Bebeğimin kalbi atar mı?

BiSpA

Guru
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2009
202
103
Merhaba arkadaşlar
ben bugün adet günüme göre 9+6
son vajinal ultrason ölçümüne göre 8+0 hamileyim

geçen hafta bebeğimin kalp atışını görmek için gittiğimde doktorum kesenin boş olduğunu söyledi. sonra vajinal ultrasonlada baktı yine boş dedi, neye uğradığımı şaşırdım ve vajinal ultrasonda bakarken gördüğüm beyaz noktanın ne olduğunu soramadım. kanamam olup olmadığını sordu doktorum hayır kanamam yok dedim. o zmn önümüdeki bir hafta içinde kanamayla düşük yapabilirsin dedi. istersen hemen alalım, beklemek istiyorsanda bir hafta bekleyelim bu bir hafta içinde düşük yaparsan yaparsın zaten olmadı gelirsin yine bakarız yine göremezsek kürtajla keseyi alırız dedi. neyse bir hafta sonra yani geçen p.be yine gittim. önce karından sonra yine vajinal ultrasonla baktı ve bu sefer çok sancım oldu, yine boş dedi. bu sefer o beyazlığı sorduğumda o yolk sac bebeği büyüten o ama bebek oluşmamış zaten normalde bu kdr büyük olmaz yolk sac dedi ve bana 3 seçenek sundu.

1. kanamanı beklersin düşük için sonra kalanı biz kürtajla temizleriz dedi
2. radyolojide muayne olursun kesinleştiririz durumu.
3. kanamayı ve o stresi beklemeden kürtaj ederiz. (zaten çok bile bekledik dedi)

ben bi eşimle görüşeyim dedim ve ayrıldım. hamile olan bi arkadaşımın doktoruna gittim aynı gün. durumu anlatınca doktor direk alttan bakmak istedi
daha görüntüyü yakınlaştırır yakınlaştırmaz kesenin içinde yusyuvarlak bir yolk ve onun dibinde beyaz minik bir nokta olarak bebeğimi gördüm ve doktorda bu şekilde anlattı. ama bu kdr belirgin bi bebeğin kalp atışını görmemiz gerekiyodu dedi. ayrıca pembemsi bi akıntın var düşük başlangıcı olabilir dedi (ama ben onu ilk muaynedeki sancıma bağlıyorum. ) istersen bekle bir hafta daha sana zararı olmaz bu kdrcık bebek seni zehirlemez dedi. ama ben sana ümit vermiyorum, haftaya geldiğinde muaynede yine göremezsek radyolojiden baktırırız eğer ordandan negatif sonucu alırsak zaten bebeğe kan gitmiyo demektir ve bebek yaşamıyodur kürtajla almamız son çare dedi. son bir ümit bir hafta bekleyeceğim. şu anda ne kanamam var nede sancım. bu son muaynede ultrason ölçümünde bebek 7+5 günlük kesede 30.5mm di. ama adet günüme göre 10. haftanın içindeyim ama benim adetim çok düzensizdir.

ne olur böyle bi durumu yaşamış olanınız varsa bana bilgi versin ayın 17 sinde doktora gidicem ama o zamana kdr nasıl sabredicem bilmiyorum. önce bebek yoktu, boş gebelikti, sonra bebek göründü ama kalp atışı yok, alttan bakıldığı halde görünmedi acaba kalbi geç atan bebeği olan varmı ne olur bana akıl verin. son doktor yolk kesemi beğendi yusyuvarlak ve gayet düzgün ama ben ümit vermiyorum sana dedi. :gitme: lütfen deneyimlerinizi paylaşın

