Tırnak mantarı ve tedavisi...

D

deren23

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar...
Tırnak mantarı problemi yaşayanlardaım ve tedavisie başladım...Ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.Uzuca bir süredir bu sorunu yaşıyordum ama artık tamam dedim ve doktora gittim.Hap,sprey,krem ve tırnak setinden oluşan bir tedaviye başladık..Bu konuda eğer problem yaşıyorsanız muhakkak doktora gidin çünkü ne kadar erken o kadar kısa tedavi şuanda 6-8 ay gibi bir tedavi olcam.Birinci ayım bitmek üzere eğer bu sorunu yaşayıpta tedaviye başlamadıysanız size nacizane tavsiyelerim.
1-Nekadar erken başlarsaız o kadar kısa sürede tedaviniz biter.
2-Bunun sabır ve düzen işi olduğunu unutmayın.
2-Ayaklarınız/elleriniz gün gittikçe daha bakımlı ve yumuşak olacaktır.
3-Kesinlikle ilaçlarınızı ve kremlerinizi gün atlamadan düzenli bir şekilde kullanmalısınız.
4-1. Ayın sonunda siz bile inanamıcaksınız farkı göreceksiniz.
5-Ben şimdi başladım fakat siz yazın bitimi başlarsanız yzın başlangıcında tırnak sorununuz biticektir.
6-İlaçlarınızı kullanırken cilanızı sürdükten sonra ojenizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.
7-Ben 3. haftamdayım ve açık oje sürmeye başladım.

Evet eğer böyle bir sorununuz varsa ihmal etmeyin bir an önce tedaviye başlayın....

Bende de tırnak batmasıyla başlamıştı.Mantar olduğunu anlayana kadar 3 KERE çektirdim tırnaklarımı ben.mafoldumben
Doktora kaç kez gittim oje gibi birşeyler verdi kremler filan ama sabır işi olduğu için ben yapamadım.:eek:lmaz: En son gittiğim doktor bu düzelmez tek çaresi gidip pedikür yaptırcaksın dedi ama acımıycak mı 4 tane tırnak üstüste resmenmafoldumben
Nolur bi yardım edin ya ne yapsam ne etsem de kurtulsam açık ayakkabı giymeyi özledimsenağlama

walla kızlar.. bende de tırnak batması var diye biliyordum. meğer alttan alttan bir mantar büyüyormuş ayak tırnaklarımda. nibulen isimli set işe yarıyor. ancak 3. aydan sonra tırnaklarınız resmen parçalanıyor. un ufak oluyor. ve tırnağınız boydan kırılıp resmen parçalara ayrılmış bir hale geliyor ve en ufak bir darbe aldığında bu boylamasına tırnak şeritlerinde kopmalar ve kötü görüntü oluşuyor. ben şuan her hafta bir kere nibulen kullanmaya devam ediyorum. ancak bulduğum ilk fırsatta doktora gitmeye de kararlıyım. allahtan kış geldiğinden görünüm sorunu yaşamayacağım ama nibuleni çok uzun süğredir kullanmama rağmen tamamen mantar yok olmadığından başkaca bir tedavi tavsiyesi alacağım. hepimize geçmiş olsun

arkadaşlar ben yaklaşık 2 yıl önce tırnağımdaki kalınlaşmayı fark ettim,
ilk başlarda oje sürüp önemsemedim ama sonra baktım durum ciddi,
doktora gittim. 1.5 yıldır ilaç kullanıyorum. hap kullandım, kremler, cilalar, vs
her ne varsa denedim ama sonuç olarak ancak %30 iyileşme oldu. doktorun
biri hap kullanmayın, faydası yok ayrıca karaciğere yük oluyor dedi ve dermo-rest
diye bir cila verdi. moralinizi bozmak istemem ama bu tırnak mantarı çok sırnaşık.
yurtdışında da araştırdım bunu, nerdeyse 6-7 yıldır bu sorunu yaşayıp çare bulamayanlar var.
ben de uzun zamandır ilaç kullanıyorm ama doğru dürüst bi sonuç alamadım (çok
disiplinli bi şekilde ilaç kullandığımı da ekleyeyim) artık bitkisel kürlere bakıcam,
dediğim gibi çok araştırıyorum, eğer bir sonuca ulaşırsam sizlerle paylaşırım.
bu arada ben de tırnağım çok kötü görünmese bile çekinirdim açık ayakkabılardan :kedi:
ama artık barışığım, rahatlıkla giyiyorum ve araştırmalarım sonucu şunu öğrendim ki
tırnakların hava alması çok önemli.
hayati bir sağlık sorunu değil bu, kendinizi üzmeyin, tedavi olun ve
kendinizle barışık olun kaydirigubbakcemile5

bende ayak baş parmağımda yıllardır sorun var...ilaç kullandım ama düzenli değil..birde tedavisinin uzun olduğunu duyunca vazgeçtim...ilk yıllar açık uçlu ayakkabı giyemiyordum...utanıyordum...yada üzerine renkli oje sürerdim... geçen yıl burnu açık ayakkabı aldım ojede sürmüyorum...evet kötü gözüküyor ...ama ne yapayım...

