Tırnak mantarı ve tedavisi...

arkadaşlar ben de nibulen kullanmaya başladım, bir sorum var başkalarına ne şekilde bulaşır? ortak havlu, çorap kullanmamakla birlikte temas halinde de bulaşır mı?

benim ayak baş parmaklarımda oluşan mantarı MYCOSPOR TIRNAK SETı sayesinde çok hafife düşürdüm.Tırnağım rahtladı fakat batık sorunum devam ediyor deneyin isterseniz...

benim de ayak baş parmağımda var bi kaç aydır tırnağımın rengi koyulaştı,ama yarısı,en iyisi hepsi olmadan dr a gitmek sanırım...

kıslar bende aynı sorunu yaşıyorum hamıleyken ilaç kullanmadım kızım 1.5 yasında hala emzırıyorum doktora gıttım terbısıl hap ve krem verdi emzıroyorum dedım ne kullan dedı ne kullanma acaba bu ilaç konusunda bılgısı olan varmı kızım buyudu artık kullansam dıyorum yabilmiyorumkismile

kzlar bnmde elımde wr 2 parmgmda 1-2 sne once gtmstm dktra ılac werdı ama tbı zor gldı kullanmdm ck rhtsz oluyorm sureklı saklıyrm o parmklarmı aksam karar werdm dktra tkrr gtmk ıcn dha yenı gldm dktrdan zmanla mantar olmus nıbulen trnk cılası setı werdı bde travogen dıe krem bnce ıhmal etmyn en ıısı dktra gozukmekk

benimde ayak tırnaklarımda (başparmağım hariç) mantar vardı ve bir kez doktora gittim. doktorun verdiği ilaçlar benim mantarımı geçirmeye yetmedi.

nibulen filan yetmedi yani ilk başta geçer gibi oldu sonra yine tekrarladı. tırnaklarım kalınlaşmış ve sararmış gibiydi iğrençti. ayaklarımdan nefret ediodum. sonra başka bi doktora gittik. o saolsun "terbisil" diye bi ilaç (2 kutu kullandım ben. doktor tavsiyesiyle tabii) + krem verdi. bi de tinactin diye bi sprey verdi. bunları azimle, düzenli bi şekilde kullandım. ilaçları kullandıkça yeni gelen tırnaklar güzel ve düzgünce geldi. şimdi 1 sene oluyor ayaklarımda kaşıntı yok. tırnaklarım pürüzsüz ve kendi renginde.

ayaklarımı çok seviyorum. mantardan kurtulmak o kadar da zor değilmiş.

Tek tırnağımda mantar oluşumu var tırnak rengi siyaha dönmeye başladı dün ilk seansıma başladık uygulama öncesi 3 gün bir kremle yumuşama sağlandı 3. günün sonrasında lazerle tırnağa uygulama yapıldı hiçbir ağrı sızı yara bere kanama yok ayağımın üzerine basamam tırnağım kanar diye bişey de yok (hepsini tek tek düşündüm de =))) ) lazerle epilasyon bile daha hissedilir bişey
haftada 1 yapılıyor 4 seans yapılacak 1 ay sonra siyah olan tırnak eski rengine gelecek :))))
ücreti 150 TL ama 4 seans paket 400 TL

mrb, sormak istediğim birkaç şey var bu tedaviyi bende duymuştum çok pahalı zannediyordum 1000-1500 dolar gibi.öncelikle siz nerde tedavi oldunuz ben bakırköy ethica da var biliyorum. birde tırnağın siyah olmasından bahsetmişiniz onu anlamadım.tedaviden memnun musunuz. benim kullanmadığım ilaç kalmadı.hem zamanım hem param gitti yıllarca.umarım bu süreçte kurtulmuşsunuzdur bu hastalıktan geçmiş olsun

Son düzenleme:
merhaba benımde aynı sorundan vardı artık yok hemde tek seferde kurtuluyosun hastalıklı tırnak temızlenıyo yerıne yenı tırnak takılıyo ve ılacları var surulmelı onlarla tamamen kurtuluyosun:)

Son düzenleme:
merhaba benımde aynı sorundan vardı artık yok hemde tek seferde kurtuluyosun hastalıklı tırnak temızlenıyo yerıne yenı tırnak takılıyo ve ılacları var surulmelı onlarla tamamen kurtuluyosun:)

nerde var acaba izmrde ben size özelden mesaj atamıyorum yardmcı olur musunuz

benim ayak baş parmaklarımda oluşan mantarı MYCOSPOR TIRNAK SETı sayesinde çok hafife düşürdüm.Tırnağım rahtladı fakat batık sorunum devam ediyor deneyin isterseniz...