Son düzenleme:
canım foruma girmeden daha 1 saat önce bir belgesel izlemiştim muhteşem makina insan vucudu diye seniki üstüne geldi bebeğin kalbi aslında embriyo döllenirken atmaya başlıyor ve kesede o beyazlık yakınlaştığında pıt pıt kıpırdadığını görebiliyorsunuz benimde 9. haftamda göründü kesemde bebek aşşağıdan bakmaya gerek kalmadı umarım düşük yapmıyorsundur ve umarım o bebeğin ordadır bol bol dua et cnm allahım onu size bağışlasın

amiiinnn cnm çok teşekkür ederim cevapladığın için ben haftası konusunda emin olamıyorum o yüzden endişeliyim doktorlar 7 haftalık bile olsa alttan bakılan bebeğin kalp atışını görmemiz lazımdı diyo ama ben inatla bekliycem. düşük yaptığımı düşünmüyorum bir daha kanamam veya lekelenmem olmadı sancımda yok, ilk muaynemde canım acıdı ikincide o pembeliği gördü ama ben o acıya bağlıyorum bazen alttan muayneden kaynaklanabiliyomuş. o yönden içim acayip rahat nedense düşük yapmıyorum diye yani. umarım öyledir tekrar teşekkürler cevabın ve dileklerin için Allah herkesin gönlüne göre versin inşAllah...

amiiinnn cnm çok teşekkür ederim cevapladığın için ben haftası konusunda emin olamıyorum o yüzden endişeliyim doktorlar 7 haftalık bile olsa alttan bakılan bebeğin kalp atışını görmemiz lazımdı diyo ama ben inatla bekliycem. düşük yaptığımı düşünmüyorum bir daha kanamam veya lekelenmem olmadı sancımda yok, ilk muaynemde canım acıdı ikincide o pembeliği gördü ama ben o acıya bağlıyorum bazen alttan muayneden kaynaklanabiliyomuş. o yönden içim acayip rahat nedense düşük yapmıyorum diye yani. umarım öyledir tekrar teşekkürler cevabın ve dileklerin için Allah herkesin gönlüne göre versin inşAllah...

inş. cnm gerçekten mucize işte gebelik haftanla sıkıntın olması normal adet düzensizliği yaşayanlarda genelde olur böyle bekle cnm acil bir durumolursa sakın ihmal etme tekrar lekelenme gibi hep kontrol et wc de parça gibi birşey düşücekmi allahım sizlere bağışlasın çünkü biliyorum o tedirginlik çok zor ve güsel bir fırsat yakalamışken insan tekrar aynı şeyleri yaşamak güç iyi düşün iyi olsun

4 yıllık evliyim ve bu ilk hamileliğim
Ocak ayından beri korunmuyoduk artık bi doktora görünmenin zamanı geldi diyodum, adetimde düzensizdi diye acaba bi sorun olabilirmi gibilerinden. sonra birden hamile olduğumu öğrendim
hiç beklemiyoduk. ilk heyecanda böyle sorunlar yaşamak kolay olmuyo tabi, ilk tecrübelerin sıkıntı yaratması insanın hevesini kırıyo. ama ben ümidimi kaybetmiyorum. ilk doktorum boş gebelik dediğinde hamilelik benim için bitmişti iki gün ne folic asidimi içtim ne sütümü nede yoğurdumu yumurtamı aldım. sonra rüyamda doğmuş bebeğimi iki üç gün unuttuğumu gördüm
doyurmamışım altını almamışım nasıl kahroldum anlatamam sonra yeniden başladım ilaçlarıma ve beraat gecesinde Allah dualarımı kabul etti bebeğimi gördüm ertesi gün :KK70: bu sefer babamızla gidicez .
heralde diyorum eşime dün, babasının gelmesini istiyo kerata o zmn kalp atışını göstericek :) böyle umutlarla bekliyoruz işte
herşey Allah tan onun bi bildiği vardır diyorum ben ne diyim.
herkeste kötü düşün iyisi süpriz olsun diyo ama elimde değil ben hep iyi düşünüyorum. olmasa bile Allah büyük vardır bundada bi hayır diyorum
ay herşeyi diyorum çok karışığım :KK70:

Canım allah yardımcın olsun ÜzÜlme vardır herŞeyde bır hayır... Üzme kendını boŞuna. ınŞallah duyarsın duymazsanda saĞlık olsun kımbılır nelerı esırgeyecek rabbım bu sayede.