dolama otu diye bi ot var bi deniycem bakiim iyi gelirse yazarım buraya

bende 3 ay ilac kullandim yeni bitti umarim duzelir cok kotu gorunuyor ya senağlama

KIZLAR DıKKAT !!!! benim elimde başladı bu sorun (baş parmagımın tırnagı ) ilk önce dipten çukurluk oluştu ve gitgide tırnagım cökmeye,eğrileşmeye üzeri beyaz bir renk almaya basladı.hemen doktora gittim ve bana mantar testi yaptı nitekim de dogru cıktı.NEDENı ıSE MANıKÜR yaptırmam (kuaförlere dikkat edin ne kadar hijyenik de olsa o aletler başka insanlara da kullanılıyor ) ve tırnagımın üst bölümündeki açık renkli koruyucu olan dip yerlerin kesilmesiymiş.tırnagın en önemli kapısı oradır ve kestiğin yada içeri ittiğnde mikroplara kapı açarsın dedi.uzun süre yarabandı tarzı merhemli bant kullandım antibiyotikle birlkte yeni tırnak cıktı alttan ben de düzeldi diye kafama göre merhem daha bitmeden bıraktım cilaya gectim el için daha kolay olur diyerek.ancak aksattığımdan diger tırnagıma da sıçradı :KK43: yeniden ilaç kullandım.mantar TEKRAR EDEBıLEN bi virüs bunu unutmayalım ,(benim en büyük hatam da tırnaklarımla çok oynamam ) ve en mühimi manikürü evde kendimiz hijyenik saglıklı şekilde yapalım.

ve asla ELLERıNıZı / AYAKLARINIZI ISLAK halde BIRAKMAYIN hemen kagıt havluyla kurulayın ...çok önemli detaylar bunlar ...

walla kızlar.. bende de tırnak batması var diye biliyordum. meğer alttan alttan bir mantar büyüyormuş ayak tırnaklarımda. nibulen isimli set işe yarıyor. ancak 3. aydan sonra tırnaklarınız resmen parçalanıyor. un ufak oluyor. ve tırnağınız boydan kırılıp resmen parçalara ayrılmış bir hale geliyor ve en ufak bir darbe aldığında bu boylamasına tırnak şeritlerinde kopmalar ve kötü görüntü oluşuyor. ben şuan her hafta bir kere nibulen kullanmaya devam ediyorum. ancak bulduğum ilk fırsatta doktora gitmeye de kararlıyım. allahtan kış geldiğinden görünüm sorunu yaşamayacağım ama nibuleni çok uzun süğredir kullanmama rağmen tamamen mantar yok olmadığından başkaca bir tedavi tavsiyesi alacağım. hepimize geçmiş olsun

canım nibuleni ben oje sürebiliyim diye kendim arastırıp yazdırmıstım; ama diger ilaç çok iyi geldi tırnağın yerine yenisini gelio,üst kısmı uzuyo tırnagın.bence doktoruna söyle, ilacın ismini vermem dogru olmaz yarabandı gibi yapıştırılıyo merhemli ..

slm kızlar ablamda da tırnak sorunu var ama onunki mantar değilmiş. sol elinin orta parmağındaki tırnak ete yapışık değil tırnak yatağından ayrı. küçük bi boşlukla başladı sonra yarıya kadar ayrıldı defalarca doktora gitti birsürü ilaç kullandı ama bi işe yaramadı en son üniversite hastanesinde yapılan araştırmada mantar olmadığı söylendi ve bununla yaşamaya alış denildi bilmiyoruz ne yapıcaz :KK43:( böyle bir durum yaşayan var mı aranızda ???

ESRANIL bant gibi yapıştırılıyo dediğin ilacın adını özel msj atarsan çok sevinirim cnm özelden soracaktım ama özel msj sayım 50 den fazla olmadığı için msj atamadım sen bana ilacın adını özel msjdan atarmısın lütfen a.s.

sevgili esranil ilacın adını bende öğrenebilir miym. benim de ayak tırnağımda mantar oluşmaya başladı. umarım geçer

merhaba bayanlar yeni alıp giydiğm bi ayakkabıdan sonra bende basladı sağ baş tırnakta şimdi sağ ayağım komple oldu tabi tedavi etmediğim için çok korkuyorum çekerler diye gitmiyorum tedaviye bide sürekli o tırnağım biyerlere çarpıyo offfffffff çok gıcık oluyorum yaaaaaa

esranil canım şu bant şeklindeki ilacın ismini banada verirmisin şimdiden thanks

Esranil canım şu bant şeklindeki ilacın ismini bana da verirmisin?

ya arkadaşlar şu yarabandı gibi olan ilacın ismini buraya yazmakta nasıl bir sakınca var?lütfen şu ilacın ismini birisi yazsınnnnnnnn

X