merhaba ben de tırnak mantarı tedavisine başladım.mycospor üretimden kalktğı için doktorum aynı etkiyi yaratacak travazol adlı bir krem verdi ve setini sen tamamla dedi.herseyini aldım fakat törpüleme kısmını anlayamadım.tırnağın üzerini mi törpülediniz yoksa kısaltıcak şekilde normal törpülediğimiz gibi mi ?

slm bayanlar. tırnak mantarına çare bulmak için tam 3 yılımı verdim... kullanmadığım ilaç kalmadı. cilası ,kremi ne varsa birara lazer bile denedim... ya çok uzun sürdü dayanamadım. yada ilaçlar ciğerime etki yaptı bırakmak zorunda kaldım... bundan 2 ay önce google de dolaşırken bir blog a denk geldim. tırnak mantarına 4 günde çzöüm diyorlar...

merak ettim aradım...adamalar iddalarını isbaat edemezsek ücret almayacaklarını..daha çok brenim sonuç almam önemli olduğunu falan dediler... neyse bu ayak kürü ve kremlerini 4 gün gece 1 saat kullandım yaklaşık 40 günde tırnak mantarından eser kalmadı... şimdi yine geri gelirmi diye takip ediyorum... adamlara sordum gelirse ne olacak çok uygun bir koruma paketi ile tekrar etme ihtimalini aza indirdiklerini söylediler.. gelecek ay onuda uygulayacağım..

herkeze tavsiye ederim...birde unutmadan linkini yazıyorum aşaığıda ...

en kötü ......

Merhaba arkadaşlar...
Tırnak mantarı problemi yaşayanlardaım ve tedavisie başladım...Ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.Uzuca bir süredir bu sorunu yaşıyordum ama artık tamam dedim ve doktora gittim.Hap,sprey,krem ve tırnak setinden oluşan bir tedaviye başladık..Bu konuda eğer problem yaşıyorsanız muhakkak doktora gidin çünkü ne kadar erken o kadar kısa tedavi şuanda 6-8 ay gibi bir tedavi olcam.Birinci ayım bitmek üzere eğer bu sorunu yaşayıpta tedaviye başlamadıysanız size nacizane tavsiyelerim.
1-Nekadar erken başlarsaız o kadar kısa sürede tedaviniz biter.
2-Bunun sabır ve düzen işi olduğunu unutmayın.
2-Ayaklarınız/elleriniz gün gittikçe daha bakımlı ve yumuşak olacaktır.
3-Kesinlikle ilaçlarınızı ve kremlerinizi gün atlamadan düzenli bir şekilde kullanmalısınız.
4-1. Ayın sonunda siz bile inanamıcaksınız farkı göreceksiniz.
5-Ben şimdi başladım fakat siz yazın bitimi başlarsanız yzın başlangıcında tırnak sorununuz biticektir.
6-İlaçlarınızı kullanırken cilanızı sürdükten sonra ojenizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.
7-Ben 3. haftamdayım ve açık oje sürmeye başladım.

Evet eğer böyle bir sorununuz varsa ihmal etmeyin bir an önce tedaviye başlayın....

Son düzenleyen: Moderatör:
2 yıl boyunca ugrastım bütün setleri ojeleri hapları sargılı kremleri kullandım.Gittigim bi doktor nail balsam diye bi krem önermişti. sayesinde tırnagım saglıklı uzamaya baslamıştı 3yıldırda bi sorunum yok çok şükür.
Tırnagınızda en ufak bir renk degişmesi veya farklılık görürseniz hemen bi doktora görünün çünkü bir başladı mı yıllardır ugrastırıyor.

Tırnakdaki sorunlar için hangi uzmana görünmek gerekiyor? Dermatoloji mi? yoksa dahiliye mi?

Arkadaşlar benim ayak tırnağımda mantar vardı. Ne yazıkki nibulen ve meşhur diğer haplar ilaçlar bir işe yaramamıştı.
Şükür bu yaz nerde okuduğumu veya nerden duyduğumu çok iyi hatılamıyorum ama SİRKE kullanmaya başladım. Şaşırmayın bildiğiniz elma, üzüm sirkesi birde tırnaklarıma sık sık limon kolonyası döktüm. tırnaklarım parlamaya ve sarı kısım kısalmaya başladı ardından 1 haftalık tatilde denizin ve kumunda çok iyi gelmesi ile şimdi mantar sadece uç kısmında kaldı. yani 1veya 2 kesimlik bir zamanı kaldı.
İnanın mantarı nerdeyse 10 yıldır çekiyordum. Tedavisini bir türlü yapamamıştım.

Yerine nasıl yeni tırnak takılıyor?izmir de nersi bu yer bilen var mı?

X