Babaanne isyan ediyor....

Q

quiin.po

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi quiin.po

Merhabalar..
Ben 2 cocuk sahibi bir kadınım. Bir oglumu evlendirdim. 1 torunum oldu.
Ve dedesi yani eşim hiç bir sekilde onu sevmeme izin vermiyor.
Elime aldıgımda cocugu ' bu kadına vermeyin' diyor.
Aynı evde olsakta kendi torunumu sevemiyorum.
Eşime de böyle bir yazı yazacağımı söyledim.
Bu yaşa gelmiş bir kadın olarak haklarımı istiyorum aslında..
Bunu sizinle paylaşmak istedim.
Yardımlarınızı bekliyorum..

Ve simdi soruyorum size.
Ben mi haklıyım Yoksa eşim mi ?[/
SIZE]

• Konu Sahibi quiin.po
Nasıl karışır ki sizin torununuzu sevmenize. Aklım almadı :umursamaz: Tabii ki siz haklısınız

• Konu Sahibi quiin.po
eşinizin neden böyle davrandığına hiç anlam veremedim açıkçası,
sebebini siz biliyorsunuzdur mutlaka.
ama yaptığı çok ayıp ve aynı zamanda çok günah.
ne demek bu kadına vermeyin.
o zaman siz de ona sevdirmeyin ve madem ben sevemiyorum bu adam da sevmeyecek deyin

peki oğlunuz ve gelininiz ne yapıyor bu durumda, yani eşiniz vermeyin sevmesin dedi diye tamam deyip vermiyorlar mı çocuğu size yoksa. yani umarım öyle bişey yapmıyorlardır ve hatta babalarını güzel bir dille uyarıp onun kadar sizin de bebeği sevmeye hakkınız olduğunu savunuyorlardır.

eşinizin psikolojik ya da fiziksel bir rahatsızlığı falan var mı? yani bu yaptıkları bana hiç normal gelmedi de. siz de onu hiç dinlemeyin ve takmayın. paşalar gibi sevin torununuzu. bu sizin en doğal hakkınız.

• Konu Sahibi quiin.po
Neden böyle bir tepkiyle karşı karşıya kalıyorsunuz anlayamadım.Acaba anlatmadığınız başka bir şeyler mi var?Aranızda geçen bir problem gibi..Yoksa öyle birşey,elbette siz haklısınız,eşinizde bir tuhaflık var...

• Konu Sahibi quiin.po
çok tatlısınız ve sonuuna kadar haklısınız neden bu kadına vermeyin diyor sizin torununuzu sevmenize engel oluyorki.:içelim:

• Konu Sahibi quiin.po
oglum ve gelinim babalarına birsey diyemiyorlar cok sert cıkışıyorlar.
Kücük oğlum da bebeği kucagımda gördüğünde ' anne nolur babam görmesin bırak' diyor.
Eşimin fiziksel bir sorunu yok. Ama psikolojikmen bize karşı cok kötü..
Ve yaşını başını almış biriyim.
Bu yaştan sonra isyan etsem ona biliyorum ki bana fiziksel şiddet olarak geri dönecek..
Torunumu gizlice sevmek gercekten cok kötü.

• Konu Sahibi quiin.po
eşiniz sizin niye sevmenize karşı çıktığını yazmamışsınız.bunun belli bir sebebi var mı?

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi quiin.po
torununuzu sevememek oldukca zor olsa gerek,tabiki yukardaki 2 mesajiniza göre hakli olan sizssiniz.
esinizi bir uzmana götürseniz,götürebiliriseniz tabi.
sorunlari oldugu belli.
yoksa ayni evin icinde insan, esine niye -bu kadin- diye hitap ederki?
bilmiyorum yada aranizda baska sorunlar olabilir.anlatmadiginiz.

• Konu Sahibi quiin.po
benden nefret ediyor.
nedeni ise hiç birşey.
sorunda burda . :/

Allah akıl fikir versin eşinize ne diyeyim????:Saruboceq:
acaba kıskanıyor mu?sizi paylaşmak da istemeyebilirrr??:sm_confused:
bazen böyle garip psikolojileri olabiliyor erkeklerin!!!!:mymeka:

Ne münasebetle sizin torununuzu sevmenize karışır eşiniz. Lütfen müsade etmeyin, fazla yüz bulmuş beyefendi her şeye karışıyor.

