Kalan Kekler

ay güzel bir konuya deyinmissin canim
bende merak ediyorum
deyisik tarifler yapiliyosa negüzel olur ya

ilk tarif için teşekkür ederim canım...başka tarif bilen varsa ve bizimle paylaşırsa çok seviniriz...opuyorumnanaktan

kalan kekleri parçalayıp bi kenara koyun, diğer tarafta da koyu kıvamlı kakaolu,puding yapın daha sonra pasta kalıbına bir sıra parçalanan kekten bir sıra pudingten koyun kat kat olacak bu şekilde dolapta bekletin daha sonra ters çevirip keserek servis yapın ğüzel ve hafif bir pasta oluyor

• Beğen
Reactions: gve
bide supangle yapıp kaselerin altına kalan keklerden biraz koyup az sütle ıslatıp supanglemizi ilave edelim buda çok güzel oluyor

• Beğen
hiç aklıma gelmemiş oldukça pratik ve lezzetli bir tarifle...teşekkürler royall a.s.

keşke 2 saat önce okumuş olsaydımm yaa.hiç aklıma gelmedi benim bu.geçen yaptığım keki unutmuşum şimdi gördüm atmak zorunda kaldım birde üstüne kalktım akşam için puding yaptım:KK43: neyse bundan sonra artık..teşeküürler fikirler için

bende kekleri küçük küçük doğradıktanm sonra kremşantiyle ya da pudingle karıştırıyorum üzerine de meyvalı sos ya da çikolata sosu süper oluyorzemuszemus

• Beğen
bir fikirde benden... özellikle yeni ilk bahara girdiğimizde çocuklarımız dondurma diye tutturur ya;
benimki onun için. dondurma kuplarına eneltına dip dolasıya kadar keki koyun üstüne ister puding , ister dondurmakoyun isterseniz soğukluğunun kırılması için daha fazla kek koyabilirsiniz.sonra 2-3 tane ince çubuklar kesin kekten,servis için yanlarına koyun.
afiyet olsun.....
NOT:pudingi yaparsanız 1-2 saat dolapta soğuyana kadar bekleyin.Süperrrr oluyor....

dondurucuya atın misafiriniz geleceği zaman çıkarın çözülünce servis yapın

boş vaktim olunca kek yapıp dondurucuya atarım hazır olsun diye

kek yapınca yarısını dondurucuya kaldırırım ben bir süre sonra tekrar çıkarıp çözdürünce taptaze oluyor
yani öyle kek bayatladı ne yapsam derdim olmaz

ben kalan kekler i dondurucuya koyuyorum. hatta bu akşam tatlımdan çikolata sosu arttı buzluktan çıkarıp kalan sosu keklerin üstüne döktüm. süper oldu :)))

• Beğen
Benimde su an dondurucumda kekim var.Kakaolu kek.Cikarip sos dökücem
üstüne.Cikolata soslu kekim olacak.

benim keklerim pek kalmaz ama kalırsa buzluğa atarım ve sonra çıkarıp rondoda un gibi olana dek çekip çikolata sosuyla karıştırırım ve hamurdan parçalar koparıp top top yapıp hindistan cevizine bularım nefis olur zaten pastanelerdede satılan toplar kalan pandispanyalardan aynı bu şeklde yapılıyor ben bi isim koydum kendi çapımda çikotop diyorum tavsiye ederim şakkıdı

benim keklerim pek kalmaz ama kalırsa buzluğa atarım ve sonra çıkarıp rondoda un gibi olana dek çekip çikolata sosuyla karıştırırım ve hamurdan parçalar koparıp top top yapıp hindistan cevizine bularım nefis olur zaten pastanelerdede satılan toplar kalan pandispanyalardan aynı bu şeklde yapılıyor ben bi isim koydum kendi çapımda çikotop diyorum tavsiye ederim şakkıdı

iyi fikir
bunu aklımda tutayım yerimseniben

ben kalan kek olursa puding bardaklarıma küçük parçalar halinde atıyorum kekleri..süt ilave ediyorum ıslatacak kadar.sonra kakaolu pudingimi de döküp,buzdolabına koyuyorum.. eğer kekleriniz çoksa pudingin arasına da kek koyuyorum. dolapta soğuyunca çokta güzel oluyor

ben kalan kek olursa puding bardaklarıma küçük parçalar halinde atıyorum kekleri..süt ilave ediyorum ıslatacak kadar.sonra kakaolu pudingimi de döküp,buzdolabına koyuyorum.. eğer kekleriniz çoksa pudingin arasına da kek koyuyorum. dolapta soğuyunca çokta güzel oluyor

kalan kekim vardı hemen mutfağa koştum yapmak için ama pudingim yokmuş bitmiş
artık yarın puding alıp yaparım

güzel bir konu açmışsnız.
güzel şeyler öğrendim.
eger kekiniz ıspanaklı veya kakaoluysa rondododan geçrirp buzluğa atın.
pastaların üzerini süslemek için çok güzel oluyorlar.ben denedim çok güzel bir görüntü oluyor.

X