Bebek Beslenmesi Bebeğimde İnek Sütü Alerjisi Var

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

sevdemer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2009
1.233
3
merhaba kk hanımları
hep duyardım çocukların asıl dertleri bir yaşından sonra başlar diye.Aynen benimde böyle oldu.Ateşlenmeler,alerjiler derken uykusuz geceler birbirini izliyor.Tabi uykusuzluktan şikayet değil sebebim,yavrum derdini anlatamıyor,ağlayarak uyanıyor.Ateşler içinde yanıyor,herşeyin suçlusu diş ya,yani böyle biliyoruz.Ama doktora her gidişimizde bunun sebebinin herşey olabileceğini söylüyorlar.Bahsettiğim şey alerji.
Bebeğim 13 aylık,bir ay önce inek sütüne başladım.Bir kaç gün sonra vücudunun her yerinde isiliğe benzer durumlar vardı,önce önemsemedim.Fakat bir iki gün içinde tüm vücudunu kapladı.Aynı zamanda ateş de vardı.Doktor bunun sebebinin yeni başladığım bir gıdadan veya sıcaktan,aslında herşey olabilir sebebini bulmak zor diyor.Kan testlerinde bi anormallik yok.Aslında her bebeğin doktoru bence annesidir.Süte yeni başladığım için kestim hemen.Bir ay bekledim tekrar başladım yine bir kaç kızarıklık görünce korktum yine her tarafında olacak diye,ve sütü bıraktım.ıki yaşına kadarda vermeyi düşünmüyorum.Amcamın oğlundada böyle bir durum vardı,ama o çok daha vahimdi.Bir çok besin alerji yapıyordu ona.Ama ailede olması bir işaretmiş araştırmalarıma göre.Şimdi keçi sütüne başladım,anne sütüne eşdeğer olduğu söyleniyor.Kızarıklıklar gitti,nerdeyse bir haftadır kullanıyorum şimdilik bi problem yok.
Sizlerde böyle bir durum yaşadınızmı hangi aşamalardan geçtiniz.Veya önerileriniz varsa bekliyorum.

cnm benm bebeğimde çok kusuyodu yaşına kadar süt alerjisi wardır fln demişledi o zmn baya araştrmıştık ama testlerde 2 yaşına kadar doğru sonuç vermiyo maalesef..
neyse kızımın kusması yaşında geçti ama
süt alerjisi konusunda üye olduğum başka forumdan bi arkımın kızı bu konuda bayağı dertliydi hatta bir deil bnm dönmele aynı olan annelrden bi çoğunun çocuğunda bu alerji war maalesef
emzirdikleri sürece kendileride rejim yaptılar süt ve süt ürünleri tüketmediler anne sütünden bebeğe geçebiliyor diye
kimisi bisküvi sütlü tatlı bile yemedi sütle yapıldığı için o derece ileriydi alerjileri..
bizim gibi aptamiller yerine keçi sütü maması kullandılar
ve keçi peyniri tüketti çocukları..
ben inek sütüne pastorizede olsa 2 yaşına kadar vermem
yağlı ve ağır gelir kanımca
ben aptamil junier ile dewam ediyorum daha hiç pastorize sütlerden vermedim
2 yaşına kadar düşünmüyorumda..
geçmiş olsun cnm
sana tavsiyem keçi sütü kullanman peyniride tabi..
ama alerjinin derecesini bilmediğim için sana dr. önerebilirim sadece istanbulda prof bu konuda

pastorize bir canlı değil ki sütü olsun:uhm: İnek sütünü pastorize edip satıyorlar, ancak benim bildiğim kadarıyla pastorize edilmesi alerjiye engel değil. Çünkü bende de var biraz bu sorun :gitme:

:roflol: gece gece güldürdün beni allahta seni güldürsün.geçmiş olsun canım:1hug:

ah ah kanayan yaram...bizim de 6 aydr alerji teshisi gundemimizde ve ben 6 aydir sut ve sut urunleri (margarin ve haliyle herrr turlu tatlik kurabiye kek agzima surmedim..o kadar yani) kabuklu yemis veee kirmizi et yemedim..ogluma da vermiyorum simdi 7.5 aylik yaklasik..ona ek gida olarak gunde sadece 1 kez olmak kaydiyla sebze bakliyat ya da meyve veriyorum...doktor bol bol emzir alerjili bebelerde ek gidaya gec geciyoruz dedi...ve son surat emziriyorum..aslinda arada benim yediklerimden de yiyior cunku cok ciddi diyetteyim..(hatta bi ara makarna ve soyali urunler, tahin helvasi bile dahil soya oldugu icin tuketmiyordum...simdi onlari yiyorum alerjisi yokmus)

valla Allah yardimcimiz olsun cok zor bu isler..bu arada bizde isilik olmadi ama bagirsaklari kaniyor..yani kakasi cok kanli oluyodu..hala ara ara geliyo ama niye anlamiyorum ? doktorlar da nalamadilar ve kendim bazi seyler buldum..bakalim tam olarak netlestireyim yazacagim..ama isteyenler olursa kaynkalrimi aktaririm buraya ama arkadaslar malesef ingilizce...malum tr.de bunlar cok rastlanan durumlar diil..

