Bebek Beslenmesi kahvaltıyı ne zaman ayrı ayrı vermeye başladınız?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

zuhahaha

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2007
49
0
arkadaşlar benim oğlum dokuz aylık olmak üzere kahvaltısını hiç tam bitirdiğini görmedim.hatta bu aralar yarısını bırakıyor.yumurtası peyniri hep eksik kalıyor.acaba ayrı ayrı vermeye başlasam yer mi.daha mı hoşuna gider?siz kaç aylıkken ayrı vermeye başladınız yumurtasını peynirini.bir de ne şewkilde veriyosunuz.paylaşırsanız sevinirim

Canımkeske en baŞta ayrı ayrı verseydınz taları daha ıyı analrdı.
Ben 2yıl kreste Ögretmenlık yaptım.
Aslında her cocugun damak tadı farklı oluyor.bız kımı bebege ayrı ayrı kımısnede karıŞtırıp verıyorduk mamayı ama sakın tatlıyla tuzluyu karıstırmayın peynırse peynır gıbı yesın onu buskıvı kullanamyın.

şimdiden sonra da nasıl olacak artık bilmem alıştı kaşıkla yemeye karışım şeklinde herşeyini.yarın bir deneyim bari bisküviyi kemirerek yiyebiliyor zaten

arkadaşlar bu sabah denedim peynirini ayrı yumurtasını ayrı ezdim verdim ama ikisinden de tiksindi
öğürdü ağzını da açmadı:KK43: bi tek bisküvi yedi 3 tane falan. ya napçam ben ona yumurta peynir yedirebilmek için. kahvaltı karışımını da artık unutturmak istiyorum.bunun yolu yordamı nedir. bi cevap yazın lütfen!!!!!

ben tadları tanısın diye başlarda ayrı ayrı verdiğimde yumurta sarısına bayılırdı.peyniride severdi.sanırım 7 ay civarıydı ama yutma problemi vardı yumurtayı ıhlamurda ıslatarak peyniride zeytinyağıyla iyice ezerek(sonra zeytinle elimle ezerek) verirdim.birde tahıllı mamasını sevrdi ayrı versemde.ama meyve yemediği için meyvenin tadını arada kaynaştırmakiçin karıştırır hepsini verirdim yumrta ağır basdığından yerdi.9. aydada bir yayvan kasenin herbir köşesine peynir zeytin ekmek yumurta koyup (çattalla ezilmiş) bir kenarına da domates rendelerdim domatesin suyuhepsini ıslatırdı kaşığa alırken tek tek yada hepsinden azar alarak verirdim.ama kesinlikle biskuvi pekmez reçel vs tatlı şeyler yediremedim karıştırsamda farkederdi.bide bu şekilde dene istersen.

benim bebeğim de tam aksine, karışım şeklinde olan kahvaltıyı pek sevmiyordu..
7. aydı sanırım, tek tek vermeye başladım..daha çok severek yedi..ama yumurta sarısının tadı ile ilk karşılaştığında ; garipseyip ,öğürmesi normaldir.... herhalde tadına zamanla alışır diye düşünüyorum..
kahvaltımız şu şekilde oluyor;
peynir ve yumurta sarısı çatalla ezilmiş, domatesin suyu ile ıslatılmış ekmekler..yanında meyve suyu veya süt veya meyve püresi...ya da sütle ıslatılmış birkaç bisküvi..
bazı günler ise, yağsız tavada kaşar peynirini eritip, üzerine yumurta sarısını kırıp karıştırıyorum..bu da güzel oluyor bunu kaşar rendesi yerine domates rendesi ile de yapıyorum bazen..
afiyet olsun bebişlere :emir_bebek: opuyorumnanaktan

kızlarr bende ayrı başlamak istiyorum ama malum pütür sorunu var :KK43:(( ama uğrasıcam artık ayrı ayrı verenler küçük kaselere koyup bir kaşık ondan bi kaşık bundan şeklindemi yediriyo..normalde karışım şeklinde verdikmi kocaman bi kase yapıyo bu şekilde daha az olucak ama alısmalarıda lazım pffff...cevaplarsanız sevinirim

kızlarr bende ayrı başlamak istiyorum ama malum pütür sorunu var :KK43:(( ama uğrasıcam artık ayrı ayrı verenler küçük kaselere koyup bir kaşık ondan bi kaşık bundan şeklindemi yediriyo..normalde karışım şeklinde verdikmi kocaman bi kase yapıyo bu şekilde daha az olucak ama alısmalarıda lazım pffff...cevaplarsanız sevinirim

cnm ben yaklaşık 1 haftadır ayrı yrı veriyorum servis tabağına ıhlamurla veya 1çaybardağı pekmez-su karışımı ile ıslatılmış 1 bebek ekmeği ve 2 cicibebe yanına yumurta sarısı kabuğu soyulmuş küp doğranmış yarım domates 1 tatlı kaşığı labne peyniri ve 1 tatlı kaşığı zeytin ezmesi,(dün ezdiğim salatalıktanda verdim)sırayla herbirinden veriyorum yiyor
ben meyve vermiyorum kahvaltıda çünkü meyveyi ara öğün olarak veriyorum kahvaltı ve öğlen yemeği arasında

ne güzel ya yiyor sizinkiler benimki yemiyor ayrı ayrı.kesinlikle hemen ağlıyor çıkartıyo ağzından.yumurta ve peyniri sevmiyor.dıger bisküvi ve çavdarlı mısırlı kahvaltı karışımını devam sütüyle ıslatıp pekmez ve tereyağı koydum verdim onu yedi ama yumurta ve peyniri yemedi yine