merhaba benim daha önce açmış olduğum başlığa cevap yazmıssın teşekkürler benimki kürtajla sonuçlandı sende adet düzensizliği varmış o yüzden muhakkak beklemelisin benim adetlerim gün şaşmazdı çok düzenliydi o yüzden 9+3 de kürtaj oldum zaten yolk sacı falan da yoktu dr umda sırf ben istiyorum diye bir hafta daha beklemişti ben de son muayenede kesenin bir önceki haftaya göre küçüldüğünü görünce emin oldum ayrıca benim b hcg değerlerim düzenli artmıyordu sende adet düzensizliği varsa bekle ayrıca git bir hastaneye iki gün arayla b hcg ölçümü yaptır normal ilerleyen bir hamilelikte bu değer iki günde bir ikiye katlanmalıymış böylece emin olursun muhtemelen geç döllenmedir ama kendini kötü ihtimale de hazırla ama yoksa çok üzülürsün umarım her şey istediğin gibi olur ve bebeğini sağlıcakla büyütürsün

canım oncelıkle bıraz sabret. doktor bu kadar kucuk bebek senı zehırlemez demıs. 1 hafta daha bekle -kı zaten oyle yapıcam dıyosun- duyarsın ınsallah kalp atıslarını. arkadasımın dedıgı gıbı beta hcg olcturmekte saglıklı gebelıgı gosteren bulgulardan bırıdır. ıkı gunde bı ıkıye katlaması gerek. bu sekılde de anlayabılırsın. hakkında hayırlısı neyse oyle olsun. umarım bebegını saglıklı sekılde kucagına alırsın.

ümidini kirmak istemem öncesini bilmiyorum ama bebgin kalbi 4 haftalikken olusuyor ve ben 6+2 iken gitmistim en son önce dedi kalp atisi yok göremedim belki daha erken...sonra ters bakmis dediki kal´bi atiyor bak..demesine bile gerek yoktu cünkü o kadar görünürdüki resmen pit pit kipirdiyordu....insallah umdugun gibi olur ama iki doktorunda bebegi görememesi ve kalbinin atmamasi beni üzdü:KK43:(

bebek dusmedikce var olan kalp atisi durmadikca hep umut vardir bence, sana da zarari olmaz demisler zate bekleyecegim diyorsun ben olsam ben de beklerdim. Insallah guzel haberler alirsin ve bizlere de birdan yazarsin, ama arkadasin onerdigi gb beta hcg degerine iki gun arayla muhakkak baktir, hatta doktorlarinin bunu istememesi tuhafima gitti. bilmis konusmak istemiyorum ama kan testi onlar icin cok onemli bir bilgi bunu en azindan biliyorum bence sen hemen yaptir. Insallah bebisin gec dollenmeyle olusmustur ve birkacgune kendini gosterir tatlim.

BiSpA canım sen bizim topiğe de (boş gebelik nedeniyle kürtaj olunca) yazmıştın. seni merak ettim. ama canım senin sat 1 hazirandı yanlış hatırlamıyorsam ve canım aslında şimdiye kadar gözükmesi gerekiyordu diye düşünüyorum. ama yolk kesesi de gözükmüş. bize yazdığında yolk kesesi henüz gözükmedi diyordun sanırım. yani kesenin içi boştu diye yazmıştın. sanırım senin epey geç döllenme olmuş. biraz daha bekle bakalım. 17 ağustosta epey geç bir tarih olmuş. başka bir doktora daha gitsen. özellikle ayrıntılı usg çeken merkezlere gitsen onların cihazları daha iyidir ve daha net gözükür. inşallah herşey istediğin gibi olur canım. üzme kendini.

benim bi yakınımda böle oldu kese boş demiş doktor hemen alalım dedi ama kıs o an aldırmak istemedi başka doktora gitmek istedi randewusuda 1 hafta snra aldı gittiğinde doktor bebeğinin canlandığını söledi şuan 5 ay olcak nerdeyse inşallah seninde öle olur ii haber alırsın

Canım aslında her iki doktorda aynı olasılık üzerinde duruyor.Boş kese olduğunu tekrarlıyorlar.Evet tıbbi ölçütlere göre haklılar bunca zaman kalp atışını görmüş olmaları gerekirdi.Fakat Allahtan ümit kesilmez.Doktorların inatla hayır dediği şeye Rabbim ol deyince saniyede değişiyor herşey.Hakkında hayırlısı neyse o olsun.Olumlu çıkarsa zaten hepimiz sevinirz burda.Olumsuz çıkarsada mutlaka senin için en hayırlısı bu olduğu içindir.... Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inş.

