Uçuk ve Hamilelik

edebiyatci222

Evli, Mutlu, Çocuklu
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2007
1.805
2
41
Dün yaşadığım bir olaydan dolayı sanırım gece yatarken dudağımın sağ tarafında küçük bir uçuk çıkmış. Sabah bir kalktım dudadığımın iki tarafı ve içi uçuk olmuş. Hemen yıkayıp tuzlu sarımsak sürdüm ve eczaneden uçuk merhemi aldım. Dudağımın içine de sürdüm ve tükrüğüme karışır ve yutarım korkusu var.

Uçukla ilgili daha doğal yöntemler biliyor musunuz? Bebeğime zarar vermesinden korkuyorum uçuğun ve merhemin. (9 haftaık hamileyim) Bir de pazartesi işe başlayacağım.

Konuyla ilgili bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. Hayatımda ilk defa uçuk çıkarıyorum. :)

bi fadasi yok canim ucuk kremleri kullanma bende yillardir cikarmiyordum 8 haftalikken 1 tane cikardim krem almadim eczaneci zararli dedi...kendiliginden gecti tam sevindim 1 gün gecti öbür taraf patladi...sasirdim oda kendi gecti krem kullanma canim...sabret gecer..komsumun dedigine göre hamlileyken bisiyden igrenince oluyomus

canım ben de denizden mikrop kapmıştım bende de çıkmıştı her iki tarafta.arkadaşların dediği gibi hamilelikte uçuk kremi zararlı kullanma.ben hiç bir şey yapmadım 1 haftaya geçti.bebeğine bir zararı olamaz uçuğun ama kremi kullanma.

Son düzenleme:
Zaten uçuk kremi uçuk henüz patlamadan hafif kaşıntı şeklinde belirti verirken kullanılırsa fayda ediyor yoksa pek bir işe yaramıyor. Zaten gebelikte hele de ik üç ay içinde kullanılması da sanırım sakıncalı.
Uçuğun üzerine günde birkaç sefer bal sür. ıyileşme sürecini hızlandırıyor.

sadece sabunlu suyla yıkayın, kesinlikle krem kullanmayın ve koparmayın büyümesin. geçmiş olsun a.s.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Antibakteriyel sabunla yıkıyorum sık sık. Kremi bıraktım. (o kadar da para verdim :) )

Çok teşekkürler... opuyorumnanaktan

canım bende de hamileyken uçuk çıkmıştı hem de doğuma çok yakın bir zamanda, aynı zamanda da grip olmuştum. uçuk ilacı ve grip ilaçları da kullanmıştım. çok şükür bir problem olmadı. aklovir diye bir krem kullandım. doktorum bir sakıncası olmadığını söylemişti. ben de senin gibi korkmuştum o yüzden günde 1 kez falan sürüyordum. kuruyunca da nemlendirici kremler sürüyordum. acıbadem sütü falan da sürdüm. 1 haftada ancak geçmişti. yani hamilelikte uçuk gerçekten sıkıntı veriyor. doktoruna danışıp o şekilde ilacını kullan.

Hamilelikte vectavir kullananlar var mı arkadaşlar.. ..... yazılanları okudum ama emin değilim..

Son düzenleyen: Moderatör:
X