kızlaaar müjde!!
Problemimizi inek sütü yerine keçi sütü vererek çözdük.Artık alerji olmuyor.Tabi bu ne zamana kadar böyle devam edecek bilmiyorum.
Bu arada eşim diyorki;biz ne ile büyüdük sanıyorsun,keçilerimiz vardı annem onları sağar içirirdi bize .Demekki eşimin inatlığı da bundan hihihi kaydirigubbakcemile3
amanın!oğlumda inat olacak o zaman oooo hapı yuttuk
neyse şaka bi yana artık bebeğim sağlıklı ya daha ne isterim
allah bebişlerimize sağlık sıhhat uzun ömür versin :Saruboceq:

cok gecmis olsun,bende ogluma 2 gun önce inek sutune basladim,kutu olanlarindan,1 yasina dek mamalardan icirdim tabi ayrica onlarda inek sutunden yapilmis olanlarindan,ama ne olduysa inek sutunden deneme yapdim icirdim cokda guzel icdi mamayi cokda begenerek icmiyor hayret,ama gece aglayarak uyandi iki gun tekraraladi yani ,acaba diyorum sade inek sutu icdi diyemi alerjik yapdi,benimde ilk basima böyle bisey geliyor alerjik olunca burun tikanikligi ve akmasi yaparmiki nasil anlasiliyor doktorami danismaliyim?

merhaba 2008 doğumlu süt allerjisi anafilaxi olan kızım var hala süte temas bile edemiyor 4 yaşında benim durumda olan var mı

ah ah kanayan yaram...bizim de 6 aydr alerji teshisi gundemimizde ve ben 6 aydir sut ve sut urunleri (margarin ve haliyle herrr turlu tatlik kurabiye kek agzima surmedim..o kadar yani) kabuklu yemis veee kirmizi et yemedim..ogluma da vermiyorum simdi 7.5 aylik yaklasik..ona ek gida olarak gunde sadece 1 kez olmak kaydiyla sebze bakliyat ya da meyve veriyorum...doktor bol bol emzir alerjili bebelerde ek gidaya gec geciyoruz dedi...ve son surat emziriyorum..aslinda arada benim yediklerimden de yiyior cunku cok ciddi diyetteyim..(hatta bi ara makarna ve soyali urunler, tahin helvasi bile dahil soya oldugu icin tuketmiyordum...simdi onlari yiyorum alerjisi yokmus)

valla Allah yardimcimiz olsun cok zor bu isler..bu arada bizde isilik olmadi ama bagirsaklari kaniyor..yani kakasi cok kanli oluyodu..hala ara ara geliyo ama niye anlamiyorum ? doktorlar da nalamadilar ve kendim bazi seyler buldum..bakalim tam olarak netlestireyim yazacagim..ama isteyenler olursa kaynkalrimi aktaririm buraya ama arkadaslar malesef ingilizce...malum tr.de bunlar cok rastlanan durumlar diil..

slm, verdıgın bılgıler ıcın cok tesekkurler, ıngılızce olsn kaynagı paylaşabıiırsen çok sevinirım,

Yillar gecmis ustunden hatirlamiyorum malesef:KK43: ama google.a "baby blood in stool" yazarsan eminim baya bi sey cikacaktir..ozellikle forumlari karistir derim...burda cok yaygin bi durum oldugu icin cok hikaye var malesef...internette paasimlar da cok fazla haliyle..allah sifa versin

benim kızımda aynı şekilde alerjik. Belki birbirimize yardımcı olabiliriz. Her yemeği yediremediğimizden uyduruyoruz bazen. Bu blogda yazdım hepsini. Sizinde önerleriiz olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizde cok sukur ki sorun alerji degilmis ama ne oldugu da belli degil..oglum simdi 5 yasinda artik arastirabiliriz sorunu sanirim ama simdilik sorun olusturmadigi icin askiya almistim...neyse bizim hikaye farkli yani...ama alerjili tanidigim birileri olursa yemek alternatifleri icin sitenizi oneririm tesekkurler..

Bizde cok sukur ki sorun alerji degilmis ama ne oldugu da belli degil..oglum simdi 5 yasinda artik arastirabiliriz sorunu sanirim ama simdilik sorun olusturmadigi icin askiya almistim...neyse bizim hikaye farkli yani...ama alerjili tanidigim birileri olursa yemek alternatifleri icin sitenizi oneririm tesekkurler..

Slm arkadaslar oglum 8bucuk aylık bizde bu sorunu yasıyoruz maleesef alerjisi gecen warmı basıl deneme yaptınız. 9.. ayda dr dene dedi sabredenedik 3 gun once esim yogurt yedlrdi az once kaka yaptı belirszd.i fakat kana benzettim moralim alt ust oldu :KK43:(

X