ne güzel ya yiyor sizinkiler benimki yemiyor ayrı ayrı.kesinlikle hemen ağlıyor çıkartıyo ağzından.yumurta ve peyniri sevmiyor.dıger bisküvi ve çavdarlı mısırlı kahvaltı karışımını devam sütüyle ıslatıp pekmez ve tereyağı koydum verdim onu yedi ama yumurta ve peyniri yemedi yine

cnm hangi peynirden veriyorsun?birsüre yumurta ile labne peynirini karıştırıp vermeyi denesen snra ayırsan ikisini

benimkide yumurtayı tek yiyemiyo bende az yoğurtla karıştırıyorum gerçekten tek yumurtayı yutmaları zor biraz ileride yerler ama çok kuru oluyo yalnız başına yumurta sarısı

benimkide yumurtayı tek yiyemiyo bende az yoğurtla karıştırıyorum gerçekten tek yumurtayı yutmaları zor biraz ileride yerler ama çok kuru oluyo yalnız başına yumurta sarısı

yumurtayı , akşamdan tuzu çıksın diye suya koyduğun beyaz peynir ile birlikte ezersen o zaman kuru olmaz.. hem yumurta kokusu da bir nebze olsun kaybolmuş olur..bir de böyle dene istersen.

büyükçe bir tabağa tuzluları yan yana koyuyorum..
tatlıları ise başka bir tabağa..
o sabah öğünümüzde içecek varsa onu da kahve fincanına :)
bir ondan, bir diğerinden yiyoruz..

bu sabah denedim ama çok başarılı olamadım ayrı ayrı ..yumurtayı peyniri (zaten mink bi kase) yedi bebk ekmeği ıslatmıstım ıhlamurla az pekmezle ondan iki kaşık aldı geri çıktı hepsi :KK43:(( bu ara çok kusuyoo yaa pfff

bu sabah denedim ama çok başarılı olamadım ayrı ayrı ..yumurtayı peyniri (zaten mink bi kase) yedi bebk ekmeği ıslatmıstım ıhlamurla az pekmezle ondan iki kaşık aldı geri çıktı hepsi :KK43:(( bu ara çok kusuyoo yaa pfff

ekmeği domates suyu ile ıslatsan ben bazen öylede yapıyorum belki tatlıyı sevmiyordur(pekmezden dolayı)

yok canım yaa sevmediğinde değil malum pütür sorunundan okadar çok uğrasıyorum ama asla çiğnemeyi geelmeyi bilmiyo dilini üstünde bekletiyo yutmaya çalısırkende kusuyo malesefff

kızlar benim kızım da bir yaşında 10 aylıktan itibaren birlikte yememizi önerdi doktorumuz ayrı ayrı yedirmeyi tabii.. ben de sabahları kahvaltılıkları tepsiye koyuyorum sofra bezini de seriyorum kızımı da yanıma oturtuyorum ne varsa bi onun ağzına bi kendi ağzıma :) çatalımı kullanmaya çalışıyo .. beni taklit etmeye çalışıyo çok iyi oluyo yani.. kaşar peynirini elimle iyice eziyorum .. zeytini ısırtıyorum .. yumurta ve reçeli sevmiyo.. ama domatesi de dilimliyorum ısırtıyorum .. ki benim kızım pütürlü bişeyi kaşıkla versem kusar yani.. ama bu şekilde elden yiyor.. ekmeği eline veriyorum.. eğer az yediyse de peynirli yumurtalı bisküvili bulamacını anca reklam eşliğinde biraz zaman geçirip yediriyorum..

arkadaşlar peki bebekler sabah kahvaltıda ne kadar yumurta ne kadar peynir domates yemeli ne kadar yerse doyar benim kızm 7 buçuk aylık ben bulamaç halinde vermedim önce yumurta sarısı suyla verdm azar yedi peyniri sevmedi domateste yeni verecem pekmezide zaten tatlı kaşğıyla veriyorum bunlardan ne kadra yerse doyar

cnm hangi peynirden veriyorsun?birsüre yumurta ile labne peynirini karıştırıp vermeyi denesen snra ayırsan ikisini

canım ben normal beyaz peynir veriyorum akşamsan suya koyuyorum tuzunu alsın diye. yumurtasını ve peynirini devam sütüule ıslattım ayrı verdiğim zaman öyle yemeyince birlikte de denedim. ikisini de sevmiyor ki zaten birlikte de sevmedi. sonra bulamaça geri döndüm onu da yemiyor artık. başıma iş açtım...

arkadaşlar ne bu acele?????
bnm kızım 18 aylık daha yeni lokma kahvaltıya geçtim
hatta yine bulamaça dönsemmi diye düşünüyorum
allah aşkına bulamaça 1 yumurta kibrit kutusu peynir 14 cicibebe 2 tatlı kaşığı tahin 1 tatlı kaşığı bal 120cc aptamil junier 1 çay kaşığı zeytin ezmesi koyarken
lokma kahvaltıda 1 tost ekmeği yio 2 lokma anca yumurta 2 lokma peynir çikolata fln
dr.lar yaşına kadar lokma kahvaltı önermiyo alabildiği vitamin bulamaçta çünkü
size nacizane tavsiyem acele etmeyin
geç geçtim pişman değilim
haa lokma lvermek istiyosanız illa
dr.um çk güzel lokma yiyen arkımın 8 aylık kızı için önce bulamaç yerse arkasından lokma ver dedi..

X