Lokal anesteziyle burun ameliyatı olanlar lütfen yardım...

N

nb_2836

Ziyaretçi
kızlar ben burun ameliyatı olacagım ama anesteziden çok korkuyorum.genel anestezi ölüme neden olabiliyormuş.o yüzden lokal anestezi istiyorum.burun estetigi bu şekilde yapılıyormu acaba.eger yaptırdıysanız nasıldı.yani herşeyi görüyormusunuz.agrı oluyormu.doktorlar bu yöntemi tavsiye ediyormu ve bundada ölüm gibi veya şuur kaybına neden olabiliyormu.bunları cevaplarsanız sevinirim...

canım benim eski dr um bana lokal yapalım ben o şekil 900 tane ameliyat yabdım hissetmessin bile dedi ama ben cesaret edemedim ve genel istiyorum olmaz dedim ...
vala bilmiyorum buyuk cesaret bana gore lokal kaydirigubbakcemile

canım benim eski dr um bana lokal yapalım ben o şekil 900 tane ameliyat yabdım hissetmessin bile dedi ama ben cesaret edemedim ve genel istiyorum olmaz dedim ...
vala bilmiyorum buyuk cesaret bana gore lokal kaydirigubbakcemile

peki canım lokalın riski varmı o konuda bir bilgin varmı

burda lokal olan çok arkadaş var gayette memnunlar bende genel anesteziyle oldum çokta memnunum ama buna sen değil doktorun karar veriyor öncelikle doktorunu bulmalısın :sinifsinif:

peki canım lokalın riski varmı o konuda bir bilgin varmı

valahi canım bilmiyorumki yani ben hayır lokal olamam dediğimde doktorun bana dediği sana sakinleştiriciler yapacagız gayet sakin sekilde ameliyatın bitmesini bekleyeceksin dedi ...
ama ben mumkun degil dedim ikna olamadım acıkcası ...
genel oldum cok memnunum uyudum uyandım bitmiş gitmiş ... ama lokal olanlarda vardır illaki bi fikir verceklerdir sana ...
bu arada yapılanları gormemen için gozlerine bant cekiyolarmıs ...

bende lokal anesteizyle burnumdan taş aldırmıştım uyuşturuyolar burnunu hiç bişi hissetmiyosun pek acı da vermiyo ölüm riski olmadı bende doktorunu iyi seçmelisin onların teskinleri çok önemli anestezi durumunda bence benim anestezimi viedoya falan almışlardı eğitim için

Son düzenleme:
benim bir arkdasım lokalle burun etini aldırmıştı estetik amaçlı yapılmadı ameliyatı ama burnu tam uyuşmadığından herşeyi hissettim demişti çok acı cekmiş tekrar iğne vurmuşlar ama işe yaramamış mecburen ağlaya sızlaya dayanmış sonuna kadar ondan dinlediğimde asla lokalle olmam demiştim ben tabi herkeste aynı sorun olmuyodur ama beni çok tedirgin etmişti valla ne yalan söyliyeyim

benim bir arkdasım lokalle burun etini aldırmıştı estetik amaçlı yapılmadı ameliyatı ama burnu tam uyuşmadığından herşeyi hissettim demişti çok acı cekmiş tekrar iğne vurmuşlar ama işe yaramamış mecburen ağlaya sızlaya dayanmış sonuna kadar ondan dinlediğimde asla lokalle olmam demiştim ben tabi herkeste aynı sorun olmuyodur ama beni çok tedirgin etmişti valla ne yalan söyliyeyim

ay inanmıyorum.yazık ya o psikolojıyı uzun süre atlatamaz benim kesin tansiyonum fırlardı korkudan..

bende estetik değil ama burnumdaki kırık nedeniyle oluşan septum deviasyondan ötürü

lokal anestezi ile ameliyat olmuştum

ben hiç acı ve rahatsızlık duymadım

aşırı soğukkanlı birisi olduğum içinde çok sakin geçti ameliyatım.

benim şansıma ameliyatlarım lokal oluyor

sezayen dışında tabiki

sezayen doğumlar nedeni ile de 2 sene üst üste genel anestezi almak zorunda kaldım

ve hiç bir problem yaşamadım

belki de benim acı eşiğim yüksektir bilemiyorum

ama her durumda sakin olduktan sonra işlerinizin yolunda gideceğine emin olun :)

pazar qunu yanı 4 qun once lokal amelıat oldum..ama ole dedıklerı qıbı ne bant cektıler yuzume ne bısı..ozel bı lokaldi benımkı tam olarak sadece burnunu uyusturmuyorlar..qercı ben koluma serum takılıdıqında bayıldım ama :) ablamda aynı qun oldu benden once hatrlamıorum ole sankı 10 dk qıbı qeldı bana amelıat dedı bnce lokalide olmadan sorun yanı bı hepsı korkunc deıl :KK66:

merhaba
septum deviasyonu nedeniyle bir operasyon geçirmeyi düşünüyorum
burnum küçük ve burun sırtı çok alçak ve düz
yani kemer vs yok,burun küçük
ancak ortadaki kıkırdakta büyüme olduğu için burnun şeklini bozuyor yana kaydığından
bir türlü ikna olamıyorum ,çünkü zaten burnum kalkık
ve doktor ya daha da kaldırır beni domuza çevirirse diye korkuyorum
daha önce hiç operasyon geçirmedim
doğuştan bir sorun bu yani..
yaş ilerleyince sanki kıkırdak biraz daha büyüdü ve burun ucunu zorladığı için şekil biraz bozuldu
çok dert ediyorum çok üzülüyorum
napacağımı bilmiyorum
doktorum önce lokalle yaparım dedi
şimdi illa genel anes. diyor fakat benim durumumda genele gerek yok ki
kemik dokuya müdahale edilmeyecek
sadece burun içinden ufak bir kesi ile ortadaki kıkırdaktan 1-2 ml yi alıcak
neden genel diye ısrar ediyor bilmiyorum
kızlar bu tür deviasyon operasyonlarında da şişme morluk vs oluyor mu?
bence 15-20 dk ya biticek bir işlem gibi duruyor ama bilemiyorum
burnumu yukarı kıvırmasa bari

X