yemek yiyince mutluymuş meğer çok huzurum kaçtı iyice:KK43:

hamilelikde kaç kilo aldın herhalde hamile olmadan önceki kilona çokdan dönmüşsündür. metabolizmayla ilgili bişey olabilir yada stres mi yapıyosun. dr a gitmen şart olmuş güçsüz düşmeyesin enerji şart.

aysun cuğum aynı şey bende de olmuştu ve benimki iki ay sürmüştü nerdeyse...eski halimden bile daha zayıf olmuştum inan..ama merak etme sanırım sebebi doğumda verilen serumlar olabilir..hiçbirşey yiyemiyor devamlı su ve sulu şeyler tüketiyordum midem bulanıyordu...ama hiç merak etme canım geçicek..iştahın öyle bi açılıcakkii habire yemek isticeksin..takma kafana bende aynı olmuştum canım...iyi bak kendine ve alpine...opuyorumnanaktan

bendede iştah sıfır ben çokkk yoruluyorum bebeğim huysuz ve tek başımayım

yorgunluktan böyle oldum ama işin kötüsü suda istemiyorum

sadece karpuz ve meyve

bende 1,5ay önce doğum yaptım

kızlar sıcakların da etkisi var sanırım bizimde bugün 28. günümüz aynen bende de iştah yok ilk 15 günde 14 kilom gitti gerçi geriye daha 10 kilo var yiyemememe rağmen durdu kilo verişim sanırım spor gerekecek-tatlicadiarzu-

Son düzenleme:
çok zooor bi durum bende yaşadım aynılarını.. nceden yiyemiyorum diyenlere imrenirdim ama meğerse hayatın tadı tuzuymuşcokacimcoook 1 ay kadar sürdü benimkide günde 4 litre su içiyordum yinede yetmiyordu su içmemek için kendimi zor tutuyordumdelikafadulden bide milletin lafları (çok su içme kızım sütün sulu olur) (yaramaz sütün) ( aaa seninkide işmi şimdi süte su katıyosun) napıyım yaaa yanıyorum resmen tabii sadece karpuz ve meyve suyu içiyordum ama zorlada olsa az az yemeye çalıştım mideyi açtım sonunda zor oldu gerçi ama oldualkisalkisalkis bide kan ilaçlarıda çok işe yarıyor epey iştah açıyocokacimcoook öpüyorum sağlıcakla büyüt bebişiniopuyorumnanaktan

benimde iştahım pek yok ama zorda olsa yemeye çalışıyorum kızım için.. ama günde 4 lt den fazla su içim sıcaklardan galiba kızlar...

Aynı şeyleri yaşayan ne çok insan varmış meğer...
aynı sorun bende de vardı üstelik psikolojik mi fizyolojik mi olduğunu bilemediğim bulantılar.
ben psikolojisi kötü olunca yiyemeyenlerdenim.50 kg.ile hamile kaldım ve tek dileğim hamilelikte aldığım kiloları geri vermemekti ama ne gezeeer...önce hamileliğimin son haftalarına daha sonra da doğumdan sonra 2 hafta süren bir ishale yakalandım.iştah zaten yok...2 yemek kaşığı sütacı öğüre öğüre yiyordum.eşim sürekli ye diye baskı yapıyor sanki hususi yemiyormuşum gibi davranıyordu,kızıyordu,kavga ediyorduk,çünkü sütüm de yoktu..zavallı anneciğim sevdiğim tüm yemekleri yapıp önüme koydu 40 gün boyunca ama değil yemek kokusunu dahi almak istemiyordum,işin açığı öleceğime kanaat getirmiştim.düşünsenize zaten bişey yiyemiyorsunuz ve de ishalsiniz...
sonra sonra düzeldi,sanırım benimki psikolojikti ve hormonlar rayına girince düzeldi.hala çok gerildiğimde veya öğün saati geçtiğinde-ki kolik bebek annesi olduğum için vaktinde yediğim çok az oluyor-yiyemiyorum
yiyememek çok kötü bişey arkadaşlar..Allah sabırlar versin ama düzeliyor,kafaya taktıkça daha beter oluyor.
ben de hamilelikte aldığım 18 kilonun 10unun 1 haftada geri kalan 5 ini de 1 ayda verdim.şimdi kalan 3ü korumaya çalışıyorum:)))

ben doğumdan sonra yaklaşık bir ay boyunca midemi hissetmiyordum. bütün hamileliğim şiddetli mide bulantısıyla geçtiği için doğumda midemi de aldılar sandım. çünkü artık bulantılar bitmişti. midem yok gibiydi. açlık da hissetmedim ilk bir ay ve doğumda aldığım 13 kilonun 11ini verdim. iştahım yoktu hiç ama bunun diğer ve çok önemli sebebi psikolojimin bozuk olmasıydı. ama bebeğim için yemeliydim. zorladım kendimi. zorladıkça iştahım açıldı midemi hissetmeye de başladım. tabi verdiğim 11 kiloyu da hoooop geri aldım.

X