Merhaba arkadaşlar
ben bugün adet günüme göre 9+6
son vajinal ultrason ölçümüne göre 8+0 hamileyim

geçen hafta bebeğimin kalp atışını görmek için gittiğimde doktorum kesenin boş olduğunu söyledi. sonra vajinal ultrasonlada baktı yine boş dedi, neye uğradığımı şaşırdım ve vajinal ultrasonda bakarken gördüğüm beyaz noktanın ne olduğunu soramadım. kanamam olup olmadığını sordu doktorum hayır kanamam yok dedim. o zmn önümüdeki bir hafta içinde kanamayla düşük yapabilirsin dedi. istersen hemen alalım, beklemek istiyorsanda bir hafta bekleyelim bu bir hafta içinde düşük yaparsan yaparsın zaten olmadı gelirsin yine bakarız yine göremezsek kürtajla keseyi alırız dedi. neyse bir hafta sonra yani geçen p.be yine gittim. önce karından sonra yine vajinal ultrasonla baktı ve bu sefer çok sancım oldu, yine boş dedi. bu sefer o beyazlığı sorduğumda o yolk sac bebeği büyüten o ama bebek oluşmamış zaten normalde bu kdr büyük olmaz yolk sac dedi ve bana 3 seçenek sundu.

1. kanamanı beklersin düşük için sonra kalanı biz kürtajla temizleriz dedi
2. radyolojide muayne olursun kesinleştiririz durumu.
3. kanamayı ve o stresi beklemeden kürtaj ederiz. (zaten çok bile bekledik dedi)

ben bi eşimle görüşeyim dedim ve ayrıldım. hamile olan bi arkadaşımın doktoruna gittim aynı gün. durumu anlatınca doktor direk alttan bakmak istedi
daha görüntüyü yakınlaştırır yakınlaştırmaz kesenin içinde yusyuvarlak bir yolk ve onun dibinde beyaz minik bir nokta olarak bebeğimi gördüm ve doktorda bu şekilde anlattı. ama bu kdr belirgin bi bebeğin kalp atışını görmemiz gerekiyodu dedi. ayrıca pembemsi bi akıntın var düşük başlangıcı olabilir dedi (ama ben onu ilk muaynedeki sancıma bağlıyorum. ) istersen bekle bir hafta daha sana zararı olmaz bu kdrcık bebek seni zehirlemez dedi. ama ben sana ümit vermiyorum, haftaya geldiğinde muaynede yine göremezsek radyolojiden baktırırız eğer ordandan negatif sonucu alırsak zaten bebeğe kan gitmiyo demektir ve bebek yaşamıyodur kürtajla almamız son çare dedi. son bir ümit bir hafta bekleyeceğim. şu anda ne kanamam var nede sancım. bu son muaynede ultrason ölçümünde bebek 7+5 günlük kesede 30.5mm di. ama adet günüme göre 10. haftanın içindeyim ama benim adetim çok düzensizdir.

ne olur böyle bi durumu yaşamış olanınız varsa bana bilgi versin ayın 17 sinde doktora gidicem ama o zamana kdr nasıl sabredicem bilmiyorum. önce bebek yoktu, boş gebelikti, sonra bebek göründü ama kalp atışı yok, alttan bakıldığı halde görünmedi acaba kalbi geç atan bebeği olan varmı ne olur bana akıl verin. son doktor yolk kesemi beğendi yusyuvarlak ve gayet düzgün ama ben ümit vermiyorum sana dedi. :gitme: lütfen deneyimlerinizi paylaşın

bilemiyorum cnm benimde iki kez düşüğüm oldu birincisinde kalbi atmıyo dendi..ikincisindede aynı şekilde kalbi atmmıyo ölmüş gebelik bozulmuş dendi ben hiç beklemeyip aldırmıştım..inş seninkine bişey olmazda bi mucize olur...allah yardımcımız olsun...

X