Kalan Kekler

kalan kekleri parçalayıp bi kenara koyun, diğer tarafta da koyu kıvamlı kakaolu,puding yapın daha sonra pasta kalıbına bir sıra parçalanan kekten bir sıra pudingten koyun kat kat olacak bu şekilde dolapta bekletin daha sonra ters çevirip keserek servis yapın ğüzel ve hafif bir pasta oluyor

güzel fikir begendim.ama bir sorum olcaktı.
kekleri ne büyüklükte parçalıyoruz acaba.

eğer kek sade, mozaik veya kakaoluysa (meyvelide hoş olmaz da)
bir çay bardağı süt ve bir çay bardağı suyu ılıtın, içine yarım paket 3 ü birarada kahve koyup iyice karıştırırn. kekin miktarına bağlı olarak süt-su ve kahve miktarını ayarlayabilirsiniz. bu karışımı kekinizin üstüne eşit olarak dökün.
sonra bir su bardağına yakın soğuk süt, aynı miktarda su, bir yumurta sarısı, bir yemek kaşığı mısır nişastası, 3 kaşık toz şeker ve küçük pakette olan kakaolar var ya, bir paketin 3/4 ünü tencerede iyice çırpın, sonra ocağı yakın. karıştırarak pişirin, kıvamını alınca ocağı kapatıp karıştıra karıştıra soğutun. çırparken de içine bir yemek kaşığı toz şeker atın, bu sosun parlamasını sağlayacak.
kek döktüğümüz kahveli karışımı çektiyse üstüne yaptığınız çikolata sosunu da dökün, ve soğumaya bırakın.
isteğe bağlı olarak krem şanti de ekleyebilirsiniz.

soğuk servis edilir.
not: kek hafif derinliği olan bi kapta olmalı ki soslar taşmasın.

afiyet olsuncokacimcoook

Tatlım doldur dondurma kutusuna at dondurucuya acil bi misafirin geldiğinde çıkar ısıtıp servisini yap :KK66:

Başka fikri olan var mi? Kocaman kek ksldi. Ceviz badem findik ve üzümlü.pek kabarmaz kekik. Bi el atsaniz.

kalan kekleri ufalayıp içine biraz çikolata sos koymuştum zamanın birinde efendime söyleyeyim fındık vardı attım içine şöyle güzelce mıncırıp top top yaptım. benmari çikolaya eritip topları çikolataya buladım. çakma truf gibi oldu :)

Ben kalan keklerden toplar yapıyorum. Kekleri ufalıyorum, biraz bisküvi ufalıyorum, fındık yada ceviz ufalayıp ekliyorum en son 2 yada 3 kaşık nutella ekleyip yoğuruyorum ve küçük toplar yapıp Hindistan cevizi yada kakaoya bulayıp üzerlerine kürdan batırıp servis ediyorum. Çok şık ve lezzetli oluyor. Evdekiler sevdiği için sırf bu tarif için kek yapıp buzlukta bekletiyorum.

ben de rondodan geçirip kaselerin dibine koyup üzerine muhallebi ve meyve parçacıkları ekleyip tatlı yapıyorum, yada ay çöreğinin iç malzemesi olarak kullanıyorum

X