Eğer sizden nefret etmiyorsa mutlaka psikolojik bazı problemleri vardır.Eğer psikolojik problemleri yoksa senelerin verdiği bir birikim olabilir size karşı..Ya da seneler boyu ona karşı susmuş,yeni yeni ona cevap vermeye, bazı şeyleri yüzüne vurmaya başladıysanız,hırsını sizin en can alıcı yerinizden çıkarmaya çalışıyor olabilir..

oglum ve gelinim babalarına birsey diyemiyorlar cok sert cıkışıyorlar.
Kücük oğlum da bebeği kucagımda gördüğünde ' anne nolur babam görmesin bırak' diyor.
Eşimin fiziksel bir sorunu yok. Ama psikolojikmen bize karşı cok kötü..
Ve yaşını başını almış biriyim.
Bu yaştan sonra isyan etsem ona biliyorum ki bana fiziksel şiddet olarak geri dönecek..
Torunumu gizlice sevmek gercekten cok kötü.

benden nefret ediyor.
nedeni ise hiç birşey.
sorunda burda . :/

iyi de bu ikinizin arasında bir mesele,
torunu sevdirmemek de ne oluyor yani.
yine nefret etsin (ki asıl nefret edilecek olan kişi şu durumda eşiniz) ama çocuklarınızla ve torunlarınızla ilişkinize karışmasın.
oğlunuza da ayrıca kızdım :mymeka:, ''anne nolur babam görmesin bırak''
bu lafı size asla söylememeliydi, tam tersiz babasını bu konuda uyarmalıydı.
babacım bak sen dedesiysen o da babaannesi, senin kadar onunda torununu sevmeye hakkı var şeklinde. ama evli barklı adam olmuş halen babasından mı korkuyor anlamadım yani.
bence istediği kadar kızsın, yırtsın kendini siz yine de sevin torununuzu. gerekirse ayrılın eşinizden, bu yaştan sonra onun kahrını mı çekeceksiniz. madem sizden nefret ediyormuş, ayrılırsınız rahat eder. bu şekilde cehennem azabından kurtulursunuz siz de.

aman allahım daha neler okuyacagız ya :1shok:

bu yastan sonra onamı sorcakmısnız ne alaka benneyaptımki
ayrıca torununu sevdırmemesı cok ılgınc ya
baska bı tepkı fılan verse tamam ama torununu sevme ne demek bu kadına vermeyın demekbenneyaptımki

bu durumda oğlunuz ,eşinizi,doktora, bir psikiyatriste giitmeye ikna edecek.çünkü şiddette uygulamasındanda korkuyorsunuz. birde, torununuzu sevdirmemesi normal değil. resmen hasta. bir an evvel doktora gitmesi lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlara hak veriyorum eşinizin büyük bir ihtimalle psikolojik sıkıntıları var, bazı psikolojik rahatsızlıklarda hastalar en yakınlarından birini hedef seçermiş eşiniz rahatsızsa maalesef eşinizin hedefide siz olmuşsunuz. Ya değilse neden bir dede eşine torununu sevdirmesinki, siz zaten kötü bir insan olsanız herhalde sizinle yaşamaya devam etmez. Allah yardımcınız olsun.

Hiç birşey anlamadım doğrusu? Yani rşinizin davranışından bir insan neden eşinin bebek sevmesini ki bu bebek torunlarıyken istemez kii..

Gerçekten çok zor bi durum:1shok:

sorun neden kaynaklanıyor anlayabilsek :uhm:
ya eşiniz gerçekten hasta bir kişilik,
ya tipik eski tip huysuz amcalardan (sırf kızmak için kızanlardan)
sürekli inatlaşırmı amca böyle her konuda, sizden neden nefret ediyor :bbo:
kolay gelsin sevgili babaanne, umarım düzelir bu durumlar ve doya doya sevebilirsiniz torununuzu a.s.

Ablacim inanki resmen sok oldum....:1shok:

Bu yastan sonra esinin seni dövmesinden korkuyorsan ne denir ki daha?

Cok aci birsey bu ya...Yasini basini almis babaanne dede olmus bir ciftin bu durumda olmasi cok üzücü...:çok üzgünüm:

Senden nefret etmesi niye? Nefret ediyorsa ne diye evliki seninle?

Hadi nefret ediyor diyelim....torununu sevmene ne hakla karisiyor...onun torunu ise seninde torunun...:kahve:

Lüften kendine yapilan bu haksizliklara müsade etme...sus sus nereye kadar...

:1shok:çok ilginç peki bu kadar nefret ediyoda nasıl bunca yıl evli kaldınız.:uhm:madem sevmiyo ayrılsaydı

X